
10.2.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 травня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3352/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Свергун І.О.,
за участі секретаря - Карча В.М.,
представника позивача - Заброднього Є.О. (довіреність від 02.01.2019 № 18/06-1),
представника відповідача - Лигути І.В. (довіреність від 11.01.2019 № 1/143),
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Марківської районної державної адміністрації Луганської області про зупинення провадження у справі № 360/3352/18 за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Марківської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення заборгованості в сумі 49746,56 грн,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Марківської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення заборгованості в сумі 49746,56 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні заявив клопотання про зупинення провадження в справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України до ухвалення рішення Верховним Судом в адміністративній справі № 812/1267/17. В обґрунтування вказаного клопотання відповідач послався на те, що позивач вважає, що Марківська РДА незаконно призначила та сплатила матеріальне забезпечення з тимчасової втрати працездатності застрахованій особі ОСОБА_1 після його звільнення по листкам непрацездатності з 02.02.2017 по 18.05.2017. Цей висновок позивача суперечить рішенню Луганського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 по адміністративній справі № 812/1267/17, згідно з яким суд визнав законним розпорядження заступника голови, виконуючого обов`язки голови Марківської РДА від 21.7.2017 № 217-к «Про визначення дати припинення роботи на посаді голови Марківської райдержадміністрації», відповідно до якого ОСОБА_1 припинив роботу на посаді голови Марківської РДА 21.07.2017. Також суд своїм рішенням зобов`язав Марківську РДА провести нарахування та виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності на підставі листків непрацездатності Черніка В.О. з 22.05.2017 по 21.07.2017. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16.05.2018 по адміністративній справі № 812/1267/17 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 у справі № 812/1267/17 залишено без задоволення, апеляційну скаргу Управління задоволено частково, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 у справі № 812/1267/17 доповнено абзацом другим: «Визнати протиправними та скасувати рішення комісії з соціального страхування Марківської РДА про відмову в призначенні допомоги з тимчасової втрати працездатності», в решті рішення Луганського окружного адміністративного суду було залишено без змін. Вищезазначені судові рішення у справі № 812/1267/17 оскаржені ОСОБА_1 та Управлінням до Верховного Суду. Відповідач вважає, що обставини, встановлені судовими рішеннями в адміністративній справі № 812/1267/17, мають ключове значення при вирішенні спору у справі № 360/3352/18, та існує об`єктивна неможливість розгляду справи № 360/3352/18 до винесення судового рішення судом касаційної інстанції у справі № 812/1267/17, оскільки обставини, якими обґрунтовані позовні вимоги Управління до Марківської РДА, можуть бути змінені судовим рішенням Верховного Суду у справі № 812/1267/17.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти зупинення провадження в справі з тих підстав, що рішення суду касаційної інстанції у справі № 812/1267/17 жодним чином не стосується цієї справи, а сума заборгованості визначена не судовим рішенням, а рішеннями Управління.
Розглянувши заявлене клопотання, суд дійшов такого.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Спірним питанням у справі 812/1267/17 є визначення правомірності дій Марківської райдержадміністрації при визначенні дати припинення роботи на посаді голови Марківської райдержадміністрації Черніка В.О. на реалізацію Розпорядження Президента України від 23.01.2017 № 6/2017-рп у період перебування на лікарняному, наявність підстав для поновлення позивача на посаді голови Марківської РДА Луганської області, та проведення нарахування та виплати допомоги з тимчасової втрати працездатності за періоди з 22.05.2017 по 02.06.2017, з 06.06.2017 по 16.06.2017, з 21.06.2017 по 30.06.2017, з 10.07.2017 по 21.07.2017, з 24.07.2017 по 02.08.2017.
Предметом розгляду даної справи є стягнення суми коштів несплачених відповідачем на підставі рішення від 10.01.2018 № 3/112/08-3 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на загальну суму 44655,80 та рішення від 06.02.2018 № 3/508/08-1 про застосування до відповідача фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування України в сумі 5090,76 грн.
Суд вважає, що в даному випадку відсутня об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням в справі № 812/1267/17, оскільки предметом розгляду даної справи є стягнення суми коштів Фонду соціального страхування України, яка визначена рішеннями Управління від 10.01.2018 № 3/112/08-3 та від 06.02.2018 № 3/508/08-1. Крім того, рішення у справі № 812/1267/17 набрало законної сили.
За таких обставин клопотання відповідача є необґрунтованим та безпідставним, відтак, не належить до задоволення.
Керуючись статтями 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Марківської районної державної адміністрації Луганської області про зупинення провадження у справі № 360/3352/18 за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Марківської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення заборгованості в сумі 49746,56 грн відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду у справі, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено 03 червня 2019 року.
Суддя І.О. Свергун