
Справа №521/4571/19
Номер провадження 3/521/2416/19
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2019 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Граніна В.Л.
при секретарі Шкребтієнко Г.М.
за участю:
представника Одеської митниці ДФС Ткаченко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу, що надійшла з Одеської митниці ДФС відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол №3944/50000/18 від 05.12.2018 року про порушення митних правил з відповідними матеріалами, у відношенні гр. ОСОБА_2 за ознаками скоєння правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України.
З вищезазначеного протоколу про порушення митних правил, вбачається, що під час здійснення контролю інформації, наявної в розділі «Перевірити перетин кордону автомобілем (перетин кордону транспортним засобом)» програми АСМО «Інспектор-2006», встановлено, що 27.08.2018 року о 23 год. 02 хв. гр. ОСОБА_3 ввіз на митну територію України через міжнародний автомобільний пункт пропуску «Кучурган - Первомайськ» відділу митного оформлення №1 митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС, по каналу руху «зелений коридор» автомобіль марки «FORD FOCUS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2 . Зазначений автомобіль був оформлений у митний режим «транзит» з метою особистого користування.
Під час здійснення контролю за додержанням гр. ОСОБА_3 строків транзитного переміщення транспортного засобу марки «FORD FOCUS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , країна реєстрації – Литва (LT), номер кузова – НОМЕР_2 , було встановлено, що станом на 05.12.2018 року в програмі АСМО «Інспектор-2006» та бази даних ЄАІС ДФСУ відсутня інформація про доставлення даного транспортного засобу до митниці призначення (вивезення з митної території України) та/або поміщення його в інший митний режим.
Відповідно до інформації, наявної в розділі «Заяви підприємств та осіб» програми АСМО «Інспектор», станом на 05.12.2018 року гр. ОСОБА_3 з приводу продовження терміну перебування транспортного засобу на митній території України не звертався. Жодних документів, що підтверджують факт аварії, обставин дії непереборної сили, чи внаслідок протиправних дій третіх осіб, накладення арешту або вилучення зазначеного транспортного засобу до митниць ДФС не надано.
Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_3 перевищив встановлений строк транзитного переміщення транспортного засобу більше ніж на десять діб, у зв`язку з чим, відносно нього Одеською митницею ДФС було складено протокол про порушення митних правил №3944/50000/18 від 05.12.2018 року, за ознаками ч. 3 ст. 470 МК України.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_3 участі не приймав, про дату, час та місце розгляду справи був сповіщений у встановленому законом порядку. Матір`ю правопорушника були надані письмові пояснення через канцелярію суду, однак, вони не мають ніякого значення для розгляду справи по суті.
Представник митниці у судовому засіданні вважав, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому необхідно притягнути її до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 470 МК України, та застосувати до неї адміністративне, відповідно до санкції статті.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає, що особа стосовно якої складено протокол, підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і її дії суд кваліфікує за ч. 3 ст. 470 МК України, за кваліфікуючими ознаками: перевищення встановленого строку транзитного переміщення транспортного засобу більше ніж на десять діб, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що під час здійснення контролю інформації, наявної в розділі «Перевірити перетин кордону автомобілем (перетин кордону транспортним засобом)» програми АСМО «Інспектор-2006», встановлено, що 27.08.2018 року о 23 год. 02 хв. гр. ОСОБА_3 ввіз на митну територію України через міжнародний автомобільний пункт пропуску «Кучурган - Первомайськ» відділу митного оформлення №1 митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС, по каналу руху «зелений коридор» автомобіль марки «FORD FOCUS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2 . Зазначений автомобіль був оформлений у митний режим «транзит» з метою особистого користування.
Під час здійснення контролю за додержанням гр. ОСОБА_3 строків транзитного переміщення транспортного засобу марки «FORD FOCUS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , країна реєстрації – Литва (LT), номер кузова – НОМЕР_2 , було встановлено, що станом на 05.12.2018 року в програмі АСМО «Інспектор-2006» та бази даних ЄАІС ДФСУ відсутня інформація про доставлення даного транспортного засобу до митниці призначення (вивезення з митної території України) та/або поміщення його в інший митний режим.
Відповідно до інформації, наявної в розділі «Заяви підприємств та осіб» програми АСМО «Інспектор», станом на 05.12.2018 року гр. ОСОБА_3 з приводу продовження терміну перебування транспортного засобу на митній території України не звертався. Жодних документів, що підтверджують факт аварії, обставин дії непереборної сили, чи внаслідок протиправних дій третіх осіб, накладення арешту або вилучення зазначеного транспортного засобу до митниць ДФС не надано.
Враховуючи вимоги ст.ст. 380 та 381 МК України, згідно наданих гр. ОСОБА_3 документів до митного контролю та митного оформлення, йому дозволено ввозити даний транспортний засіб із звільненням від сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів, лише з метою транзиту через митну територію України. Громадянин ОСОБА_3 не надав до митного контролю та митного оформлення документи, що підтверджують сплату ним митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті у разі тимчасового ввезення даного транспортного засобу.
Згідно із ст. 90 МК України, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Статтею 95 МК України встановлено, що строк транзитного переміщення для автомобільного транспорту становить 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб), тобто транспортний засіб марки «FORD FOCUS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , країна реєстрації – Литва (LT), номер кузова – НОМЕР_2 , необхідно було доставити до митниці ДФС не пізніше 06.09.2018 (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці ДФС до 01.09.2018).
Відповідно до ч. ч. 1 та 5 ст. 102 МК України, митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, за межі митної території України.
Згідно ч. 3 ст. 470 МК України, перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Винність правопорушника підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом по справі про порушення митних правил, доповідною запискою інспектора митниці.
Провадження у справах про порушення митних правил, згідно ст. 487 МК України, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи вищевикладене, суд накладає на правопорушника стягнення, відповідно до санкції ч. 3 ст. 470 МК України, у виді штрафу у розмірі 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір України», ст.ст. 197, 470, 522, 524-529 МК України, ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8 500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384, 20 гривень (Отримувач коштів: УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31116106015007; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.
Суддя