Постанова № 8201262, 15.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.02.2010
Номер справи
2а-13326/09/6/0170
Номер документу
8201262
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.02.10Справа №2а-13326/09/6/0170 (12 г. 56 хв.)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А.,

при секретарі Лєбєдєвій О. М.,за участю прокурора Горної К. В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

,

за позовом Прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"

про стягнення податкової заборгованості

Суть спору: прокурор м. Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим звернувся з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 98 344,01 грн., у тому числі з: податку з власників транспортних засобів в сумі 16224,31 грн, податку на додану вартість у сумі 46 383,95 грн., податку з доходів найманих осіб у сумі 3057,02 грн., податку на землю в сумі 13212,34 грн., орендної плати за землю в сумі 19 269,55 грн., комунального податку в сумі 196,84 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ВАТ "Керчбудтранс" порушило вимоги Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України "Про податок на додану вартість", Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів",в результаті чого і склалася вказана вище заборгованість. Відповідач у добровільному порядку не сплачується 98 344,01 грн., що і стало підстрою для звернення до суду.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутністю, на позовних вимогах наполягав з підстав викладених у позовній заяві.

Прокурор у судовому засіданні на задоволені позову наполягав, з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач до суду не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані прокурором, позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Керчбудтранс» зареєстровано рішенням виконавчого комітету Керченської міської ради 21.08.1996 року № 1053-р та має статус юридичної особи.

Відповідно до положень статті 4 Закону України “Про систему оподаткування ”, платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Згідно з п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування платники податків і зборів ( обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів ( обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Відповідно п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” № 2181-Ш від 21.12.2000 року платник податків зобов’язаний самостійно сплачувати суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000 р. передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно поданих відповідачем декларацій з податку на додану вартість нарахована заборгованість в сумі 9,00 грн.

На підставі акту перевірки від 21.04.2009 року встановлено порушення відповідачем п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у вигляді несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання та застосовано штрафні санкції в сумі 3377,38 грн. (податкове повідомлення-рішення № 0000991502/0 від 21.04.2009 року).

На підставі акту перевірки від 23.06.2009 року встановлено порушення відповідачем п.п. 3.1.1 п.3.1 ст.З п.п.7.3.1 п.7.3 п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» у вигляді заниження податкових зобов'язань на суму 28533,00 грн., які відповідачеві донараховано та застосовано штрафні санкції в сумі 14266,50 грн. (податкове повідомлення-рішення № 00001392301/0 від 07.07.2009 року).

Крім того, відповідачеві нарахована пеня на суму неоплаченого боргу - 201,17 грн.

Податкова заборгованість з орендної плати з юридичних осіб в сумі 18709,90 виникла на підставі поданих відповідачем податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2009 рік. Пеня на суму неоплаченого боргу - 59,65 грн.

Податкова заборгованість з комунального податку в сумі 194,68 грн. виникла на підставі поданого відповідачем податкового розрахунку комунального податку.

Крім того, відповідачеві нарахована пеня на суму неоплаченого боргу - 2,16 грн.

Податкова заборгованість з податку на землю в сумі 12830,89 грн. виникла на підставі поданого відповідачем податкового розрахунку земельного податку.

Крім того, відповідачеві нарахована пеня на суму неоплаченого боргу - 381,45 грн.

Податкова заборгованість з податку з власників транспортних засобів, в сумі 14604,81 грн. виникла на підставі поданого відповідачем податкового розрахунку податку з власників транспортних засобів.

На підставі акту перевірки від 23.06.2009 року встановлено порушення відповідачем ст.6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» у вигляді заниження податкових зобов'язань на суму 637,50 грн., які відповідачеві донараховано та застосовано штрафні санкції в сумі 18,75 грн. (податкове повідомлення-рішення № 0000661701/0 від 07.07.2009 року).

На підставі акту перевірки від 23.06.2009 року встановлено порушення заповідачем п.п.3.4 ст.3 п.п.4.2.9 п.п.4.2.1 п.4.2 ст.4 п.п.8.1.1 п.8.1 ст.8 п.п.19.2 а) п.19.2 :т. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» у вигляді неутримання та неперерахування податку з доходів фізичних осіб на суму 301,73 грн., які відповідачеві донараховано та застосовано штрафні санкції в сумі 603,46 грн. (податкове повідомлення - рішення № 0000671701/0 від 07.07.2009 року) та пеню 2138,06 грн.

Відповідачем також нарахована пеня на суму неоплаченого боргу - 13,77 грн.

Таким чином, станом на 28.09.09р. непогашеною залишилася заборгованість у сумі 98 344,01 грн.

Відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» з метою стягнення податкового боргу податковою інспекцією прийняті наступні міри.

Все майно та майнові права відповідача зареєстровані в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Відповідно до п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-Ш відповідачеві виставлені перша і друга податкові вимоги.

Відповідач згідно зі ст. 71 КАСУ не надав суду доказів сплати заборгованості перед бюджетом на суму 98 344,01 грн., з яких податок з власників транспортних засобів - 16224,31 грн., податок на додану вартість - 46 383,95 грн., податок з доходів найманих осіб - 3057,02 грн., податок на землю - 13212,34 грн., орендна плата за землю - 19 269,55 грн., комунальний податок - 196,84 грн.

Таким чином, позовні вимоги засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.

Під час судового засідання, яке відбулось 15.02.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 19.02.2010 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Керчбудтранс» (98312, АР Крим, м. Керч, вул. Разіна, 10, ідентифікаційний код 01268609) 98344,01 грн., з яких податок з власників транспортних засобів в сумі 16224,31 грн. на р/р 33219807700019 УДК в АРК м, Сімферополя, код платежу 12020100, до місцевого бюджету м. Керч, МФО 824026, ЗКПО 34740946; ПДВ на р/р № 31118029700019 в УГК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, Одержувач: Держбюджет м. Керч, код платежу 14010100, ОКПО 34740946 - у сумі 46 383,95 грн.; податок з доходів найманих осіб на р/р № 33216800700019 в УГК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946, одержувач: місцевий бюджет м. Керч, код платежу 11010100 у сумі - 3057,02грн.; податок на землю на р/р № 33216811700019, одержувач: місцевий бюджет м. Керч, код платежу 13050100, ОКПО 34740946, в УГК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026; в сумі 3212,34 грн.; орендна плата за землю р/р 33215812700019 УДК в АРК м. Сімферополя, код платежу 13050200, до місцевого бюджету м. Керч, МФО 824026, ЗКПО 34740946 в сумі 19 269,55 грн.; комунальний податок в сумі 196,84 грн. на р/р. № 33210828700019 в УГК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946, одержувач: місцевий бюджет м. Керчі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         Латинін Ю.А.