Ухвала суду № 82494036, 14.06.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2019
Номер справи
360/1575/19
Номер документу
82494036
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14 червня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1575/19

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді – Петросян К.Є.,

за участю секретаря судового засідання – Грищенко М.І.,

позивача – ОСОБА_1 ,

представника позивача – ОСОБА_2 ,

представника відповідача – Бондарєвої В.В.,

представника третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Лисичанської міської ради Луганської області – Бондарєвої В.В.,

представника третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача відділу освіти Лисичанської міської ради – Нєстєрової С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лисичанського міського голови Шиліна Сергія Івановича, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Лисичанська міська рада Луганської області, відділ освіти Лисичанської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

08.04.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Лисичанського міського голови Луганської області Шиліна С.І. про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона працює на посаді начальника відділу освіти Лисичанської міської ради чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконує покладені на неї обов`язки та розпорядження, додержується трудової дисципліни. Порушень вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Закону України «Про державну службу» та інших нормативно-правових актів, що регулюють її діяльність ОСОБА_1 не допускала, зокрема і у період з 01.02.2019 р. по 28.02.2019.

Разом з тим, у лютому 2019 року позивач отримала 0% премії та 0 % надбавки до окладу, у зв`язку із чим просить суд:

- визнати протиправними дії Лисичанського міського голови Шиліна С.І. по відношенню до начальника відділу освіти Лисичанської міської ради Худоби Т.В. щодо необгрунтованого не встановлення надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів у розмірі 100% до окладу у лютому 2019 року та щодо необґрунтованого позбавлення щомісячної премії у розмірі 10% до окладу у лютому 2019 року;

- зобов`язати Лисичанського міського голову Шиліна С.І. встановити начальнику відділу освіти Лисичанської міської ради ОСОБА_1 надбавку за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів таких актів у розмірі 100% до окладу у лютому 2019 року;

- зобов`язати Лисичанського міського голову Шиліна С.І. преміювати начальника відділу освіти Лисичанської міської ради Худобу Т.В. за особистий внесок у кінцеві результати роботи за лютий 2019 року у розмірі 10% до окладу.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні на 13.05.2019 (а.с.1-2).

Ухвалою суду від 19.04.2019 адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху, запропоновано позивачу надати суду оригінал документа про сплату судового збору (а.с.23-24).

На виконання ухвали суду позивачем 25.04.2019 надано через канцелярію суду оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 1536,80 грн (а.с.28-29).

Ухвалою суду від 13.05.2019 задоволено клопотання представника відповідача та залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Лисичанську міську раду Луганської області та відділ освіти Лисичанської міської ради (а.с.77-78).

У судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили задовольнити його у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позовних вимог ОСОБА_1 , про що надав відзив на позовну заяву та суду пояснив, що відповідачем видано розпорядження від 07.05.2019 № 236 «Про преміювання начальника відділу освіти Лисичанської міської ради», згідно пункту 1 якого позивача премійовано за лютий 2019 року у розмірі 10% посадового окладу; а також розпорядження від 07.05.2019 № 237 «Про встановлення надбавки начальнику відділу освіти Лисичанської міської ради», згідно пункту 1 якого позивачу встановлено надбавку за лютий 2019 року у розмірі 10% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років.

Представник третьої особи Лисичанської міської ради у судовому засіданні зазначила, що відповідач не порушив права позивача, внаслідок чого позовні вимоги є необґрунтованими.

Представник третьої особи – відділу освіти Лисичанської міської ради у судовому засіданні вважала позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

Заслухавши пояснення представників сторін, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, суд прийшов до такого.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді начальника відділу освіти Лисичанської міської ради, що не заперечується сторонами.

Розпорядженням Лисичанського міського голови від 25.01.2019 №29 «Про встановлення набавки керівництву відділу освіти Лисичанської міської ради», ОСОБА_1 було встановлено надбавку за високі досягнення у праці, розробку проектів нормативно-правових актів, проведення експертизи таких актів на 2019 рік у розмірі 100% (а.с.12).

Розпорядженням Лисичанського міського голови від 15.02.2019 №83 «Про встановлення у 2019 році набавки працівникам структурних підрозділів Лисичанської міської ради, які є самостійними юридичними особами», розпорядження міського голови від 25.01.2019 №29 скасовано.

Пунктом 1 даного розпорядження визначено, що у 2019 році працівникам структурних підрозділів Лисичанської міської ради, які є самостійними юридичними особами, встановлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, за розробку проектів нормативно-правових актів, за проведення експертизи проектів актів з 01.02.2019 щомісячно (а.с.13).

Розпорядженням міського голови від 07.05.2019 №236 начальника відділу освіти ОСОБА_1 премійовано за лютий 2019 року у розмірі 10% посадового окладу (а.с.62).

Також розпорядженням міського голови від 07.05.2019 №237 встановлено начальнику відділу освіти Худобі Т.В. за лютий 2019 року надбавку у розмірі 10% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років (а.с.63).

Згідно із пунктом 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправленні суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі пункту 1 розпорядження Лисичанського міського голови від 07.05.2019 №236 «Про преміювання начальника відділу освіти Лисичанської міської ради», ОСОБА_1 премійовано за лютий 2019 року у розмірі 10% посадового окладу.

Вказана премія у розмірі 10% посадового окладу виплачена позивачу у повному обсязі та отримана нею у травні 2019 року, що підтверджується довідкою відділу освіти Лисичанської міської ради від 10.06.2019 №294 про заробітну плату ОСОБА_1 (а.с.179).

Факт сплати премії у розмірі 10% за лютий 2019 року у травні 2019 року підтверджено у судовому засіданні також позивачем.

Таким чином, враховуючи встановлені обставини щодо добровільного виправлення відповідачем питання про преміювання ОСОБА_1 за лютий 2019 року у розмірі 10% посадового окладу, суд прийшов до висновку про відсутність предмету позову в частині позовних вимог щодо зобов`язання відповідача преміювати начальника відділу освіти Лисичанської міської ради Худобу Т.В. за особистий внесок у кінцеві результати роботи за лютий 2019 року у розмірі 10% до окладу.

Зважаючи, що станом на дату розгляду справи відповідачем виправлено оскаржуване позивачем в частині преміювання порушення, при цьому у суду відсутні підстави вважати, що для повного відновлення законного права позивача є необхідним визнання протиправними дій відповідача щодо позбавлення ОСОБА_1 щомісячної премії у розмірі 10% до окладу у лютому 2019 року, з огляду на виправлення таких порушень, що є ефективним способом відновлення порушеного права позивача у межах спірних правовідносин, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі в даній частині на підставі пункту 8 частини першої статті 238 КАС України.

Суд роз`яснює позивачу, що згідно із частиною другою статті 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Одночасно суд зазначає, що зідно із пунктом 5 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Відповідно до частини шостої статті 143 КАС України у випадку постановлення ухвали про закриття провадження у справі, залишення позову без розгляду або ухвалення рішення про задоволення позову у зв`язку з його визнанням суд вирішує питання про розподіл судових витрат не пізніше десяти днів з дня ухвалення відповідного судового рішення, за умови подання учасником справи відповідної заяви і доказів, які підтверджують розмір судових витрат.

З урахуванням наведеного, суд роз`яснює позивачу право звернення з клопотанням про повернення сплаченої суми судового збору на підставі пункту 5 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» з врахуванням вимог частини шостої статті 143 КАС України.

Керуючись ст.ст. 238, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Лисичанського міського голови Шиліна Сергія Івановича, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Лисичанська міська рада Луганської області, відділ освіти Лисичанської міської ради в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Лисичанського міського голови Шиліна Сергія Івановича щодо позбавлення ОСОБА_1 щомісячної премії у розмірі 10% до окладу у лютому 2019 року та зобов`язання Лисичанського міського голову Шиліна Сергія Івановича преміювати начальника відділу освіти Лисичанської міської ради Худобу Тетяну Валеріївну за особистий внесок у кінцеві результати роботи за лютий 2019 року у розмірі 10% до окладу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали суду складено та підписано 19 червня 2019 року.

Суддя К.Є. Петросян