ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-59/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,
при секретарі Кусайло Я.Г.,
за участю:
представника позивача - Крижанівського О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лубенської об'єднананої державної податкової інспекціїдо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
11 січня 2010 року позивач Лубенська об'єднана державна податкова інспекціязвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3про стягнення боргу.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 4 369,15 грн (4 309,41 грн - основний платіж, 59, 74 грн - пеня).
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду даної справи.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даною явкою сторін.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа - підприємець Пирятинською районною державною адміністрацією Полтавської області 11 квітня 1994 року ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що підтверджується копієб свідоцтва про державну реєстрацію, наявною в матеріалах справи.
Відповідно до довідки Лубенської ОДПІ від 05 липня 2005 року №911 Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 перебуває на обліку у Лубенській об'єднаній ДПІ (Пирятинське від-ня).
Згідно з свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість ОСОБА_3 зареєстрована платником податку на додану вартість 30 вересня 1997 року (свідоцтво №100148984).
В період з 31 березня 2009 року по 15 квітня 2009 року начальником відділу контрольно - первірочної роботи управління опдаткування фізичних осіб ОСОБА_4 та старшим державним податковим ревізором - інспектором відділу контрольно - перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб ОСОБА_5 Лубенської ОДПІ була проведена виїзна планова перевірка фінансово - господарської діяльності з питань дотримання приватним підприємцем ОСОБА_3 вимог податкового та іншого законодавства за період з 01 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року відповідно до затвердженого плану перевірки (акт №1060/17-2062202582 від 21 квітня 2009 року).
Згідно з пунктом 1 статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.
За результатами перевірки було встановлено порушення пунктів 7.3.1 пункту 7.3, підпунктів 7.4.1, 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону Україн "Про податок на додану вартість"
На підставі акту перевірки №1060/17-2062202582 від 21 квітня 2009 року Лубенською ОДПІ (Пирятиньке відділення) було винесено податкове повідомлення-рішення №0000091701/0 від 30 квітня 2009 року яким ОСОБА_3 було визначено загальна сума податкового зобов'язання у розмірі 28 263,00 грн (у тому числі за основним платижем - 18842,00 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 9 421,00 грн) за платежем "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів".
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення - рішення 19 травня 2009 року.
Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі вищевикладеного 01 червня 2009 року Пирятинським відділенням Лубенської ОДПІ на адресу ОСОБА_3 була надіслана перша податкова вимога на загальну суму 5 117,86 грн (код платежу 14010100).
06 липня 2009 року Пирятинським відділенням Лубенської ОДПІ на адресу ОСОБА_3 була надіслана друга податкова вимога на загальну суму 5 240,26 грн (у тому числі за основним платижем: 239,00 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями: 4 999,86 грн, за пенею - 1,40 грн, код платежу 14010100).
Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідачем самостійно декларувалися суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за період з квітня по жовтень місяць 2009 року шляхом подання до органів державної податкової служби декларацій з податку на додану вартість за відповідні звітні податкові періоди. Крім того, відповідачем надавалися до органів ДПС уточнюючі розрахунки з податку на додану вартість за періоди з червня по грудень місяць 2008 року.
Сплата задекларованих зобов'язань з податку на додану варітсь проводилася відповідачем і зараховувалася в погашення сум зобов'язань, нарахованої пені, відповідно до картки обліку особового рахунку відповідача.
Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно з матеріалами справи, зокрема облікової картки платника та розрахуноку податкової заборгованості ПП ОСОБА_3 за відповідачем рахувалася переплата у сумі 5089,14 грн. Разом з тим відповідачем було сплачено: 30.06.2009 -118,00 грн; 31.07.2009 - 500,00 грн (із них 499,87 - зараховано в погашення основного боргу; 0,13 - зараховано в погашення пені); 06.08.2009 - 132,00 грн (із них 131,64 - зараховано в погашення основного боргу; 0,36 - зараховано в погашення пені); 01.09.2009 - 154,00 грн (із них 153,48 - зараховано в погашення основного боргу; 0,52 - зараховано в погашення пені); 30.09.2009 - 500,00 грн (із них 497,72 - зараховано в погашення основного боргу; 2,28 - зараховано в погашення пені); 30.10.2009 - 165,00 грн (із них 163,38 - зараховано в погашення основного боргу; 1,62 - зараховано в погашення пені); 30.11.2009 - 140,00 грн (із них 138,36 - зараховано в погашення основного боргу; 1,64 - зараховано в погашення пені).
Згідно підпункту 16.3.3 пункту 16.3 статті 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Податковий борг, що погашається частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, в якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання.
Якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.
Враховуючи вищевикладене всього за відповідачем рахується непогашеної пені у сумі 59,74 грн.
Загальна заборгованість становить становить 4 369,15 грн, в тому числі сума основного боргу 4 309,41 грн.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Пирятинським відділенням Лубенської ОДПІ було прийнято рішення №18 від 17.08.2009 про стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків ПП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1), Полтавська область, м. Пирятин, а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення його податкового боргу цього платника податків.
Судом також встановлено, що з метою погашення податкового боргу позивачем проводилася робота щодо встановлення наявності у відповідача майна, яке можливо використати, як джерело погашення податкового боргу. У звязку із цим було направлено запит до Лубенського міжрайонного бюро технічної інвентаризації, у відповідь на який листом № 326 від 06.08.2009 було повідомлено, що за ОСОБА_3 в Лубенському МБТІ зареєстровано: нежиле приміщення за адресою Полтавська область, Пирятинський район, м.Пирятин, вул Червоноармійська 155-а, прим - магазин; нежитлова будівля - буфет за адресою Полтавська область, Пирятинський район, с. Малютинці, вул.Чапаєва.13. Згідно відповіді на запит до Пирятинського ВРЕР ДАІ за ОСОБА_3 транспортні засоби станом на 04.08.2009 не зареєстровано. Згідно довідки з Державної інспекції з Держтехнагляду за ОСОБА_3 сільськогосподарська техніка не реєструвалась.
14 серпня 2009 року податковим керуючим ОСОБА_6 у присутності ОСОБА_3 проведено опис активів на які поширюється право податкової застави про що складено акт №6 від 14.08.2009.
Згідно з пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Станом на дату розгляду справи визначена сума заборгованості по податку на додану вартість в сумі 4 369,15 грн відповідачем до бюджету не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 у АБ "Полтава-Банк", м. Полтава, МФО 331489) до Державного бюджету України (р/р 31118029700379, одержувач платежу: державний бюджет, код ожержувача 34698810, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019) податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 4369,15 грн.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 09 березня 2010 року.
СуддяН.Ю. Алєксєєва