
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2019 року м. Київ № 320/2701/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату та Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату та Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату від 15.05.2019, а саме висновку голови медичної комісії Київського обласного військового комісаріату про придатність ОСОБА_1 до військової служби та подальшого призову на строкову військову службу.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Суд звертає увагу позивача на те, що у позовній заяві не вказано ідентифікаційний код відповідача - Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату, як і не зазначено, чи наявний такий код у вказаного відповідача, що не відповідає вимогам ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву, зазначивши в ній ідентифікаційний код Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату або повідомити про його відсутність.
Крім того, згідно із п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до пунктів 7 та 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача;
суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
У позовній заяві в якості відповідачів вказані: 1) Військово-лікарська комісія Київського обласного військового комісаріату, 2) Центральна військово-лікарська комісія Міністерства оборони України.
Проте, позовні вимоги заявлені виключно до Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити позовні вимоги або уточнити склад відповідачів по справі, з урахуванням вказаних судом зауважень.
Згідно із ч.2 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
У позовні заяві в якості третьої особи вказаний Білоцерківський об`єднаний міський військовий комісаріат.
Проте, позивачем не зазначено у позовній заяві, на стороні позивача або відповідача має бути залучений Білоцерківський об`єднаний міський військовий комісаріат до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву, в якій зазначити, на стороні позивача або має бути залучений Білоцерківський об`єднаний міський військовий комісаріат до участі у справі в якості третьої особи.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати уточнену позовну заяву (чотири примірника), в якій: зазначити ідентифікаційний код Військово-лікарської комісії Київського обласного військового комісаріату або повідомити про його відсутність; зазначити, на стороні позивача або відповідача має бути залучений Білоцерківський об`єднаний міський військовий комісаріат до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору; уточнити позовні вимоги щодо кожного з відповідачів або уточнити склад відповідачів по справі, з урахуванням вказаних судом зауважень.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.