
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.002621
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 травня 2019 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. перевірила матеріали позовної заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, про визнання протиправними дій та скасування постанови, -
у с т а н о в и л а:
Головне управління Пенсійного фонду України звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, про визнання протиправними дій головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області при винесенні постанови від 08.05.2019 ВП № 56263779 про накладення штрафу в розмірі 10200,00 грн. та скасування цієї постанови.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, в тому числі, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з п. 9 ст. 4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
У вступній частині позову позивачем в якості відповідачів визначено: 1. Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, 2. Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, 3. Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Вимоги позову стосуються дій та рішення головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
З огляду на викладене позивачу пропонується привести у відповідність позовні вимоги та відповідачів, до яких такі пред`явлено.
Крім того, позивачу слід звернути увагу на те, що у випадку, якщо позивач вважає відповідачем Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, на виконання приписів п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, слід вказати ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року, в редакції від 03.10.2017 року № 2147-VIІІ (надалі - Закон № 3674-VI).
Згідно з ч. 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» № 2629-VIII від 23.11.2018, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921,00 грн.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України «Про судовий збір». Так, за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за вимогу немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вказаний позов містить вимогу немайнового характеру, а частині визнання протиправними дій головного державного виконавця, та вимогу майнового характеру - про скасування постанови про накладення штрафу на суму 10200,00 грн.
Відповідно до абзацу 1 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, позивачу за подання цього позову слід сплатити 3842,00 грн. судового збору (1921,00 грн. + (1,5 % від 10200,00 грн., але не менше 1921,00 грн.)) за платіжними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача (ЄДРПОУ): 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО): 899998; номер рахунку: 34315206084082; код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); наявність відомчої ознаки: « 84» Окружні адміністративні суди.
Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір», а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Вказане свідчить про порушення вимог процесуального закону при поданні позовної заяви.
Щодо покликань позивача у тексті позовної заяви на те, що згідно із висновками, викладеними Верховним Судом у постанові від 18.01.2018 у справі № 565/256/15-ц, за подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця судовий збір не сплачується, слід зазначити, що вказані вище висновки Верховного Суду стосуються розгляду скарг в цивільному провадженні.
Порядок здійснення судочинства в адміністративних судах, юрисдикцію та повноваження адміністративних судів визначає Кодекс адміністративного судочинства України (ст. 1 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 1 ст. 168 КАС України визначено, що позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Отже, до адміністративного суду як суду першої інстанції подаються позовні заяви. Звернення із скаргами на дії/бездіяльність державного виконавця чинним законодавством України до адміністративних судів не передбачено.
Таким чином, доводи позивача про те, що судовий збір за подання позовної заяви про скасування постанови про накладення штрафу не сплачується, є помилковими.
Крім цього, у цій позовній заяві позивачем зазначено також і відомості щодо особи скаржника: ОСОБА_1 .
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи.
З огляду на наведене, а також з врахуванням приписів ст. 49 КАС України, позивачу пропонується визначити статус ОСОБА_1 щодо цієї позовної заяви та, у випадку, якщо позивач вважає, що рішення у цій справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов`язки, подати клопотання про залучення ОСОБА_1 до участі у справу в якості третьої особи, із зазначенням чи має вона самостійні вимоги, на чиїй стороні її слід залучити до участі у справу, а також зазначити у який спосіб рішення у цій справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов`язки
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Приймаючи рішення про залишення позову без руху суддя враховує, що ця категорія спорів (з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця) відноситься до термінових адміністративних справ та розглядається в порядку спрощеного провадження, в якому немає стадії підготовчого провадження. Тому суттєві недоліки позову позивачу слід усунути з врахуванням відповідних приписів якнайшвидше.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, про визнання протиправними дій та скасування постанови, - залишити без руху, для усунення недоліків позовної заяви.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до канцелярії суду чи надіслання на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) таких документів:
1) оригіналу документа про сплату судового збору в сумі 3842,00 гривень, за вказаними в мотивувальній частині ухвали реквізитами або належну копію документа, що підтверджує звільнення позивача від сплати судового збору;
2) заяву, у якій привести у відповідність відповідачів та позовні вимоги, які до них заявлені;
3) у випадку якщо позивач вважає належним відповідачем у цій справі саме Управління державної виконавчої служби у Львівській області, зазначити його ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а у випадку, якщо такий невідомий - зазначити про це; а також якщо позивач вважає, що рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки ОСОБА_1, подати клопотання про її залучення до участі у справу в якості третьої особи, із зазначенням чи має вона самостійні вимоги, на чиїй стороні її слід залучити до участі у справу, а також зазначити у який спосіб рішення у цій справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов`язки.
3. Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Качур Р.П.