
Єдиний унікальний номер 235/3330/19
Провадження 3/235/1254/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
6 червня 2019 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Токарєв А.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Покровського ВП ГУ НП в Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.187 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП ОСОБА_1 за порушення встановленого йому адміністративного нагляду.
Постановою судді Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 06.06.2019 року справи про адміністративні правопорушення №235/3330/19 (номер провадження 3/235/1254/19), №235/3893/19 (номер провадження 3/235/1430/19), №235/2985/19 (номер провадження 3/235/1434/19), №235/3900/19 (номер провадження 3/235/1435/19) відносно ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.187 ч.2 КУпАП, об`єднані в одне провадження та об`єднаній справі присвоєно №235/3330/19 (номер провадження 3/235/1254/19).
ОСОБА_1 ознайомлений з протоколами, в судовому засіданні визнав, що вчинив правопорушення, зазначені в протоколах.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і обєктивне зясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП», суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й обєктивно зясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Судом встановлено, що ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області від 18.02.2019 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком 1 рік та встановлені обмеження: зокрема – заборонено вихід з будинку (квартири), в якому ОСОБА_1 проживає на законних підставах, в період часу з 20.00 год. до 04.00 год. наступного дня за винятком часу знаходження на роботі; заборонено перебувати у кафе, барах, ресторанах та інших закладах, де здійснюється торгівля спиртними напоями на розлив; зобов`язано з`являтися на реєстрацію в органи Нацональної поліції два рази на місяць у визначений органом Національної поліції день та час (а.с.3).
Згідно протоколу ГР № 395225 від 09.05.2019 року, 07.05.2019 року о 23.15 год. гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд та який протягом року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , тобто порушив правила адміністративного нагляду в частині заборони залишати місце мешкання з 20.00 год. до 04.00 год. (а.с.1).
Згідно протоколу ГР № 395259 від 31.05.2019 року, 27.05.2019 року о 20.30 год. гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд та який протягом року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , тобто порушив правила адміністративного нагляду встановленого відносно нього ухвалою Дзержинського міськрайонного суду Донецької області від 18.02.2019 року (а.с.15).
Згідно протоколу ГР № 395154 від 24.04.2019 року, 22.04.2019 року о 20.40 год. гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд Дзержинським міським судом Донецької області та який протягом року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , тобто порушив правила адміністративного нагляду в частині заборони залишати місце мешкання з 20.00 год. до 04.00 год. наступного ранку (а.с.27).
Згідно протоколу ГР № 395222 від 26.04.2019 року, 24.04.2019 року о 20.25 год. гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд Дзержинським міським судом Донецької області та який протягом року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , тобто порушив правила адміністративного нагляду в частині заборони залишати місце мешкання з 20.00 год. до 04.00 год. наступного ранку (а.с.38).
Згідно протоколу ГР № 395353 від 03.06.2019 року, 01.06.2019 року о 22.05 год. гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд та який протягом року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , тобто порушив правила адміністративного нагляду (а.с.59).
Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 04.04.2019 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 та призначено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 85,00 грн. (а.с.4).
Згідно ч.2 ст.187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлений такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, який повторно протягом року порушив правила встановленого щодо нього адміністративного нагляду, з урахуванням положень ст. 36 КУпАП, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання у вигляді штрафу у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255,00 грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20грн.
Керуючись ст.ст.36 ч.2, 40-1, 187 ч.2, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення за правилами ст.36 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 двісті п`ятдесят п`ять) гривень (Розрахунковий рахунок – 31118106005060, Отримувач: Покровське УК/м. Покровськ/21081100, МФО № 899998, Код ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача – Казначейство України(ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на р/р ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ № 37993783, банк отримувача - Казначейство України(ЕАП), код банку МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету № 22030106, судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: