
копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2019 року Справа № 160/8738/18 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОлійника В. М. за участі секретаря судового засіданняМаксімова А.С. за участі: позивача представника відповідача-1 представника відповідача-2 ОСОБА_1 Бєлкіної Л.А. Крюкової Д.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до відповідача-1: Кам`янської міської ради, відповідача-2: Відділу реклами Кам`янської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
21 листопада 2018 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Кам`янської міської ради, в якому, з урахуванням уточнень до позовної заяви, просить:
визнати протиправною та скасувати рішення відповідачів - Кам`янської міської ради та підпорядкованого йому - Відділу реклами міської ради у якому відмовлено в продовженні терміну дії зазначених вище дозволів на розміщення зовнішньої реклами;
зобов`язати Відділ реклами Кам`янської міської ради продовжити фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 терміни дії зазначених вище дозволів на розміщення зовнішньої реклами, у відповідності до порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Кам`янському, затвердженому рішенням виконавчого комітету Кам`янської міської ради № 206 від 26.07.2017 року.
В обґрунтування позову позивач зазначила, що у 2018 році в котрий раз звернулася до відповідача з проханням продовжити термін дозволу на розміщення реклами. Однак останній всупереч діючим законам України, відмовив у продовженні строку дії дозволу на розміщення реклами, мотивуючи тим, що подальше розташування рекламних засобів не відповідає вимогам до оформлення міського середовища засобами зовнішньої реклами та вимогам до засобів зовнішньої реклами.
Позивач посилається на пункт 4.3 Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Кам`янському № 206, відповідно до якого строк дії дозволу продовжується на підставі заяви, яка подається робочому органу через департамент муніципальних послуг та регуляторної політики розповсюджувачем зовнішньої реклами у довільній формі не пізніше, ніж за один місяць до закінчення строку дії дозволу. До заяви додається примірник оригіналу дозволу розповсюджувача зовнішньої реклами для внесення відповідних змін у дозвіл. Продовження строку дії дозволу фіксується в журналі реєстрації з внесенням відповідних змін у дозвіл.
Позивач вважає що відмовляючи у продовженні строку дії дозволів на розміщення реклами відповідачем не визначено, яким саме вимогам до зовнішньої реклами не відповідає розташування рекламного засобу, зокрема, визначеним у пунктах 7 та 8 Порядку № 206.
Ухвалою суду від 22 листопада 2018 року відкрито спрощене провадження у справі без виклику учасників справи.
18 грудня 2018 року на адресу суду від Кам`янської міської ради надійшов відзив на позовну заяву, в якому Кам`янська міська рада заперечує проти позовних вимог позивача з тих підстав, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада є представницьким органом місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
Згідно з ч.3 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» представницькі органи місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради), сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Відповідно до пункту 13 абзацу «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв`язку належить надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами.
Згідно з ч.1 ст.16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Типові правила розміщення зовнішньої реклами затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067.
Частиною 1 ст.11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Згідно з п.1.1. Положення про відділ реклами Кам`янської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 29.07.2016 №292-09/VІ,І відділ реклами міської ради є виконавчим органом Кам`янської міської ради.
Відділ реклами міської ради є юридичною особою публічного права, має самостійний кошторис, рахунки в органах казначейства, в банківських установах, має печатку із зображенням Державного Герба України, своїм найменуванням та іншими реквізитами, власні бланки, печатки, штампи, передбачені діловодством (п.1.3. Положення).
Пунктом 1.4. Положення встановлено, що відділ є робочим органом з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами у м. Кам`янське.
Кам`янська міська рада, як колегіальний орган, який складається з депутатів, що обрані виборцями міста, як представники інтересів територіальної громади, не приймала жодного рішення стосовно відмови у продовженні терміну дії дозволів на розміщення реклами позивача та жодним чином не порушила його права, свободи та інтереси.
Також, у матеріалах справи відсутні будь-які докази звернень позивача до Кам`янської міської ради з питання порушення саме міською радою прав та інтересів ОСОБА_1
Ухвалою суду від 28 січня 2019 року вирішено подальший розгляд адміністративної справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 14 годину 30 хвилин 28 лютого 2019 року.
Ухвалою суду від 28 лютого 2019 року до участі у даній справі у якості співвідповідача залучено Відділ реклами Кам`янської міської ради.
16 квітня 2019 року представник відповідача-2 надав відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує проти позовних вимог позивача у повному обсязі, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Регулювання відносин, що виникають у зв`язку з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах та визначення порядку надання дозволів на розміщення такої реклами здійснюється у відповідності до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067.
Однак представник відповідача-2 стверджує, що Типові правила не встановлюють імперативного обов`язку продовжувати строк дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Крім того, згідно із доповідною запискою головного спеціаліста відділу Кручініна О.С. від 30.04.2018 р., ним здійснено перевірку відповідності розташування рекламних засобів позивача та встановлено, що розташування рекламних засобів не відповідає топогеодезичному знімку місцевості (М 1:500) з прив`язкою місця розташування рекламного засобу, а саме останнє не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу.
На адресу позивача направлялися попередження про усунення порушень порядку розміщення зовнішньої реклами, однак позивачем вони усунені не були.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, адміністративний позов просила задовольнити.
Представники відповідачів просили відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог.
Заслухавши пояснення позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 23.12.2004 № 929 04.01.2005 приватному підприємцю ОСОБА_1 - позивачу видано дозволи на розміщення зовнішньої реклами № 25, № 26, № 27, № 29, № 31, № 33 та № 49 на розташування рекламних засобів за адресами:
Заводський район, перехрестя просп. Шевченка - просп. Свободи;
Заводський район, просп. Свободи, 53 (навпроти будинку);
Заводський район, просп. Свободи, 34 (навпроти будинку) - 3 одиниці;
Заводський район, просп. Свободи, 51 (навпроти будинку);
Заводський район, просп. Свободи, 55 (навпроти будинку);
30 серпня 2018 року позивач звернулася до відповідача-2 із заявою, в якій просила продовжити строк дії вищевказаних дозволів на розміщення зовнішньої реклами.
За результатами розгляду вказаної заяви листом відділу реклами міської ради (робочим органом) від 28.09.2018 № 01-14/296 позивача було повідомлено, що продовження строку дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами неможливе, оскільки подальше розташування рекламного засобу за вищепереліченими адресами не відповідає вимогам до оформлення міського середовища засобами зовнішньої реклами та вимогам до засобів зовнішньої реклами п. 7, п. 8 Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Кам`янському.
Так, було встановлено, що згідно із доповідною запискою головного спеціаліста відділу Кручініна О.С. від 30.04.2018, ним здійснено перевірку відповідності розташування вищевказаних рекламних засобів та встановлено, що розташування рекламних засобів не відповідає топогеодезичному знімку місцевості (М 1:500) з прив`язкою місця розташування рекламного засобу, а саме:
рекламний засіб за адресою: Заводський район, перехрестя просп. Шевченка - просп. Свободи (дозвіл № 49), на 2 м. не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу;
рекламний засіб за адресою: Заводський район, просп. Свободи, 34 (навпроти будинку) (дозвіл № 27), на 1,5 м. не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу;
рекламний засіб за адресою: Заводський район, просп. Свободи, 53 (навпроти будинку) (дозвіл № 31), на 3 м. не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу;
рекламний засіб за адресою: Заводський район, просп. Свободи, 34 (навпроти будинку) (дозвіл № 26), на 1,5 м. не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу;
рекламний засіб за адресою: Заводський район, просп. Свободи, 51 (навпроти будинку) (дозвіл № 29), на 3,5 м. не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу;
рекламний засіб за адресою: Заводський район, просп. Свободи, 34 (навпроти будинку) (дозвіл № 25), на 1 м. не відповідає погодженому місцю розташування рекламного засобу.
Вказане є порушенням п. 8.1.1. Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Кам`янському, затвердженому рішенням виконавчого комітету міської ради від 26.07.2017 № 206, відповідно до якого розміщення зовнішньої реклами проводиться на підставі дозволів, виданих у встановленому порядку.
Окрім цього, елементи рекламних конструкцій потребують ремонту, містять корозійні пошкодження та мають незадовільний технічний та естетичний стан.
Більш того, порушення вимог п. 8.6. Порядку з боку ФОП ОСОБА_1 має тривалий характер.
Так, зокрема на адресу позивача було направлено попередження від 08.09.2016 року №09-П, в якому зазначено, що оглядом рекламних конструкцій встановлено, що на них відсутнє маркування.
Крім того рекламні конструкції мають жахливий зовнішній вигляд. В більшості випадків скло на сітілайтах розбите і в такому вигляді перебуває вже тривалий час, що, в свою чергу, може призвести до поранення людей. Окрім цього, всі конструкції тривалий час є обклеєними спонтанною рекламою.
Жодних робіт щодо приведення рекламних конструкцій до належного стану не проводилося вже тривалий час. Окрім цього, щодо санітарного стану рекламних конструкцій надходять непоодинокі звернення жителів міста.
Таким чином, відповідач повідомив позивача про необхідність усунення виявлених порушень Порядку розміщення зовнішньої реклами у місті протягом п`яти календарних днів з моменту отримання вказаного попередження.
Також позивача попереджено, що у разі невиконання вимог рекламна конструкція підлягає демонтажу за рішенням виконавчого комітету міської ради.
Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» принципом місцевого самоврядування є принципи правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності органів місцевого самоврядування.
Органи місцевого самоврядування, як зазначено в ч. 1 ст. 16 Закону, є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
Вказана стаття прямо передбачає право органів місцевого самоврядування приймати в межах своїх повноважень рішення.
Органами місцевого самоврядування є: представницькі органи місцевого самоврядування - сільські, селищні, міські, районні у містах, районні, обласні ради, а також виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад. Саме за даними органами місцевого самоврядування відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» визнається право приймати нормативні акти у формі рішень.
Так, згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 140 Конституції України та ст.ст. 2, 10 та ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські, районні, обласні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 59 вищевказаного Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення видається з дотриманням визначених, офіційно встановлених правил (процедур), які передбачають порядок підготовки проекту, його обговорення, експертизи, затвердження тощо.
Відповідно до ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради. Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.
Статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами (власні (самоврядні) повноваження).
Згідно з ст. 1 Закону України «Про рекламу» реклама - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламних носіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Регулювання відносин, що виникають у зв`язку з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах та визначення порядку надання дозволів на розміщення такої реклами здійснюється у відповідності до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 (далі - Типові правила).
Згідно з п. 2 Типових правил дозвіл - це документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці.
Пунктом 3 Типових правил встановлено, що зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.
Тобто, Кабінет Міністрів України уповноважує органи місцевого самоврядування на прийняття рішення, яким закріплюються принципи розміщення зовнішньої реклами на певній території.
Порядок розміщення зовнішньої реклами в місті Кам`янському (далі - Порядок), затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради від 26.07.2017 № 206.
Згідно з п. 29 Типових правил строк дії дозволу продовжується на підставі заяви, яка подається робочому органу розповсюджувачем зовнішньої реклами у довільній формі не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії дозволу. Продовження строку дії дозволу фіксується в журналі реєстрації з внесенням відповідних змін у дозвіл. У такому ж порядку продовжується строк дії дозволів, наданих до набрання чинності цими Правилами. Відмова у продовженні строку дії дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
Рішенням виконавчого комітету Кам`янської міської ради №206 від 26.07.2017 року затверджено «Порядок розміщення зовнішньої реклами в м. Кам`янському» (далі Порядок № 206).
Згідно пункту 2.3 Порядку № 206 до повноважень робочого органу належить, зокрема:
розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами (далі дозвіл), внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;
направлення розповсюджувачам зовнішньої реклами попереджень про виявлені порушення порядку розміщення зовнішньої реклами з вимогою про усунення виявлених порушень у визначений строк, у тому числі шляхом демонтажу рекламних засобів. У разі не усунення у встановлений строк виявлених порушень в залежності від порушення подання матеріалів державному органу, до повноважень якого належать питання у сфері захисту прав споживачів та/або забезпечення примусового демонтажу, в порядку, встановленому виконавчим комітетом міської ради.
Згідно п. 7.2. Порядку, розміщення зовнішньої реклами має ґрунтуватись на таких загальних принципах:
урахуванні соціально-психологічних умов сприйняття рекламних засобів;
збереженні візуальної цілісності рекламного простору;
пріоритетності архітектури забудови, що оточує, та її естетичної цілісності;
просторової взаємодії рекламних засобів і навколишнього міського середовища;
відповідності змісту, форми, фізичних розмірів, стильових характеристик, матеріалів, кольорового рішення, освітлення рекламного засобу архітектурно-просторовим особливостям конкретного місця, його соціально-політичному, історико-культурному та містобудівному статусу;
урахуванні особливостей здорового сприйняття об`єктів зовнішньої реклами пішоходами, а також пасажирами міського транспорту;
зменшенні розмірів та кількості рекламних засобів від периферії до центру міста.
Розділом 8 Порядку № 206 визначені вимоги до зовнішньої реклами:
Розміщення зовнішньої реклами провадиться на підставі дозволів, виданих у встановленому порядку, згідно з укладеним договором на тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів (щодо місць, які перебувають у комунальній власності) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів міського середовища та додержанням правил техніки безпеки, правил благоустрою території міста.
Після закінчення строку дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами розповсюджувач зовнішньої реклами протягом строку, встановленого у договорі про тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів (п`яти календарних днів), повинен:
здійснити демонтаж рекламного засобу з укладанням акта демонтажу;
відновити пошкоджені під час монтажу (демонтажу) або експлуатації рекламного засобу тверде покриття, зелені насадження, фасади, дахи будинків і споруд, вивезти сміття та залишки матеріалів, які залишилися після проведення робіт.
Типові правила не встановлюють імперативного обов`язку продовжувати строк дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Згідно з пунктом 1.6 Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2010 №1380/5, дискреційні повноваження - сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.
Отже, приймаючи відповідне рішення, відповідач як суб`єкт владних повноважень користується наданими йому дискреційними повноваженнями, тобто такими, що надають адміністративному органу певний ступінь свободи під час прийняття рішення, таким чином даючи йому змогу вибрати з кількох юридично допустимих рішень те, яке буде найбільш прийнятним (Рекомендацій № К(80)2 щодо здійснення дискреційних повноважень адміністративними органами, прийнятих Комітетом Міністрів Ради Європи 11 березня 1980 року).
Отже, під дискреційними повноваженнями суд розуміє такі повноваження, які надають певний ступінь свободи адміністративному органу при прийнятті рішення, тобто, коли у межах, що визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення.
Органам місцевого самоврядування надане виключне право встановлювати порядок розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах, у зв`язку з чим відділ реклами міської ради діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України.
З огляду на вказані норми чинного законодавства, відповідно до приписів Порядку, відділ реклами міської ради наділений повноваженнями на власний розсуд вирішувати питання продовження строку дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Зазначене свідчить, що суд не вправі перебирати на себе функції дозвільного органу та своїм рішенням зобов`язувати останнього надавати чи скасовувати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами або продовжувати строк його дії, оскільки за своєю правовою природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження дозвільного органу щодо надання, скасування чи продовження строку дії таких дозволів є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією органів місцевого самоврядування.
Аналогічна правова позиція підтверджується постановою Вищого адміністративного суду України від 21.10.2010 № П-278/10, ухвалою Вищого адміністративного суду України від 31.07.2014 у справі № К/800/62158/13.
Отже, враховуючи, що Типові правила не встановлюють імперативного обов`язку продовжувати строк дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами, а також те, що позивачем не були усунені порушення щодо зовнішнього вигляду рекламних конструкцій, суд приходить до висновку, що відповідачем-2 в межах визначених законом повноважень прийнято рішення, яким відмовлено позивачу у продовженні строку дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами.
У зв`язку з викладеними обставинами суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 06 червня 2019 року.
Суддя (підпис) Рішення не набрало законної сили 06 червня 2019 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя В.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник