
Справа № 426/5768/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2019 року , м.Сватове
Суддя Сватівського районного суду Луганської області Река А.С.,
за участі секретаря судового засідання Вітер І.П.,
прокурора Барабаш Ю.М.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , уродженки с. Торське, Краснолиманського району, Донецької області, громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , депутат АДРЕСА_2 сільської ради Сватівського району Луганської АДРЕСА_3 ,
за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 , будучи депутатом Куземіської сільської ради Сватівського району Луганської області відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушення, в порушення вимог частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, письмово не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно рішення Куземівської сільської ради Сватівського району Луганської області першої сесії сьомого скликання від 12 листопада 2015 року за підсумками виборів 25.10.2015 року ОСОБА_4 - ОСОБА_5 була визнана депутатом Куземівської сільської ради Сватівського району Луганської області.
Як вбачається з повідомлення Куземівської сільської ради Сватівського району Луганської області № 02-25/527 від 23.05.2019 року, з депутатами Куземівської сільської ради 7 скликання, проводилася роз`яснювальна робота на засіданнях сесій з Закону України «Про запобігання корупції». Депутат сільської ради ОСОБА_4 - ОСОБА_5 була присутня на засіданнях сесій сільської ради та була ознайомлена з Законом України «Про запобігання корупції».
Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу від 14.02.2018 № 1443/2018/826115 ОСОБА_1 придбала транспортний засіб марки OPEL, модель OMEGA 2000 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію – НОМЕР_3 , номерний знак НОМЕР_4 . Ціна транспортного засобу за вказаним договором склала 108559 гривень (сто вісім тисяч п`ятсот п`ятдесят дев`ять гривень 00 копійок).
На підставі вищезазначеного договору купівлі-продажу № 1443/2018/826115 від 14.02.2018 ОСОБА_1 стала власником транспортного засобу марки OPEL, модель OMEGA 2000 року випуску, номер кузова(шасі, рама) НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію – НОМЕР_3 , номерний знак НОМЕР_5 .
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 13.12.2017 № 2246-VIII, встановлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів складає - 88100 грн.
За таких умов, у суб`єкта декларування ОСОБА_6 . виник обов`язок, відповідно до частини другої статті 52 Закону, у десятиденний строк з моменту придбання майна – транспортного засобу марки Opel Omega, 2000 року випуску, номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_2 вартістю 108559 грн. письмово повідомити про це НАЗК.
Тобто, упродовж періоду часу з 00 годин 00 хвилин 15.02.2018 по 23 годин 59 хвилин 24.02.2018 у ОСОБА_1 після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року - 88100 грн., виник обов`язок письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.
ОСОБА_7 ОСОБА_5 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визнала повністю, у вчиненому розкаюється.
Прокурор вважає, що протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, є законним і обґрунтованим, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, визнавши її винуватою у вчиненні інкримінованого їй корупційного правопорушення.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 112 від 29.05.2019 року (а.с 2-9); рапортом оперуповноваженого МВ № 2 УЗЕ в Луганській області від 23.05.2019 року про отримання дозволу на проведення перевірки обставин можливого вчинення ОСОБА_7 ОСОБА_5 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією (а.с.12-13); рішенням Куземівської сільської ради Сватівського району Луганської області першої сесії сьомого скликання від 12 листопада 2015 року, згідно якого за підсумками виборів 25.10.2015 року ОСОБА_4 - ОСОБА_5 була визнана депутатом Куземівської сільської ради Сватівського району Луганської області (а.с. 17); повідомленням Куземівської сільської ради Сватіського району Луганської області № 3618/39/111/03-2019 від 22.05.2019 року; договором купівлі-продажу № 1443/2018/826115 від 14.02.2018 на транспортний засіб марки Opel Omega, 2000 року випуску, номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_2 вартістю 108559 грн. (а.с.14-15); та особистими поясненнями в судовому засіданні ОСОБА_6 .
Таким чином, ОСОБА_1 , яка згідно з вимогами п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, вчинила адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 є повне визнання своєї провини, щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП України, не встановлено.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами
Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне накласти на винну особу адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в розмірі, передбаченому санкцією ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП.
Крім того, враховуючи те, що судом вирішено накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, згідно ст. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з неї слід стягнути судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, ст.ст. 280, 283, 284, 294, ч. 1 ст. 303, ст. 40-1 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_8 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_8 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. /отримувач УК у Сватівському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, код ЄДРПОУ 37928384, номер рахунку 31116106012271, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998/.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. на рахунок для зарахування до Державного бюджету України /отримувач УК у Сватівському районі, код ЄДРПОУ 37928384, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, номер рахунку 31210206012271, код класифікації доходів бюджету 22030101/.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.
У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу у розмірі 3400 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.С.Река