Рішення № 82011377, 16.05.2019, Броварський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
16.05.2019
Номер справи
361/766/19
Номер документу
82011377
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

УКРАЇНА

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 361/766/19

провадження № 2/361/1701/19

16.05.2019

РІШЕННЯ

Іменем України

16 травня 2019 року м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого суддіПетришин Н.М.,за участю секретаря Плиси В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія» про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії –

в с т а н о в и в :

У січні 2019 року до суду звернувся ОСОБА_1 із вказаним позовом, де не погоджується із формою рахунку на оплату комунальних послуг, які надаються КП «Броваритепловодоенергія» та не погоджується з іншими діями відповідача щодо обрахунку, тарифів та розподілу наданих послуг. У позовних вимогах позивач просить:

«1. Визнати форму рахунку на оплату послуг теплопостачання – опалення та постачання гарячої води як таку, що формує викривлення результатів проплати двох різних послуг незаконною.

2. Зобов`язати КП «Броваритепловодоенергія» розробити та впровадити форму рахунку, де сплата за послуги відображала превалювання суті над формою.

3. Визнати алгоритм розрахунку за опалення протиправною. Зобов`язати КП «Броваритепловодоенергія» вартість послуг формувати як тариф (грн./м. кв.), як ціна (грн./м. кв.) до опалюваної площі.

4. Визнати розрахунок розміру знижки (пільги) за опалення за грудень місяць 2018 року протизаконним, як обтяжливим у сумі 263,55 грн.

5. Зобов`язати виконати розрахунок вартості послуги опалення за грудень місяць 2018 року та зменшити суму до оплати на 263,55 грн.

6. Визнати розрахунок вартості послуги постачання гарячої води за листопад місяць в об`ємі 5 м. куб. як надмірний, що привів до надмірної вартості у сумі 134,78 грн. протиправним.

7. Зобов`язати КП «Броваритепловодоенергія» виконати розрахунок (перерахунок) вартості послуги постачання гарячої води за листопад 2018 року, врахувати «надмірний» об`єм 1,8 м. куб. та її « надмірну» вартість до сплати 134,78 грн.

8. Визнати відмову надавача послуг розподіляти об`єм води як холодної так і гарячої серед мешканців квартири відповідно Правил пункту 22 постанови КМУ від 21.07.2005 №630 протизаконним.

9. Зобов`язати КП «Броваритепловодоенергія» відповідно до Правил розподіляти воду між мешканцями квартири на засадах пропорційності (пропорційного розподілу), даючи кожному мешканцю окрему частку як в об`ємі (м. куб.) так і вартості (грн.) такого об`єму.

10.Визнати формування послуги відведення як причинно-наслідкового зв`язку водопостачання, як збалансована система подача-водовідведення в окремі вартісні моделі, окремого обліку як недоцільне, як не корисне.

11.Зобовязати КП «Броваритепловодоенергія» відійти від обліку послуги водовідведення, а її вартість додати до холодної води, окремо до гарячої.

12.Визнати послугу «технічне обслугов. ВБС» як складова (вид,елемент) утримання будинку, споруд та прибудинкової території, яка у такому визначенні є непрозорою.

13.Зобов`язати КП «Броваритепловодоенергія» подати найменування у відповідності до класифікаційної структури за функціональним визначенням, а саме: утримання будинку в частині технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого, холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання, зливової каналізації.»

У відзиві на позов представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог у зв`язку з їх необґрунтованістю та безпідставністю.

У судове засіданні позивач не з`явився, направивши до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача також направила до суду клопотання про розгляд справи за її відсутності, просила відмовити у задоволенні позовних вимог.

При розгляді даної справи судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є споживачем послуг, які надаються йому Комунальним господарством Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія».

Відповідач надає позивачу за адресою: АДРЕСА_1 з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, з централізованого водопостачання та водовідведення, з обслуговування внутрішньобудинкових систем та проводить щомісячні нарахування відповідно до встановлених тарифів.

На обґрунтування доводів позовних вимог, позивачем до матеріалів справи надані копії рахунків на оплату послуг з водопостачання та водовідведення КП «Броваритепловодоенергія» (за жовтень, листопад 2018 року), з теплопостачання (за жовтень, листопад та грудень 2018 року), технічного обслуговування ВБС (за грудень 2018 року), відповіді Виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області на звернення позивача від 12.06.2018, 07.12.2018, відповідь КП «Броваритепловодоенергія» на звернення позивача від 12.12.2018.

Відповідно до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент звернення позивача до суду) житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; виконавець - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Згідно із частинами 4, 5 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент звернення позивача до суду) виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об`єктів усіх форм власності є суб`єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація). Виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об`єктів усіх форм власності є суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

Відповідно до частин 1, 2 статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент звернення позивача до суду) плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.

У частинах 5 та 7 статті 32 вищевказаного Закону передбачено, що у платіжному документі мають бути передбачені графи для зазначення поточних та попередніх показань засобів обліку споживання комунальних послуг, різниці цих показань або затверджених норм, ціни/тарифу на даний вид комунальних послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу. Платіжний документ може містити графи, в яких зазначаються суми до сплати за надані послуги, не проплачені повністю споживачем у попередній розрахунковий період. Платіжний документ не може містити графи, в яких зазначаються суми за оплату послуг, не передбачених договором, або суми доплат за надані послуги понад ті, що передбачені діючими тарифами.

У п.20 Постанови КМУ від 21.07.2005 р. № 630 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України» (далі по тексту Постанова КМУ № 630 ) зазначено, що плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо). В платіжному документі передбачаються графи для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку води, теплової енергії, різниці цих показань або затверджених нормативів (норм) споживання, тарифу на даний вид послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.

Судом встановлено, що КП «Броваритепловодоенергія» надає споживачам три квитанції, а саме за:

- централізоване опалення та централізоване постачання гарячої води;

- централізоване постачання холодної води та водовідведення (у тому числі об`єм водовідведення з гарячої води);

- технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи.

Із наданих позивачем копій рахунків на оплату послуг, які надавались відповідачем, видно, що там зазначена інформація щодо проведених розрахунків КП «Броваритепловодоенергія» а саме: заборгованість на початок та кінець місяця, об`єм спожитих послуг (централізоване опалення у Гкал, постачання холодної та гарячої води та водовідведення у м/куб), вартість послуг, тарифи і показники з приладів обліку води, тепла.

За таких обставин доводи позивача про те, що відповідачем надається викривлена інформація у рахунках на оплату послуг є безпідставними.

Щодо розробки та впровадження іншої форми рахунка (квитанції), суд зазначає наступне.

Відповідно до Закону України № 2454-VIII внесені зміни до прикінцевих положень нової редакції Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, згідно з якими Закон «Про житлово-комунальні послуги» (№ 2189-VIII) набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 травня 2019р.

Як пояснила представник відповідача у відзиві, підприємства житлово-комунального господарства продовжують перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері до його повного введення в дію. Такий перехідний період необхідний для реалізації Законів України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги". А також забезпечення стабільного функціонування виконавців житлово-комунальних послуг, що дозволить знизити соціальну напругу до моменту повного введення в дію Закону "Про житлово-комунальні послуги" та укладення договорів про надання відповідних послуг згідно із цим Законом.

Враховуючи те, що на момент звернення позивача до суду діяла інша редакція Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а на момент ухвалення рішення набрала законної сили новк редакції Закону України “Про житлово-комунальні послуги” ( з 01.05.2019 року) , позовні вимоги про необхідність запровадження нової форми рахунку є передчасними.

Відповідно до п.12 Постанови КМУ від 21.07.2005 р. № 630, у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії, споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об`єму) квартири.

Житловий будинок у якому проживає Позивач обладнаний загальнобудинковим приладом обліку теплової енергії, тому нарахування проводиться за його показниками. Тобто фактично спожита теплова енергія ділиться на загальну опалювальну площу квартир споживачів, при цьому визначається кількість спожитої теплової енергії на один м? опалювальної площі та множиться на площу квартири споживача.

Отже, КП «Броваритепловодоенергія» застосовує алгоритм нарахування за централізоване опалення згідно Постанови КМУ від 21.07.2005 р. № 630, іншого алгоритму нарахування за централізоване опалення не існує.

За таких обставин, позовна вимога щодо визнання алгоритму нарахування за централізоване опалення неправомірним та зобов`язання КП «Броваритепловодоенергія» вартість послуг формувати як тариф (грн/м2), як ціна (грн/м2) до опалювальної площі задоволенню не підлягає.

Щодо визнання розрахунку розміру знижки (пільги) за опалення за грудень місяць 2018 року протизаконним та зобов`язання зробити перерахунок в сторону зменшення суми на 263,55грн., суд зазначає таке.

Пільгове відшкодування частки вартості централізованого опалення проводиться відповідно до абзацу четвертого п. 22 Постанови КМУ №630 а саме, у разі встановлення засобів обліку теплової енергії пільги споживачам з оплати послуги з централізованого опалення надаються за фактичними витратами в межах соціальних нормативів (опалюваної площі житла та користування тепловою енергією), визначених законодавством.

У другому абзаці п.п.1 п.3 Постанови КМУ від 6 серпня 2014 р. № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" (надалі Постанова КМУ від 6 серпня 2014 р. № 409) визначена соціальна норма на один м? - 0.01767 Гкал (з урахуванням коригуючого коефіцієнту для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення в залежності від регіону та кількості поверхів будинку Додаток 2 до Постанови). У разі перевищення соціальної норми різниця оплачується споживачем у повному обсязі. Якщо споживання теплової енергії менше за соціальну норму, нарахування пільги проводиться на об`єм фактичного споживання.

Крім того, відповідно до п.п.2 п.2 Постанови КМУ від 6 серпня 2014р. № 409 визначено пільгову площу на централізоване опалення - 21 м/кв опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 м/кв на сім`ю.

У зв`язку з тим, що у квартирі ОСОБА_1 проживає дві особи, то пільгова площа складає 52.5 м/кв.

Відповідно до пояснень представника відповідача, які не спростовані позивачем, розподіл теплової енергії для квартири ОСОБА_1 у грудні 2018 року проводився у такому порядку:

(123,7519/5699,88) х 1241.83 х 64,30 - (0.01767 х 1241.83 х 52.50)= 581,53грн, де

123,7519 Гкал - теплова енергія спожита будинком за показниками приладу обліку теплової енергії, 5699,88 - опалювальна площа квартир у будинку, 1241,83 грн - вартість однієї Гкал у грудні місяці 2018 року, 64,30 м? - опалювальна площа квартири позивача, 0.01767 - соціальна норма з урахуванням коригуючого коефіцієнту на 1м?, 52.50 м? - площа, на яку розповсюджується пільга.

Таким чином, за грудень 2018 року ОСОБА_1 потрібно сплатити за централізоване опалення суму у розмірі – 581,53 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», - органом державного регулювання у сфері комунальних послуг є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (надалі - НКРКП) .

На НКРКП, відповідно до даного закону, покладено обов`язок щодо встановлення тарифів та цін на комунальні послуги, в тому числі і на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, водопостачання та водовідведення.

Механізм формування тарифів визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Отож, КП «Броваритепловодоенергія», як виконавець послуг, нарахування за послугу з централізованого опалення проводить відповідно обґрунтованого тарифу, встановленого національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Щодо визнання розрахунку вартості послуг з централізованого постачання гарячої води за листопад місяць 2018 року в об`ємі 5 м? як надмірний, що привів до надмірної вартості у сумі 134,78 грн протиправним та зобов`язання КП «Броваритепловодоенергія» виконати перерахунок об`єму гарячої води за листопад 2018 року.

З пояснень представника відповідача у відзиві встановлено, що позивач передає систематично показники лічильника гарячої води, та станом на вересень 2018 року зафіксовано 620 м.куб. У жовтні 2018 року передано показник води 2 м.куб, що дорівнює – 622 м.куб., а в листопаді передано показник 3 м.куб, що дорівнює 625 м.куб.

Проте при перевірці показників позивача, відповідачем виявлені розбіжності, тому КП «Броваритепловодоенергія» приведено у відповідність показники з централізованого водопостачання гарячої води (об`єм з гарячої води жовтень – 2 м?, листопад - 3 м?) та проведено перерахунок в сумі 134,78 грн. в сторону зменшення, що підтверджується випискою по абоненту ЛС 45736 станом на 16.05.2019 року.

Отже, на час розгляду справи, відповідач визнав ці вимоги та здійснив перерахунок.

Щодо визнання відмови надавача послуг розподіляти об`єми води як холодної так і гарячої відповідно до п. 22 Постанови № 630, суд зазначає.

За змістом п. 22 Постанови № 630 у разі встановлення засобів обліку води у квартирі (будинку садибного типу) їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири (будинку садибного типу). Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами в межах соціальних нормативів, визначених законодавством.

Соціальна норма для водопостачання та водовідведення визначена відповідно до п.п 2,3 п.3 Постанови КМУ від 6 серпня 2014 р. № 409, а саме:

- з централізованого постачання холодної води - 2,4 куб. метра на одну особу на місяць (за наявності централізованого постачання гарячої води), 4 куб. метрів на одну особу на місяць (за відсутності централізованого постачання гарячої води);

- з централізованого постачання гарячої води - 1.6 куб. метра на одну особу на місяць;

- з централізованого водовідведення 4 куб. метрів на одну особу на місяць.

Судом не встановлено порушень п.22 Постанови № 630 з боку КП «Броваритепловодоенергія» по відношенню до наданих послуг позивачу.

Щодо зобов`язання КП «Броваритепловодоенергія» розподіляти воду між мешканцями квартири на засадах пропорційності (пропорційного розподілу), даючи кожному мешканцю окрему частку як в об`ємі (м?) так і вартості (грн) такого об`єму.

Судом встановлено, що КП «Броваритепловодоенергія» проводить нарахування за послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води відповідно до встановлених тарифів Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відповідно до абзацу першого п.10 Постанови № 630 оплата послуг за показаннями засобів обліку води, встановлених у квартирі (будинку садибного типу), проводиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі (будинку садибного типу) незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок.

За змістом п. 21 Постанови № 630 у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання.

Тобто, нарахування за послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води проводиться по показникам квартирного засобу обліку води, в разі його відсутності, згідно з установленими нормативами (нормами) споживанням відповідно до кількості зареєстрованих осіб.

Тому вищезазначені позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними.

Щодо визнання формування послуги водовідведення як причинно-наслідкового зв`язку водопостачання, як збалансована система подачі водовідведення в окремі вартісні моделі окремого обліку як недоцільне, як не корисне.

Згідно із п. 2 Постанови № 630 централізоване водовідведення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення.

Отже, послуга з централізованого водовідведення згідно п.2 Постанови № 630 є окремим видом послуг.

КП «Броваритепловодоенергія» є виконавцем послуги з централізованого водовідведення та нарахування за послугу проводить відповідно обґрунтованого тарифу, встановленого національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, тобто підприємство на формування послуги з централізованого водовідведення вплинути не має можливості, так як є виконавцем послуг.

Щодо зобов`язання КП «Броваритепловодоенергія» відійти від обліку послуги водовідведення, а її вартість додати до водопостачання окремо до холодної води, окремо до гарячої води.

Пунктом 17 Постанови КМУ №630 передбачено, що послуги з водовідведення оплачуються споживачем з розрахунку обсягу витрат холодної та гарячої води згідно з нормативами (нормами) споживання або показаннями засобів обліку води.

Відповідно до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 10.12.2018р. №1470 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання горяної води, що надаються населенню КП «Броваритепловодоенергія, яке є виконавцем послуг, з додатком до цієї постанови – структура тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надається населенню КП «Броваритепловодоенергія» (додаток 1) – структурою не передбачено водовідведення.

За таких обставин, у квитанції на оплату послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води відображається тільки її обсяг за виключенням водовідведення. Водовідведення з гарячої води відображається у квитанції на централізоване постачання холодної води та водовідведення. Відображати водовідведення у квитанції гарячої води неможливо, так як це інший вид послуги.

Щодо визначення послуги технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи, як складової з утримання будинку, споруд та прибудинкової території непрозорою.

Відповідно до рішення виконкому Броварської міської ради від 01.03.2013р. №94 КП «Броваритепловодоенергія» визнано виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та при будинкової території, у частині технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем холодного і гарячого водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та ліквідації аварій у внутрішньобудинкових мережах у житловому фонді територіальної громади м. Бровари.

Вартість вищевказаної послуги передбачена у діючих тарифах КП «Броваритепловодоенергія» на обслуговування внутрішньобудинкової системи, а в тарифі для балансоутримувача будинку КП «ЖЕК-№4» - даної складової не існує.

Отже, КП «Броваритепловодоенергія», як виконавець послуг нараховує за послугу з обслуговування внутрішньобудинкових систем відповідно до встановлених тарифів.

Інші доводи позивача є безпідставними, некоректними та недоведеними.

Відповідно до ч.1 ст. 77ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Згідно із ч. 2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Стаття 79 ЦПК України передбачає, що достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Стаття 80 вищевказаного Кодексу визначає, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За змістом стаття 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Отже, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у сукупності, з`ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням того, що відповідно до ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичної особи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у зв`язку з їх необґрунтованістю, недоведеністю та безпідставністю.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Комунального підприємства Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія» про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 . адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Комунальне підприємство Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія», код ЄДРПОУ 13711949, адреса місцезнаходження: вул. Грушевського, буд. 3-А, м. Бровари, Київська обл., 07400.

Суддя Н.М. Петришин