Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2009 р. Справа № 2а-1046/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Соколова В.М., за участю секретаря Михайленко О.В.., представника позивача Шаповал Л.О., відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Суми (далі позивач, ДПІ в м. Суми) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач, ОСОБА_2) про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який має у приватній власності автомобіль марки FA50», реєстраційний номер НОМЕР_1, обєм циліндрів двигуна 6560см.куб., та згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, всупереч вимог п.3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»з 2007 року ухиляється від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Станом на 18.03.2009 року за відповідачем значиться заборгованість зі сплати податку, яка розрахована, виходячи із ставки податку на рік (за 100см3 15грн.), в розмірі 1968,00грн. Дану суму позивач просить стягнути з відповідача..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні з позовними вимогами не погодився, додатково пояснив, що дійсно до сьогодні за ним зареєстрований транспортний засіб марки », реєстраційний номер НОМЕР_1, обєм циліндрів двигуна 6560см.куб., однак в 2000 році він передав його згідно доручення в користування ОСОБА_3. Він не знає в якому стані та де перебуває даний транспортний засіб. Вважає, що податок повинен сплачувати саме ОСОБА_3, і тому просить суд відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши повноважного представника позивача, відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2, який має у приватній власності автомобіль марки 50», реєстраційний номер НОМЕР_1, обєм циліндрів двигуна 6560см.куб, з 2007 року не надавав транспортний засіб для проходження технічного огляду. На протязі 2007-2008 років транспортний засіб автомобіль марки 50», реєстраційний номер НОМЕР_1, обєм циліндрів двигуна 6560см.куб, з обліку в ВДАІ при УМВС України в Сумській області ОСОБА_2 не знімав. Станом на 18.03.2009 р. за відповідачем значиться заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2007р.-2008р., яка розрахована, виходячи із ставки податку на рік (за 100см3 15грн.) в сумі 1 968,00 грн.. На момент розгляду справи вказаний борг залишається не погашеним. Вказані вище обставини підтверджуються поясненнями представника позивача та відповідача, а також матеріалами справи, а саме: розрахунком ДПІ за №5/17/312 (а.с.4), копією листа ВДАІ по обслуговуванню м. Суми та АТІ при УДАІ УМВС України в Сумській області та списку осіб до нього (а.с.6,7).
Доводи відповідача про те, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів повинен сплачувати ОСОБА_3, якому він передав транспортний засіб згідно доручення в користування, суд не приймає до уваги, оскільки згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (даліюридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (даліфізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є обєктами оподаткування.
В судовому засіданні відповідач підтверджує той факт, що транспортний засіб марки FA 50», реєстраційний номер НОМЕР_1 залишається зареєстрованим на його імя, що також підтверджується дослідженими матеріалами справи (а.с.6,7). Таким чином, ОСОБА_2 є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Виходячи з норми зазначеного Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
На підставі п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платник податку, яким як встановлено в судовому засіданні є відповідач, зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього Закону. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобовязані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Враховуючи, що відповідачем сума податкового боргу, всупереч вимог Закону України «Про систему оподаткування»не була своєчасно сплачена та не погашена на момент розгляду справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 1968,00грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1, 3, 5,67 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 9,11,94, 159,161,162,163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції в м. Суми до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (і.н.НОМЕР_2) 1968,00грн. (тисяча девятсот шістдесят вісім) грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в місцевий бюджет м. Суми р/р33215807600002, код 23636315 УДК у Сумській області, МФО 837013.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання її повного тексту та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов