Постанова № 8203848, 09.03.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2010
Номер справи
2а-262/10/1670
Номер документу
8203848
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-262/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Слободянюк Н.І.,

за участю секретаря Дрижирук М.І.,

представника позивача - Горбань Г.М.,

представника відповідача - Дяченко Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородського міськрайонного центру зайнятостідо Полив'янської сільської радипро стягнення 14 542,33 грн, -

В С Т А Н О В И В:

20 січня 2010 року Миргородський міськрайонний центр зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полив'янської сільської радипро стягнення 14 542,33 грн в погашення штрафу, накладеного на підставі пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» за порушення 10-денного строку подання до служби зайнятості даних про фактично вивільненого 03.04.2009 працівника Полив'янської сільської ради ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що на дату подання позову до суду залишок несплаченої Полив'янською сільською радою суми штрафу складає 14 542,33 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, та просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав з підстав, викладених в позовній заяві.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази та застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Згідно преамбули Закону України “Про зайнятість населення” від 01.03.1991 N 803-XII цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.

Статтею 34 зазначеного Закону встановлено, що контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.

Відповідно до підпункту «а» пункту 6 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 № 47, інспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцям, передусім щодо подання державній службі зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), про всіх прийнятих працівників, про наступне вивільнення працівників та фактично вивільнених працівників.

Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості проведена перевірка Полив'янської сільської ради щодо дотримання вимог законодавства України про зайнятість населення.

За результатами перевірки складено акт від 30.07.2009 № 22, яким зафіксовано порушення Поливянською сільською радою вимоги частини 1 пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення” .

Відповідно до цієї норми при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

З акту перевірки вбачається, а матеріалами справи та поясненнями представників сторін, наданими в судовому засіданні, підтверджено, що у відповідності до розпорядження Поливянської сільської ради від 03.04.2009 № 11 у зв'язку із скороченням штату працівників згідно пункту 1 статті 40 КЗпП України з займаної посади 03.04.2009 звільнена ОСОБА_1.

Звіт про заплановане звільнення працівників по формі № 4-ПН (план) поданий Поливянською сільською радою до Миргородського міськрайонного центру зайнятості 03.02.2009 за вх. № 309, а звіт про фактичне звільнення працівників по формі № 4-ПН (факт) - 12.05.2009 за вх. № 38-7, що є порушенням вимоги частини 1 пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення” щодо направлення даних про фактично вивільненого працівника в десятиденний строк після вивільнення.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав факт порушення відповідачем вимоги частини 1 пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення”.

Відповідальність за порушення вказаної норми встановлена частиною 2 цієї ж норми і полягає у стягненні штрафу у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону /підпункт «г» пункту 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 № 47/.

Згідно з актом перевірки та даними довідки про доходи Поливянської сільської ради від 30.07.2009 № 247 річна заробітна плата ОСОБА_1 складає 15542,33 грн, що відповідає сумі штрафу, яка підлягає стягненню з Полив'янської сільської ради.

Відповідачем в добровільному порядку в погашення накладеного штрафу сплачено лише 1000,00 грн, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями квитанцій про сплату від 11.09.2009, 30.10.2009, 27.11.2009, 24.12.2009 та від 17.02.2010.

Залишок несплаченої суми штрафу і складає спірну суму заборгованості - 14542,33 грн.

Судом встановлено, що Миргородський міськрайонний центр зайнятості відповідно до статті 18 Закону України “Про зайнятість населення” складає державну службу зайнятості, підпорядковується Полтавському обласному центру зайнятості та виконує покладені державою функції по забезпеченню реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян.

Право державної служби зайнятості стягувати з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення статті 20 Закону України “Про зайнятість населення” регламентовано пунктом 6 цієї статті, підпунктом «л» пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 № 47.

Оскільки положеннями статті 41 Конституції України запроваджено припис щодо непорушності права власності, то суд приходить до висновку, що вирішення питання про примусове відчуження будь-яких активів, що охоплюється вимогою про стягнення, згідно зі статтею 124 Конституції України належить до юрисдикції судових органів.

За таких обставин заявлена по цій справі вимога про стягнення несплаченої суми штрафу визнається судом обґрунтованою і задовольняється.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Миргородського міськрайонного центру зайнятості до Полив'янської сільської ради про стягнення 14 542,33 грн задовольнити.

Стягнути з Полив'янської сільської ради (вул. Миру, 18, с. Полив'яне, Миргородський район, Полтавська область, код ЄДРПОУ 24832633) на користь Миргородського міськрайонного центру зайнятості (р/р 37178971900012 ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, код платежу 50040100, ЄДРПОУ 22531726) 14 542 (чотирнадцять тисяч п'ятсот сорок дві) грн 33 коп в погашення штрафу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 15 березня 2010 року.

СуддяН.І. Слободянюк