
Справа № 234/8715/19
Провадження № 3/234/2113/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2019 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Демидова В.К.,
при секретарі-Літвінові А.О.,
за участю прокурора - Остапенко А.А.
за участю особи, щодо якої складено протокол - ОСОБА_1
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Васильків Київської області, громадянки України, (РНОКПП- НОМЕР_1 ), з вищою освітою, яка зареєстрована в АДРЕСА_1 , якій роз`яснені права та обв`язки ст.268 КУпАП,-
-за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно з витягу наказу за № 194-о від 31.07.2018 Головного управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 переведено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Краматорського управління ДФС у Донецькій області.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону як державного службовця, та є відповідальною за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.
Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-УШ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».
Згідно п.2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб`єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
На підставі наказу за №206-о від 08.08.2018 ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 звільнено з посади головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Краматорського управління ДФС у Донецькій області.
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\ public. nazk. gov. ua.\ search) , головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Краматорського управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_1, подала декларацію перед звільненням лише 09.08.2018 о 22 год. 50 хв., а фактично повинна була подати до 08.09.2018.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Факт щодо несвоєчасного подання декларації на якого поширюється дія цього Закону як державного службовця, та є відповідальним за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією ОСОБА_1, підтверджується повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.12.2018 за № 44-01/65943/18.
Таким чином, головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Краматорського управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_1, була ознайомлена з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходилася на території України, не перебувала на лікарняному або у відпустці, тобто мала фізичну можливість своєчасно, як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подати декларацію перед звільненням до 08.09.2018, але у зв`язку з особистої зухвалості, безвідповідальності та без поважних причин, нею було подано несвоєчасно декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у встановлений термін до 08.09.2018, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією, за що передбачена відповідність за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнала повністю та пояснила, що з протоколами згодна.
Крім того провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується протоколом № 252 від 10 травня 2019 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з додатком до нього, витягом з наказу № 194-о від 31 липня 2018 року, наказом № 206-о від 08 серпня 2018 року, інформацією розміщеною в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\ public. nazk. gov. ua.\ search).
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що зібраними доказами по справі підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї відповідне адміністративне стягнення.
Згідно ст.ст.245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.9 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як видно, ОСОБА_1 згідно з витягу з наказу за № 194-о від 31.07.2018 Головного управління ДФС у Донецькій області переведено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Краматорського управління ДФС у Донецькій області.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону як державного службовця, та є відповідальною за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як видно з матеріалів справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не дотрималась зазначених вимог Закону та не виконала усі дії, які є потрібними, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. Мала змогу своєчасно подати декларацію, але цього не зробила через неповажні причини. Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації останньою не надано.
Тому, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є доведеною, а її дії правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчиненого правопорушення, пов`язаного з корупцією, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність - щире розкаяння у вчиненні адміністративного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню нею нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн.
З урахуванням зазначеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 40-1, ч.1ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винуватою ОСОБА_1 вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень ( отримувач коштів: Краматор. УК/м. Краматорськ/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37944338, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО): 899998, Номер рахунка: 31118106005059, Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 384,20 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ:37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд Донецької області.
Суддя В.К.Демидова