ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.02.10Справа №2а-12083/09/8/0170 (10:10г.) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. ,
за позовом Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Позитив - СП»
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: Коновалова Поліна Сергіївна, довіреність №7/10 від09.12.2009р.;
від відповідача : не зявився.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м.Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Позитив - СП» заборгованості у сумі 299752,89грн., у тому числі 152422,50грн. податку на додану вартість, 141940,37грн. податку на прибуток, 3979,02грн. податку з доходів фізичних осіб, 1411,00грн. комунального податку.
Ухвалами суду від 19.10.2009р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні 15.02.2010р. позивач підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі та просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 299752,89грн.
Відповідач явку свого представника у судове засідання 15.02.2010р. не забезпечив, про час, місце та дату розгляду справи повідомлений належним чином - оголошенням в газеті «ВДВ» №5 від04.02. 10.02.2010р.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Позитив - СП» (надалі ТОВ«Позитив - СП») 22.03.2007р. зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської Ради АРКрим, ідентифікаційний код 35002572, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.17) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у м.Сімферополя АР Крим, що підтверджується довідкою №986/29-0 від27.03.2007р. (а.с.19).
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Судом встановлено, що у період з 24.03.2009р. по 06.04.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Сімферополі АР Крим проведена планова виїзна перевірка ТОВ«Позитив - СП» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р., за результатами якої складений Акт перевірки №3511/23-7/3502572 від10.04.2009р. (а.с.49-78).
Перевіркою встановлені наступні порушення:
- п.п.7.3.1, п.7.3, ст.7, п.4.1, ст.4 Закону України«Про податок на додану вартість» від03.04.1997р. №168/97-ВР- заниження податку на додану вартість в періоді, що перевірявся на загальну суму 101615грн., та завищення відємного значення різниці між сумою податкових зобовязань та податкового кредиту в періоді, що перевірявся,на загальну суму 17562грн., у результаті чого винесене податкове повідомлення рішення №0004352301/0 від16.04.2009р. на загальну суму 152422,50грн. (а.с. 10);
- п.п.11.3.1, п.11.3, ст.11, п.4.1, ст.4, п.п.5.2.1, п.5.2, ст.5 Закону України«Про оподаткування прибутку підприємств» від22.05.1997р. №283/97-ВР- заниження податку на прибуток в періоді, що перевірявся на загальну суму 118829грн., у результаті чого винесене податкове повідомлення рішення №0004362301/0 від16.04.2009р. на загальну суму 148338,60грн. (а.с. 11);
- П.п.4.2.9, п.4.2, ст.4 Закону України«Про податок з доходів фізичних осіб» від22.05.2003р. №889-VII допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в періоді, що перевірявся на загальну суму 1326,34грн., у результаті чого винесене податкове повідомлення рішення №0003311701/0 від17.04.2009р. на загальну суму 3979,02грн. (а.с. 12).
- п.п.2 Рішення IV сесії XXIV скликання Сімферопольської міської ради АРКрим «Про Положення «Про механізм справляння та порядок сплати комунального податку» від29.10.2002р. №44 та ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» від20.05.1993р. №56-93- занижено комунальний податок на загальну суму 51,00грн., у результаті чого винесене податкове повідомлення рішення №0004372301/0 від16.04.2009р. на загальну суму 1411,00грн. (а.с. 13).
Так за період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. ТОВ«Позитив - СП» задекларовано скоригований валовий дохід у сумі 5034763грн. Перевіркою повноти визначення скоригованого валового доходу за період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. встановлено його заниження всього у сумі 936972грн., у тому числі за III квартал 2007року на суму 15500грн., за IV квартал 2007року на суму 18165грн., за I квартал 2008року на суму 11211грн., за II квартал 2008року на суму 293170грн., за III квартал 2008року на суму 115229грн., за IV квартал 2008року на суму483696грн.
За період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. ТОВ «Позитив - СП» задекларовано податок на прибуток у сумі 4767грн. Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. встановлено його заниження всього у сумі 118829грн., у тому числі за III квартал 2007року в сумі 3875грн., за IV квартал 2007року в сумі 3875грн., за I квартал 2008року в сумі 2803грн., за II квартал 2008року в сумі 5745грн., за IV квартал 2008року в сумі 101865грн. та завищення за III квартал 2009року в сумі 24599грн., в результаті допущених порушень податкового законодавства, які відображені в п.3.1.1, 3.1.2 розділу 3 акта перевірки.
ТОВ «Позитив - СП» зареєстровано платником податку на додану вартість 06.04.2007р. За період з 06.04.2007р. по 31.12.2008р. ТОВ «Позитив - СП» задекларовано податкових зобовязань по податку на додану вартість у сумі 1002865грн. Перевіркою повноти визначення податкових зобовязань за період з 06.04.2007р. по 31.12.2008р. встановлено їх заниження на суму101865грн.
За період з 06.04.2007р. по 31.12.2008р. ТОВ «Позитив - СП» задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, у сумі 7293грн. Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 06.04.2007р. по 31.12.2008р. встановлено його заниження всього на 101615грн., у тому числі за серпень 2007року у сумі 3100грн., за листопад 2007року у сумі 3812грн., за грудень 2007року у сумі 1232грн., за січень 2008року у сумі 170грн., за березень 2008року у сумі 5271грн., за квітень 2008року у сумі 11138грн., за травень 2008року у сумі 9870грн., за червень 2008року у сумі 10450грн., за липень 2008року у сумі 18153грн., за серпень 2008року у сумі 947грн., за вересень 2008року у сумі 300грн., за жовтень 2008року у сумі 13313грн., за листопад 2008року у сумі 10740грн., за грудень 2008року у сумі 13119грн.
За період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. утримані суми податку з доходів фізичних осіб перераховані до бюджету несвоєчасно згідно ст.8, 16 Закону України №889 - IV від22.05.2003р. «Про податок з доходів фізичних осіб». Перераховані суми податку у місцевий бюджет м.Сімферополя, відображені у головних книгах, не відповідають даним ф.15 ДПІ у м.Сімферополі, нарахована пеня у сумі 91.05грн. Сальдо по рах.641 «податок з доходів фізичних осіб» на 31.12.2008р. склало1326,34грн. Сальдо по рах.661 «заробітна платня» на 31.12.2008р. склало 0,0грн. Сальдо по рах.372 «розрахунки з підзвітними особами» на 31.12.2008р. склало 0,0грн. У ході проведення документальної перевірки підприємства, встановлено порушення п.п.4.2.9, п.4.2. ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» за рахунок коштів підприємства фізичними особами робітниками підприємств ОСОБА_1 у сумі 3718,26грн. та ОСОБА_2 у сумі 5124,00грн. отриманий дохід будівельними матеріалами, як додаткове благо не обкладений податком. Донарахований податок з доходів фізичних осіб у сумі 1326,34грн.
За період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. ТОВ «Позитив - СП» задекларовано комунального податку до ДПІ ум.Сімферополі у сумі 45,90грн. Перевіркою повноти визначення комунального податку за період з 27.03.2007р. по 31.12.2008р. встановлено його заниження всього на 51грн., у тому числі за 4 квартал 2007 року в сумі 10,20грн., за 1 квартал 2008 року в сумі 10,20грн., за 2 квартал 2008 року в сумі 15,30грн., за 4 квартал 2008 року в сумі 15,30грн.
На підставі Акту перевірки №3511/23-7/3502572 від10.04.2009р. ДПІ у м.Сімферополі прийняті податкові повідомлення - рішення №0004352301/0 від16.04.2009р., №0004362301/0 від16.04.2009р., №0003311701/0 від17.04.2009р., №0004372301/0 від16.04.2009р., які отримані відповідачем, про що свідчать підписи на корінцях податкових повідомлень - рішень (а.с.10-13).
Судом встановлено, що вказані податкові повідомлення - рішення у встановленому законом порядку оскаржені не були.
Позивачем на адресу відповідача надсилалися перша та друга податкові вимоги №1/3669 від30.12.2008р. на суму 12149,46грн. та №2/1014 від27.03.2009р. на суму податкового боргу у розмірі 12225,64грн. (а.с.14, 15).
Вказані вимоги не були отримані відповідачем, про що були складені Акти про неможливість вручення податкової вимоги №1303/24-1 від30.03.2008р. та №718/24-1 від25.02.2009р. (зворотні боки а.с.14, 15).
Судом встановлено, що відповідачем була частково погашена заборгованість по податковому повідомленню рішенню №0004362301/0 від16.04.2009р. у сумі 6398,23грн.
Таким чином, судом встановлено, що за ТОВ«Позитив - СП» склалася податкова заборгованість у розмірі 299752,89грн., у тому числі 152422,50грн. податку на додану вартість, 141940,37грн. податку на прибуток, 3979,02грн. податку з доходів фізичних осіб, 1411,00грн. комунального податку.
Однак, відповідач обовязок по своєчасній сплаті сум податків і зборів не виконав.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, нараховані контролюючим органом.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000 р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Згідно з п.2.1. та п.2.2 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:
а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;
б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;
в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.
- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.
Відповідно до п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Згідно з п.4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).
У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.
Підпунктом «б» п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Згідно п.п.17.1.3. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Таким чином, судом зроблено висновок, що позивачем правомірно нарахована заборгованість у розмірі 15242,50грн., у тому числі 101615грн. заборгованості по податку на додану вартість за період з 24.03.2009р. по 06.04.2009р. та 50807,50грн. штрафних санкцій за заниження податку на додану вартість в періоді з 24.03.2009р. по 06.04.2009р.
Обєкти, субєкти оподаткування, а також порядок оподаткування прибутку підприємств визначається Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від22.05.1997р.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Відповідно до п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку - дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.
Пунктом4.1. ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.
Валовий доход включає:
- загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону);
- доходи від здійснення банківських, страхових та інших операцій з надання фінансових послуг, торгівлі валютними цінностями, цінними паперами, борговими зобов'язаннями та вимогами;
- доходи від операцій, передбачених статтею 7 цього Закону;
- доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, процентів, роялті, володіння борговими вимогами, а також доходів від здійснення операцій лізингу (оренди);
- доходи, не враховані в обчисленні валового доходу періодів, що передують звітному, та виявлені у звітному періоді;
- доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді:
- сум безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді, крім їх надання неприбутковим організаціям згідно з пунктом 7.11 статті 7 цього Закону та у межах таких операцій між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи, крім випадків, визначених у частині четвертій статті 3 Закону України «Про списання вартості несплачених обсягів природного газу»;
- сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена пунктом 7.2 статті 7 або статтею 10 цього Закону. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму валових витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. При цьому валові доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, що надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні. Як виняток з правила, визначеного цим абзацом, операції з отримання (надання) фінансової допомоги між платником податку та його філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділаами, що не мають статусу юридичної особи, розташованими на території України, не призводять до зміни їх валових витрат або валових доходів;
- сум невикористаної частини коштів, що повертаються із страхових резервів у порядку, передбаченому пунктом 12.2 цього Закону;
- сум заборгованості, що підлягає включенню до валових доходів згідно з пунктами 12.3 та 12.4 цього Закону;
- сум коштів страхового резерву, використаних не за призначенням;
- вартості матеріальних цінностей, переданих платнику податку згідно з договорами схову (у відповідальне зберігання) та використаних ним у власному виробничому чи господарському обороті;
- сум штрафів та/або неустойки чи пені, фактично одержаних за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду;
- сум державного мита, попередньо сплаченого позивачем, що повертається на його користь за рішенням суду;
- сум акцизного збору, сплачених (нарахованих) покупцями підакцизних товарів (за їх рахунок) на користь платника такого акцизного збору, уповноваженого законом вносити його до бюджету, та рентних платежів, а також сум збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію;
- доходів від продажу електричної енергії (включаючи реактивну);
- сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку.
Відповідно до п.5.1. ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.
Таким чином, судом зроблено висновок, про правомірність нарахування позивачем заборгованість у розмірі 141940,37грн., з яких 118829,00грн. заборгованість за основним платежем та 29509,60грн. штрафних санкцій за заниження податку на прибуток в періоді з 24.03.2009р. по 06.04.2009р.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначається Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 р. (із змінами та доповненнями).
Відповідно до п.1.8. ст. 1 Закону № 889 наймана особа це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію виключно за дорученням або наказом працедавця згідно з умовами укладеного з ним трудового договору (контракту) відповідно до закону. При цьому усі вигоди від виконання такої трудової функції (крім заробітної плати такої найманої особи, інших виплат чи винагород на її користь, передбачених законодавством), а також усі ризики, пов'язані з таким виконанням або невиконанням, отримуються (несуться) працедавцем.
Підпунктом 4.2.9. п.4.1. ст.4 Закону № 889 передбачено, що до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються, зокрема, дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді:
а) вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, за винятком, коли таке надання зумовлене виконанням платником податку трудової функції чи передбачене нормами трудового договору (контракту) або відповідно до закону, у встановлених ними межах, а також за винятком користування автомобільним транспортом, наданих платнику податку його працедавцем-резидентом, який є платником податку на прибуток підприємств;
б) вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених у підпункті 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»;
в) вартості послуг домашнього обслуговуючого персоналу, безоплатно отриманих платником податку, включаючи працю підпорядкованих осіб, а також осіб, що перебувають на військовій службі чи є заарештованими або ув'язненими.
Під терміном «послуги домашнього обслуговуючого персоналу» розуміються послуги з побутового обслуговування фізичної особи, членів її сім'ї або від імені чи за їх дорученням - будь-якої третьої особи, включаючи ремонт або спорудження об'єктів рухомого чи нерухомого майна, що належать таким особам або використовуються ними;
г) суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що підлягають обов'язковому відшкодуванню згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим Законом;
д) суми фінансової допомоги, включаючи суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства;
е) вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), а також суми знижки з ціни (вартості) товарів (послуг), що перевищує звичайну, розраховану за правилами визначення звичайних цін (у розмірі такої знижки), крім випадків, передбачених пунктом 4.3 цієї статті.
Якщо додаткові блага надаються у формах, відмінних від грошової, об'єкт оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 3.4 статті 3 цього Закону.
Якщо додаткові блага надаються особою, що не є працедавцем платника податку, чи особою, яка діє від імені або за дорученням такого працедавця, то такі доходи прирівнюються з метою оподаткування до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.
Відповідно до п.п.17.1.9 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.
З урахуванням викладених норм, судом зроблено висновок, про правомірність нарахування позивачем заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 3979,02грн., з яких 1326,34грн. заборгованість за основним платежем та 2652,68грн. штрафних санкцій.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.05.1993р. зі змінами та доповненнями комунальний податок належить до місцевих податків і зборів.
Статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.01.1993р. зі змінами та доповненнями передбачено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Судом встановлено, що позивачем правомірно нарахована заборгованість відповідачу з комунального податку у суму 1411,00грн., у тому числі 51,00грн. за основним платежем та 1360,00грн. штрафних санкцій.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
З урахуванням вищевикладеного, судом зроблений висновок про узгодження суми податкового зобовязання у розмірі 299752,89грн., у тому числі 152422,50грн. податку на додану вартість, 141940,37грн. податку на прибуток, 3979,02грн. податку з доходів фізичних осіб, 1411,00грн. комунального податку.
Наявність узгодженої суми податкового зобовязання у розмірі 299752,89грн. також підтверджується карткою особового рахунку відповідача (а.с.34-48).
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанову складено у повному обсязі 22.02.2010року.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Позитив - СП» (95044, АРК, м.Сімферополь, вул.Залеська, б.76А, кв.24; ідентифікаційний код 35002572, р/р26009047000501 ВАТ«Сведбанк», м.Київ, МФО300164; р/р26057054908952 філія КРУ«Приватбанк», м.Сімферополь, МФО384436; р/р26007054907624 Філія КРУ«Приватбанк», м.Сімферополь, МФО384436, або іншого рахунку) податкову заборгованість у сумі 299752,89грн., у тому числі 152422,50грн. податку на додану вартість, код податку 14010100 (р/р31114029700002 в ГУДКУ в АРК, МФО824026, ЄДРПОУ34740405) 141940,37грн. податку на прибуток, код податку 11021000 (р/р31112009700002, в ГУДКУ в АРК, МФО824026, ЄДРПОУ34740405); 3979,02грн. податку з доходів фізичних осіб, код податку 11010105 (р/р33210800700004 в державний бюджет Київського району м.Сімферополя в ГУДКУ в АРК, МФО824026, ЄДРПОУ34740405); 1411,00грн. з комунального податку, код податку 16010202 (р/р33213828700005 в державний бюджет Центрального району м.Сімферополя в ГУДКУ в АРК, МФО824026, ЄДРПОУ34740405).
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис Кушнова А.О.
22.02.10