Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.02.10Справа №2а-12356/09/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Габрись П.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Центрального району м. Сімферополь в інтересах держави в особіРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК
дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн.
Обставини справи: Прокурор Центрального району м. Сімферополь в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в АРК звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 3400,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі-Закон), а саме, роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, у звязку з чим до останнього застосовані штрафні санкції.
Прокурор у судове засідання не зявився, 24.02.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує.
Представник позивача у судове засідання не зявився, 14.01.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час дату та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином через засоби масової інформації, заперечення на позов до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований 02.04.2008 року Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа підприємець, про що видане відповідне Свідоцтво (а.с.5), та зроблено запис про державну реєстрацію №НОМЕР_2.
29.06.2009 року позивачем була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, що розташований м. Сімферополь, вул. Перемоги, 281, який належить відповідачу, в ході якої складений акт від 29.06.2009 року № 010455-103/32-314 (а.с.4).
Відповідно до зазначеного акту, при проведенні перевірки встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, що є порушенням ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».
На підставі акту перевірки відносно відповідача прийняте рішення про застосування фінансових санкцій №010421/01101-32 від 30.06.2009 року на суму 3400,00 грн., в тому числі за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії у сумі 1700,00 грн. та за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії у сумі 1700,00 грн. (а.с.6).
У звязку з неможливістю вручення рішення про застосування фінансових санкцій комісією РУ ДСАТ ДПА України в АР Крим з питань розгляду матеріалів про застосування фінансових санкцій 07.08.2009 року складено акт № 24 про те, що на дошці оголошень, розміщене рішення про застосування фінансових санкцій №010421/01101-32 від 30.06.2009 року на суму 3400,00 грн. (а.с.5).
Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Згідно до ч. 10 ст. ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Абзацом 5 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена відповідальність за порушення цього Закону.
Згідно до положень частин 3,4,5,6 ст.17 вказаного Закону зазначені у цієї статті штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України; У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Відповідно до п. 27 Переліку органів ліцензування затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. N 1698 до компетенції Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України віднесено ліцензування видів господарської діяльності повязаної з виробництвом спирту етилового, коньячного і плодового, оптовою торгівлею спиртом етиловим, коньячним, плодовим, оптовою торгівлею алкогольними напоями, а також виробництвом тютюнових виробів, оптовою торгівлею тютюновими виробами.
Згідно до Положення про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в АР Крим затвердженого директором Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України - Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в АР Крим є територіальним органом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України, який функціонує у складі Державної податкової адміністрації в АР Крим.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких підстав відповідач був зобовязаний сплатити до бюджету фінансові санкції застосовані до нього контролюючим органом.
Відповідачем у порядку передбаченому ст. 71 КАС України не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, а також докази оскарження рішення контролюючого органу про застосування фінансових санкцій.
Враховуючи викладене позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошені у судовому засіданні 24.02.2010 року. Постанова складена та підписана 01.03.2010 року.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1: ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансові санкції у сумі 3400,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій в Держбюджет України (ВДК у м. Сімферополі, ЄДРПОУ 34740405, банк одержувача УДК в АРК, МФО 824026, р/р 31112106700002, найменування платежу 21081100 адміністративні штрафи та інші санкції згідно рішення №010421/01101-32 від 30.06.2009 року).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.