Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" лютого 2010 р.
10 год.10 хв.Справа № 2-а-442/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Морська Г.М.,
при секретарі: Симоненко І. А.,
за участю:
прокурора - Палагнюка О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області
до Державного комунального підприємства "Тронка"
про стягнення заборгованості,
встановив:
Прокурор Каланчацького району Херсонської області звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області із позовом до Державного комунального підприємства "Тронка" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за збір за геологорозвідувальні роботи в сумі 1824, 92 грн. Судові витрати просив покласти на відповідача.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі, суду пояснив, що Державне комунальне підприємство "Тронка" не сплачує за збір за геологорозвідувальні роботи, у зв’язку із чим на 18.01.2010 р. утворилася заборгованість у сумі 1824, 92 грн., що підтверджується довідкою Каланчацького відділення Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області, витягом з особової картки платника.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи, у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення справи не заявляв. За таких обставин суд вважає можливим розглядати справу у відсутність відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 4 Кодексу України "Про надра" від 27.07.1994 р. № 132/94-ВР (далі - Кодекс України "Про надра") надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування.
Згідно із ст. 13 вищезазначеного Кодексу користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземні юридичні особи та громадяни.
Статтею 28 Кодексу України "Про надра" передбачено, що користування надрами є платним, крім випадків, передбачених статтею 29 вищезначеного Кодексу. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони. Плата за користування надрами справляється у вигляді:
1) платежів за користування надрами;
2) відрахувань за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;
3) збору за видачу спеціальних дозволів;
4) акцизного збору.
Плата за користування надрами не звільняє користувачів від сплати інших обов'язкових платежів, передбачених законодавчими актами України.
Відповідно до п. 2.1 Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, затвердженої наказом Комітету України з питань геології та використання надр, Державної податкової адміністрації України від 23.06.1999 р. № 105/309 (далі - Інструкція) платниками збору за геологорозвідувальні роботи є всі надрокористувачі, незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах: раніше розвіданих та переданих в установленому порядку для промислового освоєння; з попередньо оціненими запасами, що за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для дослідно-промислової розробки та промислового освоєння.
Пункт 5.1 Інструкції визначає, що надрокористувачі самостійно обчислюють збір за кожний звітний квартал виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів.
Відповідно до пунктів 6.1, 6.2, 6.5 та 6.7 вищезазначеної Інструкції платники складають розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи щоквартально за формою, що наведена у додатку 2 до Інструкції. Розрахунки збору подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин. Сума збору в повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів за цей квартал), сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби). Органи державної податкової служби ведуть облік нарахованого і сплаченого збору за геологорозвідувальні роботи відповідно до встановленого порядку ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та державних цільових фондів, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) або за місцезнаходженням родовища корисних копалин, а облік платників - відповідно до встановленого порядку обліку платників податків.
Згідно до п. 8.1 Інструкції контроль за своєчасністю і повнотою сплати збору за геологорозвідувальні роботи до державного бюджету здійснюють органи державної податкової служби, а контроль за правильністю обчислення збору здійснюють органи державного геологічного контролю та державної податкової служби шляхом проведення перевірок відповідних документів.
Пункт 9.1 вищезазначеної Інструкції визначає, що платники збору за геологорозвідувальні роботи несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору до бюджету, а також правильність складання та своєчасність подання розрахунків органам державної податкової служби відповідно до чинного законодавства України.
Державне комунальне підприємство "Тронка" подавало до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи за ІІ та ІІІ квартали 2009 року. Дані документи, досліджені у судовому засіданні, підтверджують, що підприємством самостійно проведено нарахування 762,08 грн. та 1062,84 грн. вказаного збору. Тобто відповідач, відповідно до ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-III самостійно узгодив дане зобов'язання.
Із довідки Чаплинської МДПІ від 18.01.2010р. № 53/24-07 та копії облікової картки відповідача вбачається, що податковий борг станом на 18.01.2010 р. підприємством не погашений, за ним рахується заборгованість за збір за геологорозвідувальні роботи в сумі 1824, 92 грн.
За таких обставин суд приходить до висновку про законність та обгрунтованість позовних вимог Прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особіЧаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи. Згідно вимог ч. 2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони – суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Як вбачається з матеріалів справи, позивач таких витрат не здійснював. Стягнення судового збору з відповідача в даному разі законом не передбачено.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги Прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до Державного комунального підприємства "Тронка" про стягнення заборгованості за збір за геологорозвідувальні роботи задовольнити частково.
Стягнути із Державного комунального підприємства "Тронка" (код ЄДРПОУ 32285686, с. Привілля, Каланчацький район, Херсонська область, 75811) на користь Державного бюджету Каланчацького району (р/р 31311300700186, код податку 13040100, МФО 852010, код отримувача 24103802) заборгованість за збір за геологорозвідувальну роботу у розмірі 1824,92 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять чотири грн.) 92 коп.
Відмовити позивачу в частині позовних вимог щодо стягнення із Державного комунального підприємства "Тронка" судових витрат.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.