ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" лютого 2010 р.
09 год.40 хв.Справа № 2-а-14653/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Мкртчян А.С.,
за участю: старшого прокурора відділу прокуратури Херсонської області - Мяло Н.В.,
представника позивача - Костіка Б.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до Каланчацького багатогалузевого комбінату комунальних підприємств Каланчацької селищної ради Херсонської області про стягнення податку з власників транспортніх засобів,
встановив:
Прокурор Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області (далі–позивач) звернувся до суду з позовом до Каланчацького багатогалузевого комбінату комунальних підприємств Каланчацької селищної ради Херсонської області (далі–відповідач) про стягнення податку з власників транспортних засобів.
У судовому засіданні представник позивача свої вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, мотивуючи тим, що відповідач є власником транспортних засобів, а тому відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" зобов'язаний сплачувати вказаний податок, який обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів станом на 1 січня поточного року. Розрахунок суми податку подається до податкового органу у строки, передбачені для річного звітного періоду. Станом на 24.11.2009 року відповідач має заборгованість зі сплати зазначеного податку в розмірі 2817 грн. 10 коп.
Прокурор підтримав позицію представника позивача, зазначивши, що відповідачем добровільно не погашено суми заборгованості по податку з власників транспортних засобів, а тому даний податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив. Головою ліквідаційної комісії заявлено клопотання про закриття провадження, у зв'язку зі створенням ліквідаційної комісії та проведенням ліквідаційної процедури щодо припинення діяльності Каланчацького багатогалузевого комбінату комунальних підприємств Каланчацької селищної ради відповідності до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Каланчацький багатогалузевий комбінат комунальних підприємств Каланчацької селищної ради Херсонської області зареєстрований як юридична особа 10 травня 1995 року Каланчацькою районною державною адміністрацією Херсонської області, ідентифікаційний код - 03355643, місцезнаходження: 75800, Херсонська область, Каланчацький район, смт. Каланчак, вул. Горького, 86.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11.12.1991 року № 1963-ХІІ (далі - Закон № 1963-ХІІ) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до пп. 2.1.4 п. 2.1, пп.2.2.1.п.2.2, пп. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закон № 2181-ІІІ) контролюючим органом стосовно сплати податків і зборів є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Відповідно до п. 11 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно зі ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 року № 2343-ХІІ кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство та вимоги яких не забезпечені заставою майна боржника.
Грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 60 Господарського кодексу орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки.
Судом встановлено, що адміністративний позов прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до Каланчацького багатогалузевого комбінату комунальних підприємств Каланчацької селищної ради Херсонської області про стягнення податку з власників транспортніх засобів подано до суду 07.12.2009 року. Рішення Каланчацької селищної ради № 753 про припинення діяльності Каланчацького комбінату комунальних підприємств шляхом його ліквідації винесено 22.12.2009 року, оголошення про ліквідацію підприємства розміщено газеті "Урядовий кур'єр" 06.01.2010 року. Таким чином, вимоги позивача щодо сплати відповідачем податку виникли до початку ліквідаційної процедури, а тому відсутні підстави для закриття провадження у справі в зв"язку з ліквідацією підприємства, як на тому наполягає відповідач.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем надано до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області розрахунки сум податку з власників транспортних засобів, однак сплата податку здійснена не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати. Згідно з довідкою податкового органу станом на 25.11.2009 року заборгованість відповідача становить 2817 грн. 10 грн.
Оскільки відповідачем не виконано обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, добровільно не сплачено заборгованість по податку з власників транспортних засобів в розмірі 2817 грн. 10 грн., а тому даний податковий борг належить стягнути в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до Каланчацького багатогалузевого комбінату комунальних підприємств Каланчацької селищної ради Херсонської області про стягнення податку з власників транспортніх засобів задовольнити.
Стягнути з Каланчацького багатогалузевого комбінату комунальних підприємств Каланчацької селищної ради Херсонської області, ідентифікаційний код юридичної особи - 03355643, до місцевого бюджету податок з власників транспортніх засобів в розмірі 2817 грн. 10 коп. (дві тисячі вісімсот сімнадцять гривень 10 коп.) на р/р 33219807700187, код платежу 12020100, код отримувача - 24103802, банк одержувача - УДК м.Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.