
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. 25 Серпня, 192, м. Болград, Одеська область, 68702, тел. /факс: (04846) 4-31-21,
e-mail: inbox@bg.od.court.gov.ua, web:https://bg.od.court.gov.ua, код ЄДРПОУ: 02897690
14.06.2019
Справа № 497/868/19
Провадження № 2-а/497/16/19
УхВАЛа
про направлення позову до іншого суду за підсудністю
14.06.2019 року року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна вивчивши у приміщенні суду в м.Болград матеріали адміністративної справи з адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Болградської міської ради Одеської області про визнання противоправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
07.06.2019 року до Болградського районного суду Одеської області як адміністративного надійшов вищевказаний адміністративний позов. Відповідно до п.3ч.1ст 171 КАС України суддя, після одержання позовної заяви, з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160 цього Кодексу.
За правилами ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Даний спір виник із публічно-правових відносин, в яких відповідач є суб`єктом владних повноважень.
Згідно ст.19 КАС України на зазначений спір поширюється юрисдикція адміністративних судів, він має розглядатись у порядку адміністративного судочинства, проте, відповідно до ч.2 ст.20 КАС України - спір підсудний окружним адміністративним судам, оскільки у публічно-правових спорах, якщо судом буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Статтею 20 КАС України розмежовується предметна юрисдикція адміністративних судів. Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". {Частину першу статті 20 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 2325-VIII від 13.03.2018}. 2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, суд дійшов висновку, що положеннями статті 20 КАС України (у редакції з 15 грудня 2017 року), якою визначено розмежування предметної підсудності юрисдикції адміністративних судів, справи категорії, до яких віднесена дана справа, мають розглядатися як компетентним, окружним адміністративним судом, а тому, з урахуванням викладених обставин, суд дійшов висновку, що, враховуючи положення ст.ст.179-181 КАС України, питання про відкриття провадження у даній справі підлягає вирішенню Одеським окружним адміністративним судом, якому підсудний даний спір.
Ст.29ч.ч.6-10 КАС України визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого в інших випадках здійснюється не пізніше наступного дня після видання відповідного розпорядження голови суду або постановлення відповідної ухвали, яка не підлягає оскарженню. Передача справи на вирішення Верховного Суду як зразкової справи здійснюється відповідно до вимог статті 290 цього Кодексу.
Ст.30 КАС України регламентовано недопустимість спорів про підсудність: «спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч.7 ст.22 КАС України)».
На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст.19, 20, 22, 29, 30 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Направити дану справу №497/868/19 з адміністративним позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Болградської міської ради Одеської області про визнання противоправним та скасування рішення, – до Одеського окружного адміністративного суду для вирішення питання щодо відкриття провадження і розгляду після закінчення строку на оскарження даної ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя А.В.Кравцова