Рішення № 82403525, 11.06.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2019
Номер справи
520/5057/19
Номер документу
82403525
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Рішення

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"11" червня 2019 р. № 520/5057/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Спірідонов М.О.

за участю секретаря судового засідання Мадевська Е.Д.

представника позивача - Білоус С.Ю.,

представника відповідача - Коробкова Х.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛАРІУМ ЮКРЄЙН" (61072, м. Харків, пр. Науки, буд. 27 Б, 8 поверх) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (01449, м. Харків, вул. Дергярівська, буд. 11 г) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛАРІУМ ЮКРЄЙН", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України від 26.04.2019 року №0001025013.

2. Судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування позову зазначено, що податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України від 26.04.2019 року №0001025013 є протиправним та таким, що винесено з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягає скасуванню.

Представник позивача в судове засідання з`явився, позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити в повному обсязі .

Представник відповідача в судове засідання з`явився, щодо задоволення позовних вимог заперечував в повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що 04.04.2019 року головним державним ревізором-інспектором відділу податкового супроводження підприємств транспорту і зв`язку, закладів науки та освіти Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Волковою-Рожковою Наталією Миколаївною на підставі пункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І Податкового кодексу України у порядку статті 76 глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України була проведена камеральна перевірка своєчасності подання податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за ф. 1-ДФ за 1 квартал 2018 року, 2 квартал 2018 року, 3 квартал 2018 року, 4 квартал 2018 року ТОВ "ПЛАРІУМ ЮКРЄЙН" код за ЄДРПОУ 37364327.

За результатами вказаної перевірки було складено акт від 04.04.2019 року № 241/28-10-50-13-18 "Про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкових розраунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф. 1-ДФ) ТОВ "ПЛАРІУМ ЮКРЄЙН" (код ЄДРПОУ 37364327) за 1 квартал 2018 р., 2 квартал 2018 року, 3 квартал 2018 року, 4 квартал 2018 року", яким встановлено несвоєчасне подання до контролюючого органу звітності - "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф. 1-ДФ)" за податкові періоди: 1 квартал 2018 року (граничний термін подання - 10.05.2018 року), 2 квартал 2018 року граничний термін подання - 09.08.2018 року), 3 квартал 2018 року (граничний термін подання - 09.11.2018 року), 4 квартал 2018 року (граничний термін подання - 11.02.2019 року) при фактичному поданні зазначених податкових звітів до Офісу великих платників ДФС України - 06.03.2019 року.

На підставі висновків акту перевірки від 04.04.2019 року № 241/28-10-50-13-18 відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0001025013.

Суд зазначяає, що підставою для вище зазначених висновків відповідача є його твердження в акті перевірки, що позивачем не виконано вимоги пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ надання звіту, а лише надані копії податкового звіту ф. 1-ДФ за 1-3 квартал 2018 року, до Львівського управління та Одеського управління - 08.05.2018 p., 31.07.2018р., 06.11.2018р., 06.02.2-19 р. та за 4 квартал 2018р. до Харківського управління, Львівського управління, Одеського управління - 06.02.2019р. у зв`язку з чим позивачем несвоєчасно подані податкові розрахункі за формою 1-ДФ за 1-4 квартали 2018 року.

Вислухавши пояснення, сторін дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає запдоволенню

Щодо твердження відповіждача, про несвоєчасне подання податкових розрахунків за формою 1-ДФ за 1-4 квартали 2018 року судом встановлено, що відповідно до квитанції №2 від 08 травня 2018 року реєстраційний номер 9086220691 позивачем було подано Форму 1ДФ за перший квартал 2018 року до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у місті Харкові.

Відповідно до квитанції №2 від 08 травня 2018 року реєстраційний номер 9086543565 Товариством подано Форму 1ДФ за перший квартал 2018 року до Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Одеса.

Відповідно до квитанції №2 від 08 травня 2018 року реєстраційний номер 9086513774 Товариством подано Форму 1ДФ за перший квартал 2018 року до Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Львів.

У всіх випадках Форму 1ДФ було прийнято системою обміну електронними документами без зауважень та в межах граничних строків подачі звітності.

Граничний термін подання звіту за 1-й квартал 2019 року - 10.05.2018 року.

Відповідно до квитанції №2 від 07 серпня 2018 року реєстраційний номер 9163453768 Товариством подано Форму 1ДФ за другий квартал 2018 року до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у місті Харкові.

Відповідно до квитанції №2 від 31 липня 2018 року реєстраційний номер 9158359961 Товариством подано Форму 1ДФ за другий квартал 2018 року до Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Одеса.

Відповідно до квитанції №2 від 31 липня 2018 року реєстраційний номер 9158359899 Товариством подано Форму 1ДФ за другий квартал 2018 року до Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Львів.

У всіх випадках Форму 1ДФ було прийнято системою обміну електронними документами без зауважень та в межах граничних строків подачі звітності.

Граничний термін подання звіту за 2-й квартал 2019 року - 09.08.2018 року.

Відповідно до квитанції №2 від 06 листопада 2018 року реєстраційний номер 9242598250 Товариством подано Форму 1ДФ за третій квартал 2018 року до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у місті Харкові. Відповідно до квитанції №2 від 06 листопада 2018 року реєстраційний номер 9242532456 Товариством подано Форму 1ДФ за третій квартал 2018 року до Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Одеса.

Відповідно до квитанції №2 від 06 листопада 2018 року реєстраційний номер 9242533546 Товариством подано Форму 1ДФ за третій квартал 2018 року до Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Львів.

У всіх випадках Форму 1ДФ було прийнято системою обміну електронними документами без зауважень та в межах граничних строків подачі звітності.

Граничний термін подання звіту за 3-й квартал 2019 року - 09.11.2018 року.

Відповідно до квитанції №2 від 06 лютого 2019 року реєстраційний номер 9309833298 Товариством подано Форму 1 ДФ за четвертий квартал 2018 року до Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у місті Харкові.

Відповідно до квитанції №2 від 06 лютого 2019 року реєстраційний номер 9309833383 Товариством подано Форму 1 ДФ за четвертий квартал 2018 року до Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Одеса.

Відповідно до квитанції №2 від 06 лютого 2019 року реєстраційний номер 9309833348 Товариством подано Форму 1 ДФ за четвертий квартал 2018 року до Офісу великих платників податків ДФС по працівникам, що працюють у департаменті ТОВ “Пларіум Юкрєйн” у місті Львів.

У всіх випадках Форму 1ДФ було прийнято системою обміну електронними документами без зауважень та в межах граничних строків подачі звітності.

Граничний термін подання звіту за 4-й квартал 2019 року - 11.02.2019 року.

Судом також ставновлено, що відповідно до п. 49.4. ст. 49 Податкового кодексу України Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

ТОВ «Пларіум Юкрєйн» належить до середніх підприємств і подає податкові декларації і податкову звітність у електронній формі.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про Електронні документи та електронний документообіг», електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про Електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про Електронні документи та електронний документообіг» у разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.

Пунктом 16 розділу 2 Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №557 від 06.06.2017 року (далі - Порядок обміну електронними документами) встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник такого документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з ЕЦП підписувача (підписувачів) відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Суд зазначає, що подані позивачем примірники податкових розрахунків за формою 1-ДФ за 1-4 квартали 2018 року мали усі обов`язкові реквізити та були оформлені та підписані з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису, а отже відповідно до ст. 7 Закону України «Про Електронні документи та електронний документообіг» та п. 16 розділу 2 Порядку обміну електронними документами є оригіналами документів.

Вказані примірники податкових розрахунків були у встановлені законом строки подані до Офісу великих платників податків ДФС.

Відповідно до пункту 2 Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №557 від 06.06.2017 року (далі - Порядок обміну електронними документами), адресатом при обміні електронними документами між платником податків та контролюючим органом є контролюючий орган.

Відповідно до п.12 Порядку обміну електронними документами, друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).

Відповідно до п.14 Порядку обміну електронними документами у разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

З огляду на вищевикладене суд зазначає, що факт подання та прийняття контролюючим органом податкової звітності позивачем - ТОВ “Пларіум Юкрєйн” належним чином підтверджується квитанціями 1, та 2 по кожному окремому звіту.

Відповідно до п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу, податкова декларація, розрахунок, звіт - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції "(операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Тобто, для цілей визначення порядку подання податкової звітності “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ)” прирівнюється до декларації.

Відповідно до п. 49.1. ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

З урахуванням вищевикладеного суд доходить висновку, що строк подачі позивачем податкових розрахунків за формою 1-ДФ за 1-4 квартали 2018 року є дотриманими, а висновки відповідача не знайшли свого підтвердежння під час судового розгляду.

Щодо твердження відповіда, що позивачем не виконано вимоги пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ надання звіту, а лише надані копії податкового звіту ф. 1-ДФ за 1-3 квартал 2018 року, до Львівського управління та Одеського управління - 08.05.2018 p., 31.07.2018р., 06.11.2018р., 06.02.2-19 р. та за 4 квартал 2018р. до Харківського управління, Львівського управління, Одеського управління - 06.02.2019р. то зазначені висновки суд вважає, необгрутнованими, оскільки згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ “Пларіум Юкрєйн” перебуває на обліку в Офісі великих платників податків Державної фіскальної служби.

Відповідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Суд аналізуючи вище зазначені положення приходить до висновку, що законодавець чітко визначив хто є контролюючим органом який визначає порядок адміністрування податків та зборів, визначених у розділі I цього Кодексу, а також порядок контролю за дотриманням вимог податкового та іншого законодавства у випадках, коли здійснення такого контролю покладено на контролюючі органи, а саме це є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи та містить обмеження стосовно обов`язкового подання звітності лише за місцем реєстрації такого платника податку.

Отже, подання у електронному вигляді податкової звітності до управлінь Офісу великих платників є поданням звітності до контролюючого органу, а отже суд доходить висновку, що позивач подавши звітність (форма 1-ДФ) за податкові періоди: 1 квартал 2018 р. (граничний термін подання - 10.05.2018 p.), 2 квартал 2018р. (граничний термін подання - 09.08.2018 p.), З квартал 2018 р. (граничний термін подання - 09.11.2018 p.), 4 квартал 2018р. (граничний термін подання - 11.02.2019 p.) до Офісу великих платників податків ДФС України (через його управління) виконав свій обов`язок своєчасно та у повному обсязі.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити у відповідності до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст.246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛАРІУМ ЮКРЄЙН" (61072, м. Харків, пр. Науки, буд. 27 Б, 8 поверх) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (01449, м. Харків, вул. Дергярівська, буд. 11 г) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – задовольнити в повному обсязі.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України від 26.04.2019 року №0001025013.

Стягнути з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛАРІУМ ЮКРЄЙН" сплачений судовий збір у сумі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 14 червня 2019 року.

Суддя Спірідонов М.О.