
н\п 2-а/490/179/2018 Справа № 490/10130/17
Центральний районний суд м. Миколаєва
_____________
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2019 року м. Миколаїв
Центральний районний суд м. Миколаєвау складі:
головуючої судді – Черенкової Н.П.
при секретарі – Янкевич В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Крістал Капітал» до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив:
- визнати протиправним і скасувати рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 360 від 12.05.2017 року "Про відмову у видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві".
Позовні вимоги вмотивовані необґрунтованою відмовою відповідача щодо видачі позивачу дозволів на розміщення зовнішньої реклами з посиланням на ч.2ст.16 ЗУ "Про рекламу", а саме недотримання техніки безпеки в частині розміщення рекламних засобів ближче ніж 50 метрів від перехресть вулиць та пішохідних переходів ( п.п. 3.7.4 ДСТУ 3587-1997 "Безпека дорожнього руху"). При цьому в оскаржуваному рішенні не зазначено жодної визначеної законом підстави для такої відмови, тоді як перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами, встановлений законом є вичерпним, а позивач надав усі необхідні документи для отримання такого дозволу.
Ухвалою від 16.11.2017 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою від 22.10.2018 року від виконавчого комітету Миколаївської міської ради витребувані всі документи, які послугували прийняттю рішення № 360 від 12.05.2017 року про відмову у видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві.
До судового засідання представник позивача не з`явився, просив про розгляд справи у їх відсутність.
Представник відповідача до судового засідання не з`явився, просив про розгляд справи у його відсутність, та прийняття рішення судом про відмову у задоволенні позову.
При цьому, відповідач направив відзив, у якому щодо позову заперечував з огляду на його необґрунтованість, стверджуючи про правомірність оскаржуваного рішення, оскільки при його прийнятті один із уповноважених органів виконавчої влади, який відповідно до чинного законодавства бере участь в оформленні дозволів на розміщення зовнішньої реклами, виявив порушення вимог п.3.7.4 ДСТУ 3587-1997 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану", в частині їх розміщення ближче ніж 50 метрів від перехресть вулиць та пішохідних переходів.
Судом постановлено про розгляд справи у відсутності сторін.
Обставини справи, встановлені судом.
ТОВ "Крістал Капітал" є юридичною особою, та видами діяльності є надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, діяльність у сфері права, діяльність у сфері зв`язків із громадськістю, консультування з питань комерційної діяльності та керування.
11.08.2016 року ТОВ "Крістал Капітал" звернувся до відповідача з заявою про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами.
Рішенням виконавчого комітету № 360 від 12.05.2017 року у видачі дозволів відмовлено на підставі порушення вимог ч.2 ст.16 ЗУ "Про рекламу", а саме недотримання техніки безпеки в частині розміщення рекламних засобів ближче ніж 50 метрів від перехресть вулиць та пішохідних переходів ( пп. 3.7.4 ДСТУ 3587-1997 "Безпека дорожнього руху"…, згідно з листом головного управління Національної поліції у Миколаївській області від 26.05.2016 року № 439\23\2-2016).
За змістом вказаного листа вбачається наступне.
В ході перевірки наданої документації, а саме: проектів дозволів та схем на розміщення рекламних конструкцій , дійсно встановлено порушення вимог п. 3.7.4 ДСТУ 3587-1997.
В той же час, запропоноване згідно проектної документації розміщення даних рекламних конструкцій не порушує вимог п.п.2-4 ст.16 "Зовнішня реклама", ЗУ "Про рекламу".
В разі надання дозволу на розміщення реклами просили зобов`язати власника конструкцій забезпечити: видимість технічних засобів регулювання дорожнього руху та не відтворювання зображення дорожніх знаків; маркування із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії; нанесення на опору конструкції вертикальної дорожньої розмітки у відповідності з вимогами ДСТУ 2587-2010.
Вирішуючи цей спір, суд виходить із такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов8язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб,що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності та порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів визначено Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806 (далі - Закон №2806).
Відповідно до статті 1 Закону №2806 дозвільна система у сфері господарської діяльності - сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб`єктами господарювання у зв`язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.
Дозвільні органи - органи виконавчої влади, державні колегіальні органи, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру
Дозвільна (погоджувальна) процедура - сукупність дій, що здійснюються державними адміністраторами та дозвільними органами під час проведення погодження (розгляду), оформлення, надання висновків тощо, які передують отриманню документа дозвільного характеру.
Відповідно до частини першої статі 4-1 Закону №2806 порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними (регіональними, місцевими) органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання, видача або відмова у видачі яких законами України віднесена до повноважень органів місцевого самоврядування, встановлюється їх рішенням за погодженням з територіальними (місцевими) органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідній сфері, та територіальними органами уповноваженого органу, а у випадках, передбачених законом, - на підставі типових порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини п`ятої статті 4-1 Закону №2806 підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є:
- подання суб`єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком;
- виявлення в документах, поданих суб`єктом господарювання, недостовірних відомостей;
- негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.
Законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
Засади рекламної діяльності в Україні регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами визначає Закон України «Про рекламу» від 03.07.1996 р. №270/96-ВР (далі - Закон №270/96).
Абзацом 6 статті 1 Закону №270/96-ВР) визначено, що зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Відповідно до частини першої, другої та п`ятої статті 16 Закону №270/96-ВР розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.
Розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до цього Закону на підставі зазначених дозволів, які оформляються за участю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власників та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху. Зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб). Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.
Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам: розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків; освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків; фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені; опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі; нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття; у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
Перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами, встановлений цим Законом, є вичерпним.
При цьому, правовідносини, що виникають у зв`язку з розміщенням зовнішньої реклами, визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами у відповідності до Типових правилами розміщення зовнішньої реклами,затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2012 №1135 (далі - Типові правила) (станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Дозвіл видається на строк дії договору про право тимчасового користування місцем розташування рекламного засобу, якщо менший строк дії дозволу не зазначено у заяві розповсюджувача зовнішньої реклами.
Відповідно до пункту 6 Типових правил розміщення зовнішньої реклами здійснюється за погодженням з:
- Державтоінспекцією та Укравтодором або його територіальними органами - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування;
- Мінкультури або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам`ятках історії і архітектури та в межах зон охорони пам`яток національного або місцевого значення;
- власником місця розташування рекламного засобу або уповноваженим ним органом (особою).
Відмова у погодженні може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:
1. розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
2. освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;
3. фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені;
4. опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі;
5. нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;
6. у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
Забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами на пішохідних доріжках та алеях; у населених пунктах на висоті менш ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини; поза населеними пунктами на відстані менш ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.
Відповідно до пункту 3 «Типових правил розміщення зовнішньої реклами», зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Видача дозволу погоджується робочим органом з власником місця або уповноваженим ним органом (особою), а також з Укравтодором або власниками автомобільних доріг та Національною поліцією - у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг. Перелік органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, є вичерпним.
Виходячи з Порядку, розміщення засобів зовнішньої реклами поблизу перехресть, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування погоджується з Державним органом з безпеки дорожнього руху для забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування.
Статтею 38 Закону України «Про автомобільні дороги» визначено, що розміщення реклами у межах смуги, відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про рекламу» та цього Закону.
Вказаним законом забороняється розміщення рекламоносіїв, що перешкоджають оцінці дорожньо-транспортної ситуації або мають схожість (за зовнішніми ознаками, зображенням чи звуковим ефектом) з технічними засобами організації дорожнього руху і спеціальними сигналами, а також рекламоносіїв, що створюють ефект присутності на дорозі пішоходів або транспортних засобів.
Рекламоносії, що розміщуються у межах смуги відведення автомобільних доріг, не мають:
- погіршувати умови безпеки дорожнього руху;
- погіршувати видимість на дорозі, затемняти або знижувати ефективність сприймання дорожніх знаків, світлофорів та інших технічних засобів організації дорожнього руху;
- обмежувати видимість у напрямку руху, бокову видимість та видимість технічних засобів організації дорожнього руху або заважати сприйманню їх учасниками дорожнього руху;
- засліплювати учасників дорожнього руху, у тому числі внаслідок дії ефекту світлоповернення від рекламоносія;
- зменшувати габарити шляхопроводів та інших інженерних споруд;
- заважати руху пішоходів;
- створювати звукові ефекти, що негативно впливають на умови руху.
Таким чином, суд зазначає, що погодження дозволів на розміщення зовнішньої реклами з Державним органом з безпеки дорожнього руху носить обов`язковий характер лише у випадках, вичерпний перелік, яких визначається у правилах розміщення зовнішньої реклами.
Як вже зазначалось, відповідно до п. 16 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 р., дозвіл на розміщення рекламоносія має бути погоджений Державтоінспекцією - у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування.
За п. 3.7.4 ДСТУ 3587–97 ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ "Безпека дорожнього руху" АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ, ВУЛИЦІ ТА ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕЇЗДИ, забороняється розміщувати споруди торговельно-побутового призначення, рекламоносії та інші об`єкти дорожнього сервісу: —на тротуарах, пішохідних доріжках і алеях, штучних спорудах; — ближче ніж 50 м до перехрещень вулиць та пішохідних переходів. — ближче ніж 150 м до перехрещень, шляхопроводів, мостів на автомобільних дорогах загального користування; — на зупинці маршрутних транспортних засобів ближче ніж 20 м у межах видимості в обидва боки тротуару від установленого дорожнього знаку, що позначає зупинку (крім кіосків для продажу проїзних квитків); — ближче ніж 100 м від залізничних переїздів
Згідно з пунктом 45 «Типових правил розміщення зовнішньої реклами», контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства.
Законом України «Про Національну поліцію» (№ 580-УІІІ) визначені завдання поліції, якими є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Відповідно до статті 52-3 Закону України «Про дорожній рух» (№ 3353-ХІІ), до повноважень Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху належать: участь у реалізації в межах своїх повноважень державної політики у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечення безпеки дорожнього руху; організація супроводження і забезпечення безпечного руху транспортних засобів спеціального призначення; погодження відповідно до вимог цього Закону, інших законодавчих актів проектів на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, залізничних переїздів, комплексів дорожнього сервісу та інших споруд у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг; погодження поданих у встановленому порядку пропозицій стосовно обладнання засобами організації дорожнього руху місць виконання дорожніх робіт, проектів та схем організації дорожнього руху, маршрутів руху пасажирського транспорту, маршрутів організованого руху громадян і місць їх збору, порядку проведення спортивних та інших масових заходів, які можуть створити перешкоди дорожньому руху; видача в установленому порядку у випадках, передбачених законом, дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні; здійснення контролю за безпекою дорожнього руху під час надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів, у тому числі небезпечних, додержанням законодавства у зазначеній сфері, розробленням і видачею в установленому порядку документів щодо погодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів; інформування учасників дорожнього руху про фіксацію фактів правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі. Національна поліція також здійснює контроль за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі, виконанням установлених Кабінетом Міністрів України правил паркування транспортних засобів у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування, а у випадках та порядку, визначених законом, тимчасово затримує і доставляє транспортний засіб, у тому числі з використанням спеціальних транспортних засобів (коли розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), на спеціальні майданчики чи стоянки для тимчасового зберігання, відповідно до закону тимчасово вилучає посвідчення водія.
Статтею 26 Закону України «Про рекламу» передбачено, що контроль за дотриманням законодавства про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами; Антимонопольний комітет України - щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції; Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій усіх форм власності; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику - щодо реклами державних цінних паперів; Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку - щодо реклами на фондовому ринку; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах будівництва, архітектури - щодо спорудження; житлового будинку; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення, - щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).
Відповідно до пункту 45 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 р., контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства. У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк.
Відповідно до пунктів 3,49, 11, 13, 14 Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Миколаєві, затвердженого рішенням № 1015 від 10.04.2011 року (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) роботу щодо організації діяльності з видачі дозволів здійснюється виконкомом Миколаївської міської ради через робочий орган.
До повноважень робочого органу належать:
- розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами про видачу дозволу, видачу дубліката, переоформлення дозволу та анулювання дозволів;
- підготовка проекту рішення про видачу дозволу, відмову у його видачі та інші повноваження відповідно до законодавства.
Пунктом 5.20 Порядку визначено, що у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування необхідне погодження з Державтоінспекцією.
На виконання вимог Закону №270/96 робочим органом для отримання погоджень, необхідних для видачі дозволів направлено відповідні листи до Державного агентства автомобільних доріг України як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами та до Управління безпеки дорожнього руху департаменту превентивної діяльності Національної поліції України як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху
Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення при його прийнятті виконком Миколаївської міської ради взяв до уваги в тому числі лист Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ( відділ превентивної діяльності) від 26.05.2016 року, зі змісту якого вбачається порушення вимог п.3.7.4 ДСТУ 3587-1997.
За таких обставин рішення є обґрунтованим, тому підстави для визнання його протиправним та скасування, а також для задоволення позову у суду відсутні.
У зв`язку з викладеним також відсутні підстави для вирішення судом питання про розподіл судових витрат.
Керуючись ст.ст.5-10,19,77,241-246,250,255,293,295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Крістал Капітал» до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Реквізити сторін:
позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Крістал Капітал", адреса місцезнаходження: 54034, м. Миколаїв, пр. Миру, 4-А, код ЄДРПОУ: 38978698.
відповідач: Виконавчий комітет Миколаївської міської ради, адреса місцезнаходження: 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, код ЄДРПОУ: 04056612.
Повний текст рішення виготовлений 29 травня 2019 року
Суддя Черенкова Н.П.