
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2019 року ЛуцькСправа № 140/676/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі ГУ НП у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним рішення про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІІ групи інвалідності та зобов`язання призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу внаслідок настання інвалідності.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що з 08.08.2000 по 06.11.2015 позивач перебував на службі в органах внутрішніх справ України.
07.11.2015 позивач прийнятий на службу до Національної поліції України, а 05.04.2017 наказом начальника ГУНП у Волинській області №66 о/с звільнений зі служби в поліції за пунктом 2 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через хворобу).
Під час проходження служби в міліції позивач отримав травму, пов`язану з виконанням службових обов`язків, що підтверджується актом огляду МСЕК від 27.03.2017 №78. Згідно з довідкою до акту огляду МСЕК серії 12 ААА №745066 позивачу присвоєно ІІІ групу інвалідності з 27.03.2017 на строк до 01.04.2018, а в подальшому продовжено ІІІ групу інвалідності з 01.04.2018 на строк до 01.06.2019.
Таким чином, підставою для звільнення слугувало встановлення позивачу 23.03.2017 Волинською обласною МСЕК ІІІ групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної з виконанням службових обов`язків.
У зв`язку із встановленням ІІІ групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної з виконанням службових обов`язків, позивач для отримання одноразової грошової допомоги звернувся із заявою та з відповідним пакетом документів, необхідним для призначення та виплати такої допомоги, до ГУНП у Волинській області.
Листом ГУНП у Волинській області №871/01/29-2018 від 28.09.2018 позивачу повідомлено про прийняття рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що його інвалідність настала до дня звільнення зі служби.
Вказане рішення про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги позивач вважає протиправним у зв`язку з тим, що чинними нормами законодавства не передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги наступає в разі отримання інвалідності лише після звільнення особи, яка проходила службу в органах міліції, а в подальшому у Національній поліції. Пунктом 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" вказано лише граничний строк після звільнення зі служби поліцейського, а саме, 6 місяців у межах якого в разі настання інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, останній матиме право на отримання одноразової грошової допомоги.
Враховуючи вищевикладене, зазначає, що законодавством передбачено право позивача на отримання одноразової грошової допомоги. Просить позов задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17.04.2019 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а. с.1).
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву від 25.04.2019 №207/01/26-2019 (а.с.45-48) позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала та просила відмовити в їх задоволенні з тих підстав, що відповідно до пункту 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі, зокрема, визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
Таким чином, положення Закону України "Про Національну поліцію" застосовуються виключно за обов`язкової одночасної наявності, щонайменше, трьох умов, а саме: інвалідність повинна наступити внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі антитерористичній операції; інвалідність повинна наступити не раніше та не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи поліції; причина звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена пораненням, отриманим під час виконання ним службових обов`язків.
Відповідно до розділу ІІ Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України №4 від 11.01.2016, днем виникнення права на тримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення поліцейському інвалідності є дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду МСЕК, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду МСЕК.
Оскільки, позивач звільнений зі служби в поліції 05.04.2017, а інвалідність встановлена йому 27.03.2017, тобто до дня звільнення зі служби в поліції, вважає, що відповідачем правомірно відмовлено позивачу у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, так як у позивача відсутня обов`язкова умова на призначення одноразової грошової допомоги для поліцейських, а саме, інвалідність повинна бути визначена не раніше ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції.
Просить суд в задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що з 08.08.2000 по 06.11.2015 ОСОБА_1 перебував на службі в органах внутрішніх справ України, що підтверджується записами у трудовій книжці позивача (а.с.21-23).
Наказом т.в.о начальника ГУНП у Волинській області 07.11.2015 №1 о/с ОСОБА_1 прийнятий на службу до Національної поліції України (а.с.49).
Наказом начальника ГУНП у Волинській області від 05.04.2017 №66 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через хворобу), з 05.04.2017 (а.с.18)
З матеріалів справи, зокрема довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААА №745066 вбачається, що ОСОБА_1 27.03.2017 встановлено ІІІ групу інвалідності на строк до 01.04.2018, у якій зазначено, що "травма так пов`язана з виконанням службових обов`язків". Підстава призначення - акт огляду МСЕК від 27.03.2017 №78 (а.с.13)
В подальшому, відповідно до довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААА №757080 ОСОБА_1 з 01.04.2018 продовжено ІІІ групу інвалідності на строк до 01.06.2019, у якій зазначено, що "травма так пов`язана з виконанням службових обов`язків". Підстава призначення - акт огляду МСЕК №256 (а.с.16-17).
13.11.2017 позивач звернувся до ГУНП у Волинській області із заявою щодо виплати йому одноразової грошової допомоги, у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності, пов`язаної з отриманням травми при виконанні службових обов`язків, з наданням усіх необхідних документів (а.с.50).
Начальником ГУНП у Волинській області 27.11.2017 затверджено висновок про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з інвалідністю у розмірі 400 000,00 грн (а.с.51).
28.09.2018 начальником ГУНП у Волинській області було відмовлено у затвердженні висновку про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з інвалідністю (а.с.52).
Листом ГУНП у Волинській області №871/01/29-2018 від 28.09.2018 позивачу повідомлено, що відповідачем переглянуто заяву ОСОБА_1 стосовно призначення та виплати одноразової грошової у зв`язку з встановленням інвалідності, що настала внаслідок травм при виконанні службових обов`язків. Перелік підстав, за яких призначається та виплачується одноразова грошова допомога поліцейським, її розмір, категорія осіб, які мають право на одноразову грошову допомогу, підстави за яких призначається і виплачується допомога визначенні положеннями статей 97-101 Закону України "Про Національну поліцію" та реалізуються в Порядку та на умовах виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України №4 від 11.01.2016. Відповідно до розділу ІІ Порядку та умов, одноразова грошова допомога в разі втрати працездатності поліцейського призначається та виплачується у випадку (стаття 97) та у розмірах (стаття 99), визначених Законом України "Про Національну поліцію", особам, які мають право на її отримання, згідно з цим Законом. Пунктом 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, визначення поліцейському інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті. Листом Національної поліції України від 22.02.2018 №572/29/2/01-2018 наголошено, що однією з умов для призначення та виплати одноразової грошової допомоги на підставі пункту 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" є дотримання терміну визначення поліцейському інвалідності, а саме протягом шести місяців після звільнення та не надано такого права поліцейським, яким інвалідність встановлена до звільнення.
Оскільки, ОСОБА_1 звільнений зі служби в поліції 05.04.2017, а інвалідність йому встановлена 27.03.2017, тобто до дня звільнення зі служби в поліції, прийнято рішення про відмову у призначенні та виплаті йому одноразової грошової допомоги (а.с.11-12).
Позивач, не погодившись з рішенням відповідача про відмову у призначенні та виплаті йому одноразової грошової допомоги, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII, який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
В силу вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" визначено, що порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України №4 від 11.01.2016, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №163/28293, затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, підпунктом 2 пункту 4 Розділу І якого передбачено випадки, за яких призначається одноразова грошова допомога під час виконання службових обов`язків, пов`язаних із здійсненням повноважень та основних завдань міліції або поліції (пункти 3, 5 частини першої статті 97 Закону).
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Розділу ІІ цього Порядку днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є у разі встановлення поліцейському інвалідності - дата, з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати, з якої встановлено інвалідність, - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.
Пунктом 2 Розділу ІІ вказаного Порядку встановлено, що одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті) поліцейського чи втрати працездатності поліцейського призначається та виплачується у випадках та в розмірах, визначених Законом України "Про Національну поліцію", особам, які мають право на її отримання, відповідно до цього Закону.
За змістом підпункту «В» пункту 4 частини першої статті 99 Закону № 580-VIII поліцейським, яким встановлена ІІІ група інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті розмір одноразової грошового допомоги складає 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.
Відповідно до пункту 3 Розділу ІІІ цього Порядку заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів (далі - останнім місцем проходження служби).
Перелік документів, які подаються поліцейським для виплати ОГД у разі визначення інвалідності визначений пунктом 5 Розділу ІІІ Порядку.
Згідно з пунктами 1, 2, 7 Розділу IV наведеного Порядку висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.
Висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Одноразова грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення, а в разі надходження коштів пізніше цього терміну - протягом п`яти робочих днів після їх надходження, в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання органів поліції або навчальних закладів.
З аналізу наведених норм вбачається, що призначенню та виплаті одноразової грошової допомоги передує складання та затвердження висновку про її призначення, що здійснюється після встановлення наявності у особи права на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України "Про Національну поліцію".
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі, зокрема, визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
З системного аналізу вищевикладених норм законодавства вбачається, що виплата одноразової грошової допомоги за пунктом 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" здійснюється за обов`язкової одночасної наявності трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення): 1) інвалідність повинна наступити внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання поліцейським службових обов`язків, пов`язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції; 2) інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції; 3) причина звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов`язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 21.02.2018 №127/8696/17.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного суду.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що у позивача для призначення та виплати одноразової грошової допомоги є наявні всі три умови у сукупності - причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення (через хворобу).
При цьому, суд не бере до уваги посилання представника відповідача на ту обставину, що ОСОБА_1 не має права на отримання одноразової грошової допомоги, оскільки інвалідність йому встановлена під час проходження служби в поліції, а не протягом шести місяців після звільнення та вважає його помилковим, оскільки пунктом 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію", на переконання суду, вказаний лише граничний строк (шість місяців) після звільнення зі служби поліцейського не пізніше якого, в разі встановлення інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, останній матиме право на отримання одноразової грошової допомоги.
Оскільки, позивачу встановлена інвалідність внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків в органах внутрішніх справ або поліції, яка була встановлена не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення з поліції, причина звільнення зумовлена пораненням, отриманим під час виконання ним службових обов`язків пов`язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції, тому у ОСОБА_1 наявні три обов`язкові умови для призначення та виплати одноразової грошової допомоги для поліцейських. У зв`язку з чим, позивач, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" та Порядку №4, має право на отримання одноразової грошової допомоги, оскільки виплата одноразової грошової допомоги є забезпеченням гарантованого державою соціального захисту поліцейського, який втратив працездатність.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
При вирішенні спору судом, рішення ГУНП у Волинській області про відмову у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, прийняте відповідачем як суб`єктом владних повноважень, перевірялось на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд вважає, що відповідач не довів належними та допустимими доказами правомірність оскаржуваного рішення, яке прийнято не обґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), недобросовісно та не розсудливо, а тому рішення про відмову у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги є протиправним та підлягає скасуванню, а позовні вимоги - задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ГУНП у Волинській області слід стягнути здійснені ним судові витрати в розмірі 768,40 грн, оплачені квитанцією від 12.04.2019 №18 (а.с. 42).
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним рішення Головного управління Національної поліції у Волинській області про відмову у призначенні і виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського у зв`язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, внаслідок поранення отриманого під час виконання службових обов`язків відповідно до пункту 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію".
Зобов`язати Головне управління Національної поліції у Волинській області здійснити призначення та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги по втраті працездатності поліцейського у зв`язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, внаслідок поранення отриманого під час виконання службових обов`язків, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 97 Закону України "Про Національну поліцію".
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції у Волинській області (43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 40108604) судовий збір у розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головне управління Національної поліції у Волинській області (43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 40108604).
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук