
Справа № 750/3466/19
Провадження № 2/750/1181/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2019 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова
у складі судді Логвіної Т.В.,
при секретарі Примак Т.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернігова про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом та просить визнати дії Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та квартирно - експлуатаційного відділу міста Чернігів щодо не постановки позивача на квартирний облік — неправомірними, зобов`язати Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки та квартирно- експлуатаційний відділ міста Чернігів поставити позивача на квартирний облік у місті Чернігів з 28.05.2014 року та стягнути з відповідачів судові витрати.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У своїх відзивах Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернігова просять у задоволенні позову відмовити, посилаючись на його безпідставність.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу у Дніпропетровському гарнізоні у військовій частині №А3297 у період з 08.09.2016 року по 26.10.2018 року. Під час проходження служби позивач перебував на квартирному обліку у Дніпровському гарнізоні, що підтверджується довідкою, виданою квартирно-експлуатаційним відділом міста Дніпро від 15.11.2018 року вих. №542.
Наказом командувача Повітряних Сил Збройних Сил України від 30.09.2018 року позивач був звільнений зі збройних сил за станом здоров`я.
На виконання цього наказу, наказом командира військової частини А3297 від 29.10.2018 року №360ад позивача було знято з квартирного обліку для поліпшення житлових умов у зв`язку зі звільненням та вибуттям із Дніпропетровського гарнізону.
Після звільнення зі збройних сил, позивач переїхав до міста Чернігів, де проживає на даний час.
З 30.10.2018 року позивач перебуває на обліку у Чернігівському об`єднаному військовому комісаріаті, що підтверджується тимчасовим посвідченням військовозобов`язаного №3/103-2018.
14.01.2019 року за новим місцем проживання позивач звернувся до Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою щодо постановки на квартирний облік за новим місцем проживання з 28.05.2014 року, тобто зі збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку. Перебування позивача в загальній черзі починається з 28.05.2014 року.
28.01.2019 року позивачем було отримано листа від Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у якому було зазначено, що на даний час Інструкція, яка регулює порядок постановки на облік, не визначає порядок постановки у військовий комісаріат з іншого населеного пункту іншого гарнізону вже звільненого військовослужбовця. Для з`ясування обставин було направлено запит до квартирно- експлуатаційного відділу міста Чернігів.
Систему нормативно-правових актів, що регулюють житлові відносини в Україні, складають: Конституція України, Житловий кодекс Української РСР, Цивільний кодекс України, Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду» та інші закони, укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України та інші нормативно - правові акти.
Відповідно до статті 3 ЖК УРСР житлові відносини в Українській РСР регулюються Основами житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік та видаваними відповідно до них іншими актами житлового законодавства Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами житлового законодавства Української РСР.
Згідно з частиною першою статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання житлове приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим Кодексом Української РСР та іншими нормативно - правовими актами.
Відповідно до абзацу 2 пункту 3 ст. 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", особам, звільненим з військової служби і визнаним особам з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання обов`язків військової служби, або захворювання, одержаного під час проходження військової служби, жилі приміщення в населених пунктах, обраних ними для проживання з урахуванням встановленого порядку, надаються позачергово за рахунок військових формувань або органів виконавчої влади, в яких вони перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Частиною дев`ятою вказаної статті передбачено, що військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я, а також у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі їх розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.
Відповідно до п. 1 розділу 4 Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої Наказом Міністерства оборони України № 380 від 31.07.2018 року, військовослужбовці та члени їх сімей, крім осіб, які звільнені з військової служби в запас або відставку та члени їх сімей, за відсутності за місцем проходження служби житла для постійного проживання, забезпечуються службовими жилими приміщеннями, також в п. 18 розділі 6 цієї ж Інструкції визначено, що у разі направлення осіб, звільнених з військової служби, що перебувають на обліку у військовій частині, на військовий облік у військовий комісаріат до іншого населеного пункту іншого гарнізону вони виключаються з обліку у військовій частині та зараховуються на облік у військовому комісаріаті та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району іншого гарнізону на умовах, визначених цією Інструкцією.
Згідно п. 5 розділу 2 Інструкції, основними завданнями житлових комісій військових частин (об`єднаних житлових комісій) є: перевірка житлових умов військовослужбовців та членів їх сімей; прийняття рішення з житлових питань, у тому числі із розгляду відповідних рапортів : розгляд заяв військовослужбовців та членів їх сімей з житлових питань; ведення обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею); ведення обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання; розгляд заяв, скарг та пропозицій, що виникли під час роботи житлових комісій і військових частин, та прийом громадян з житлових питань;видача документів, які створюються житловими комісіями військових частин під час виконання вимог цієї Інструкції; ведення оперативного обліку службових житлових приміщень.
Облік ведеться в житлових комісіях військових частин (об`єднаних житлових комісіях), військових комісаріатах та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району (п.З розділу 6 Інструкції).
Враховуючи викладене вище, суд доходить висновку, що дії відповідачів щодо не постановки позивача на квартирний облік є неправомірними, у зв`язку з чим позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 265, 273, 354 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
позов задовольнити.
Визнати дії Чернігівського обласного територіального центру комплектування м. Чернігів, вул. Г. Полуботка, 68, код ЄДРПОУ 08536958) та соціальної підтримки та квартирно - експлуатаційного відділу міста Чернігів (м. Чернігів, вул.. В. Дрозда, 19, код ЄДРПОУ 08351733) щодо не постановки ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на квартирний облік неправомірними.
Зобов`язати Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки та квартирно - експлуатаційний відділ міста Чернігів поставити ОСОБА_1 на квартирний облік у місті Чернігів з 28.05.2014 року.
Стягнути з Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної шдгримки та квартирно- експлуатаційного відділу міста Чернігів на користь ОСОБА_1 у відшкодування судового збору по 768, 40 грн. з кожного.
Рішення суду може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Суддя: