Постанова № 8204160, 11.03.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2010
Номер справи
2а-194/10/1670
Номер документу
8204160
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-194/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Серги С.М.,

при секретарі –Олійник Ю.В.,

за участю:

представника прокуратури - Савченко В.А.,

представника Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції - Кінаш Л..О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Пирятинського району Полтавської області в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Кредитної спілки "Пирятинська"про припинення юридичної особи, -

В С Т А Н О В И В:

15 січня 2010 року Прокурор Пирятинського району Полтавської областів інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціі звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кредитної спілки "Пирятинська"про скасування державної реєстрації, посилаючись на те, що відповідач не подає у строки, встановлені податковим законодавством, податкової звітності.

Представник прокуратури та представник Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити в повому обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, проте про дату, час та місце судового розгляду даної справи повідомлявся належним чином.

Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідач (свідоцтво про реєстрацію об'єднань громадян № 16) зареєстрований 19.06.2003 Пирятинським районним управлінням юстиції, взятий на облік платника податків 30.10.2003 за № 454.

Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, які пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Пунктом 1.11 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями має статус податкової декларації, оскільки цей документ подається до контролюючого органу у терміни та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата податку.

Проте, судом з"ясовано, що останній звіт подавався відповідачем до Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції 16.02.2004, про що свідчить копія податковогозвіту про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 2003 рік.

Стаття 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” передбачає, що неподання протягом року до органів державної податкової служби декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.

Згідно з довідкою Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції відповідач не звітується з жовтня 2004 року, тобто більше року не подає до органів державної податкової служби декларацій, документів фінансової звітності, що є підставою для постановлення судового рішення про припинення його юридичної особи.

Крім того, судом встановлено, що у відповідача заборгованість перед бюджетом відсутня.

Відповідно до пункту 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу” голови державних податкових адміністрацій і начальники державних податкових інспекцій та їх заступники мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації (припинення) суб’єкта підприємницької діяльності.

Позовні вимоги про скасування державної реєстрації кредитної спілки "Пирятинська" спрямовані на ліквідацію такого суб"єкта як юридичної особи та втрату нею цивільної правоздатності, а отже, на її припинення. У зв"язку з цим, суд розцінює ці позовні вимоги як різновид вимог про припинення юридичної особи.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо припинення юридичної особи є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Витрати на інформаційно - технічне забезпечення згідно з приписами статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України не належать до витрат, пов"язаних з розглядом адміністративної справи, а тому не підлягають стягненню з відповідача.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб"єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Пирятинського району Полтавської області в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції до Кредитної спілки "Пирятинська" про припинення юридичної особи задовольнити.

Припинити юридичну особу Кредитної спілки "Пирятинська" (код ЄДРПОУ 26399241), яка зареєстрована 19 червня 2003 року Пирятинським районним управлінням юстиції (свідоцтво про реєстрацію об'єднань громадян № 16).

Копію постанови направити відповідачу.

Копію постанови після набрання нею законної сили направити державному реєстратору Пирятинської районної державної адміністрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи Кредитної спілки "Пирятинська".

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 16 березня 2010 року.

          Суддя                                                                                 С.М. Серга