Постанова № 82175928, 31.05.2019, Яворівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
31.05.2019
Номер справи
460/2542/19
Номер документу
82175928
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 460/2542/19

Провадження №3/460/1625/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31.05.2019 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А., з участю прокурора Гутник Г.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого депутатом Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області, до адміністративної відповідальності не притягувався, -

встановив:

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення № 448 від 15.05.2019 року ОСОБА_1 , будучи депутатом п`ятого скликання Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 16.04.2019 року о 13:50 год. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що не мав можливості подати декларацію вчасно, оскільки в березні 2017 року зламав ногу та перебував у лікарні.

Прокурор Гутник Г.В. в судовому засіданні підтримала висновки, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 .

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов наступного.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Так, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пп.1 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № З, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до рішення Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області № 13 від 30.10.2015 року "Про результати голосування і підсумки виборів Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області" є депутатом п`ятого скликання Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області.

Відповідно до листа-повідомлення Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області № 106 від 13.02.2018 року депутати сільської ради попереджалися про необхідність заповнення до 01.04.2018 року електронної декларації.

Згідно зі скріншотом зі сайту Єдиного державного реєстру декларацій дата публікації декларації ОСОБА_1 16.04.2019 року 13 год. 50 хв.

Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП стверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення № 448 від 15.05.2019 р., рішенням Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області № 13 від 30.10.2015 року "Про результати голосування і підсумки виборів Наконечнянської сільської ради Яворівського району Львівської області", скріншотом з офіційного сайту НАЗК, щорічною декларацією осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування за 2016 р., рапортом оперуповноваженого міжрайонного відділу № 2 (м. Пустомити) УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України, старшого лейтенанта поліції Качинського Я.Б. від 15.05.2019 р.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, однак, враховуючи, що закінчилися строки притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушення, передбаченого статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення.

У протоколі про адміністративне правопорушення № 448 від 15.05.2019 року зазначено, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу - 15.05.2019 року.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року, строк подання щорічної декларації, для осіб, які подають таку декларацію вперше продовжено до 01.05.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1 повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 23:59 год. 01.05.2017 року, а тому датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 02.05.2017 року.

Отже, фактичним моментом виявлення вчиненого правопорушення ОСОБА_1 за несвоєчасне подання декларації за 2016 р. суд вважає дату складання протоколу про адміністративне правопорушення № 448, тобто 05.05.2019 р. Днем вчинення адміністративного правопорушення за несвоєчасне подання декларації за 2016 р. суд вважає 02.05.2017 р., тобто момент, з якого настає відповідальність за несвоєчасне подання декларації. Тобто, на час звернення до суду пройшло понад два роки з часу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Матеріали справи відносно вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 176 КУпАП надійшли до суду 22.05.2019 р., тобто після закінчення передбаченого ч.3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, якщо закінчились на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки, передбачені ст.38 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, вважаю, що на даний час закінчились строки, передбачені ч. 3ст. 38 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст. 38, ч.1 ст.172-6, 247, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,

п о с т а н о в и в :

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити на підставі п.7 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги через Яворівський районний суд Львівської області.

Суддя Н.А.Кондратьєва