ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.02.10Справа №2а-14871/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Державного підприємства Видавництво і друкарня "Таврида"
про стягненнязаборгованості в сумі 1051271,11 грн.
за участю представників:
від позивача – Коновалова П.С.- представник, довіреність № 7/20 від 09.12.2009 року;
від відповідача – не з’явився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Державного підприємства «Видавництво та друкарня «Таврида» (далі відповідач) податкової заборгованості в сумі 1051271,11 грн., у тому числі 521833,50 грн., з податку на додану вартість, 258829,00 грн. з податку на прибуток державних підприємств, 152445,00 грн. з частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2008 році, 94092,37 грн. з земельного податку. Вимоги позивача обґрунтовані тим, що відповідачем несвоєчасно проводиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 18.02.2010 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 21.08.2002 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п.5.1. ст. 5 Закону).
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Судом встановлено, що відповідачем 13.09.2002 року отримано свідоцтво № 00955190 про реєстрацію платника податку на додану вартість серії НБ № 151643.
Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим були надані декларації з податку на додану вартість:
- декларація № 185541 за вересень 2008 року на суму 70513,00 грн.;
- декларація № 221821 за жовтень 2008 року на суму 57236,00 грн.;
- декларація №238731 за листопад 2008 року на суму 66685,00 грн.;
- декларація № 267038 за грудень 2008 року на суму 65380,00 грн.;
- декларація № 11154 за січень 2009 року на суму 29614,00 грн.;
- декларація № 19734 за лютий 2009 року на суму 64584,00 грн.;
- декларація № 51488 за березень 2009 року на суму 29342,00 грн.;
- декларація № 90640 за квітень 2009 року на суму 68670,00 грн.;
- декларація № 9000375121 за червень 2009 року на суму 16054,00 грн.
Також відповідач надав у порядку звітності позивачу наступні уточнюючи розрахунки податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок:
- уточнюючий розрахунок № 112537 за січень 2009 на суму 188,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 9,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок № 112539 за вересень 2008 на суму 6009,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 300,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок № 112540 за серпень 2008 на суму 6040,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 302,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок № 112542 за жовтень 2008 на суму 445,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 22,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок № 115151 за липень 2008 на суму 4798,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 240,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок № 115152 за червень 2008 на суму 13188,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 659,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок № 115153 за лютий 2009 на суму 885,00 грн., та самостійно нарахований штраф у сумі 44,00 грн.;
Також 27.07.2009р. року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 6960/15-2/05905680.
На підставі даного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0013351502/0 від 04.08.2009 року, згідно з яким відповідач зобов’язаний сплатити штраф у сумі 20626,50 грн. Вказане рішення отримане відповідачем 05.08.2009 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення №9286530.
Вищевказані сумі фінансових зобов’язань відповідачем сплачені не були.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом самостійно задекларованих відповідачем зобов’язань зі сплати податку на додану вартість, а також штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на додану вартість становить 521833,5 грн.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобов’язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополь декларації з податку на прибуток.
Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була надана декларація з податку на прибуток № 213568 від 10.11.2008 року за ІІІ квартали 2008 року на суму 258829,00 грн.
Отже сума самостійно задекларованих відповідачем зобов’язань з податку на прибуток становить 258829,00 грн.
Також, 11.03.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету в ході якої встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України №334/94 «Про оподаткування прибутку підприємств» та п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 2408/15-1.
На підставі даного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0006171501/0 від 18.03.2009 року, згідно з яким відповідач зобов’язаний сплатити штраф у сумі 24071,24 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 10.03.2009 року, про що свідчить підпис посадової особи відповідача на корінці повідомлення-рішення.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом самостійно задекларованих відповідачем зобов’язань зі сплати податку на прибуток, а також штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на прибуток становить 282900,24 грн.
Вказана сума відповідачем на даний час не сплачена.
Крім того відповідачем у порядку звітності до позивача був поданий розрахунок частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету № 213771 за 3 квартали 2008 року, з якого вбачається, що відповідачем за вказаний період, до державного бюджету повинна була бути сплачена частина чистого прибутку сумі 152445,00 грн.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки земельного податку: розрахунок № 3052 за період липень - грудень 2008 року від 29.01.2008 року на суму 28825,09 грн. (сплачено частково у розмірі 4774,15), розрахунок № 2216 за період січень – жовтень 2009 року від 27.01.2009 року на суму 56814,40 грн., а також уточнюючи розрахунки земельного податку № 22121 за липень – грудень 2008 року від 01.04.2008 року на суму 746,69 грн., № 24214 за липень – грудень 2008 року від 02.04.2008 року на суму 60,16 грн., № 15740 за період січень – жовтень 2009 року від 03.03.2009 року на суму 6,28 грн.
Також, 16.01.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 31.03.2008 року по 16.01.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 260/15-3/05905680.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000401503/0 від 27.01.2009 року, яким відповідач зобов’язаний сплатити штраф у сумі 2536,57 грн. за платежем: податок на землю. Вказане рішення отримане відповідачем 28.01.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення №6747227.
17.02.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 30.04.2008 року по 17.02.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 1476/15-3/05905680.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001491503 від 27.02.2009 року, яким відповідач зобов’язаний сплатити штраф у сумі 2469,33 грн. за платежем: податок на землю. Вказане рішення отримане відповідачем 02.03.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення № 7222853.
10.04.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 30.05.2008 року по 10.04.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 3508/15-3/05905680.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003621503/0 від 17.04.2009 року, яким відповідач зобов’язаний сплатити штраф у сумі 4938,66 грн. за платежем: податок на землю. Вказане рішення отримане відповідачем 21.04.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення № 7873943.
18.08.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності сплати відповідачем у бюджет земельного податку за період з 30.07.2008 року по 18.08.2009 року, якою встановлено порушення п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що складений акт № 8004/15-3/05905680.
За результатами перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007071503/0 від 25.08.2009 року, яким відповідач зобов’язаний сплатити штраф у сумі 2469,34 грн. за платежем: податок на землю. Вказане рішення отримане відповідачем 26.08.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення № 9506883.
На даний час вищевказані заборгованості відповідачем не сплачені.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з земельного податку складає 94092,37 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У зв’язку з чим позивачем на адресу відповідача була направлені перша податкова вимога № 1/318 від 31.01.2008 року та друга податкова вимога № 2/788 від 12.03.2008 року, які були отримані відповідачем 09.02.08р. та 18.03.2008р. відповідно, згідно поштових повідомлень № 1458499 та № 1924538.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові вимоги були прийняті позивачем з порушенням вимог діючого законодавства.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом станом на день розгляду справи, з урахуванням часткової сплати, становить 1052429,90 грн., у тому числі 521833,50 грн. з податку на додану вартість, 282900,24 грн. з податку на прибуток державних підприємств, 152445 грн. з частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2008 році, 94092,37 грн. з земельного податку.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Так, судом встановлено, що 18.04.2008 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим було прийнято рішення № 67/24-1 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, проте, заборгованість відповідача у розмірі 1052429,90 грн. не погашена.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 1052429,90 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в зазначеній сумі.
У судовому засіданні, яке відбулось 18.02.2010р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 23.02.2010 р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Державного підприємства видавництво та друкарня „Таврида” (95040, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Генерала Васильєва,44; ЄДРПОУ 05905680; р/р № 26009008000098 ВАТ „Родовід банк”, м. Київ, МФО 321712) на користь Державного бюджету заборгованість з:
- податку на додану вартість у розмірі 521833,50 грн. (код податку 3014010100 на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405);
- податку на прибуток державних підприємств у розмірі 282900,24 грн.(код податку 3011020100 на р/р 31119002700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405);
- частини чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2008 році у розмірі 152445,00 грн. (код податку 3021010100 на р/р 31114074700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405);
- земельного податку у розмірі 94092,37 грн. (код податку 5213050103 на р/р 33219811700005 в УДК в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.