
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 червня 2019 року Справа № 160/4883/19 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева І.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА ОЙЛ» до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування припису, -
ВСТАНОВИВ:
29 травня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю НІКА ОЙЛ» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 37988899) щодо проведення в період з 21 березня 2019 року по 27 березня 2019 року планової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА ОЙЛ» (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 37525517) поза межами предмету планової перевірки, визначеного пунктом 1 наказу начальника Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області №267-П від 27 лютого 2019 року;
- визнати протиправними дії Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 37988899) щодо проведення в період з 21 березня 2019 року по 27 березня 2019 року планової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА ОЙЛ» (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 37525517) не у складі осіб, визначених із метою проведення планової перевірки, без участі в проведенні планової перевірки головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції і громадського інспектора з охорони довкілля;
- визнати протиправним та скасувати припис Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 37988899) №4-3133-2-3 від 03 квітня 2019 року, виданий у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА ОЙЛ» (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 37525517).
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Одночасно із позовними вимогами позивачем заявлено клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частин 1-2 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з частиною десятою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною третьою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Також, відповідно до частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи, що складність даної справи, характер спірних правовідносини та предмет доказування не входить до категорії справ, які необхідно обов`язково розглядати за правилами загального позовного провадження, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання про розгляд справи в порядку загального провадження.
Відповідно до положень статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
У відповідності до частини 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши та проаналізувавши зміст та матеріали позовної заяви, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд встановив, що подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 160/4883/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКА ОЙЛ» до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування припису.
Відмовити у задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 08 липня 2019 року о 10:00 год. у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул. Академіка Чекмарьова, 5, зала судових засідань 2.
Здійснювати розгляд адміністративної справи одноособово суддею Тулянцевою І.В.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, які можуть бути направлені на адресу, в тому числі на електронну адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду (inbox@adm.dp.court.gov.ua), роз`яснивши при цьому про необхідність дотримання вимог статей 162 Кодексу адміністративного судочинства України в частині одночасного направлення копії відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи та можливість пред`явлення зустрічного позову відповідно до пункту 4 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України у строк для подання відзиву.
Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов`язків, що передбачені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://adm.dp.court.gov.ua/sud0470/gromadyanam/csz/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, окремо від рішення суду у випадку, передбаченому пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева