ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.03.10Справа №2а-14864/09/8/0170 (09:42) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі МалярК.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача: НечаєваН.О., довіреність №3/10-0 від13.01.2010р.;
від відповідача : не зявився.
Суть справи: Державна податкова інспекція у м.Сімферополі АРКрим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 1655,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 2, 9, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями, на підставі якого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1655,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Позивач у судовому засіданні 01.03.2010р. підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим 11.05.2005р. проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номерНОМЕР_1, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи підприємця (а.с.7).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 взятий на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у м.Сімферополі АРКрим 18.05.2005р. (а.с.8).
Державною податковою інспекцією у м.Алушта АРКрим проведена перевірка за контролем по здійсненню розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці «кафе -бар», розташованого за адресою: АРКрим, м.Алушта, вул.Набережна,б.24, підприємницьку діяльність у якому здійснює фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
За результатами перевірки було встановлено порушення п.1, 2, 9, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: проведення розрахункової операції на суму 42,00грн. без застосування РРО, порушення режиму попереднього програмування товарів по найменуванню, відповідно до контрольних стрічок за 03.08.2009р., 04.08.2009р., 05.08.2009р.; не забезпечення зберігання фіскального звітного чеку; незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків.
Відповідно до п.1, 2, 9, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті (довідці) перевірки №000555 від06.08.2009р. (а.с.12-14). Даний Акт №000555 від06.08.2009р. був підписаний фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, про що свідчить підпис на самому Акті (зворотній бік а.с. 14).
На підставі Акту перевірки №000555 від06.08.2009р. ДПІ у м.Сімферополі АРКрим було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0017932303 від25.08.2009р. на суму 1655,00грн. (а.с.10).
Вказане рішення №0017932303 від25.08.2009р. на суму 1655,00грн. було отримане відповідачем 25.08.2009р., про що було свідчить підпис на корінці рішення (а.с.9).
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0017932303 від25.08.2009р. на суму 1655,00грн. не було оскаржено відповідачем.
Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 210,00 грн. (42,00 х 5) за рішенням №0017932303 від25.08.2009р.
Відповідно до п.4 ст.17 Закону №265/95 у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, а саме Z-звіту №0422, Z-звіту №0499, Z-звіту №0488, Z-звіту №0508 фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 1360,00 грн. (17 х 20=340; 340 х 4=1360,00грн.).
Відповідно до п.6 ст.17 Закону №265/95 у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено порушення режиму попереднього програмування РРО, фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 85,00 грн. (17 х 5).
Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 1655,00 грн.(210,00 +1360,00+85,00), розрахунок є вірним.
Вищезазначене рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалося, та на момент розгляду справи заборгованість сплачена відповідачем не була.
Тобто заборгованість відповідача становить 1655,00 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
У повному обсязі постанову складено 09.03.2010р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний кодНОМЕР_1, банківські рахунки не відомі) 1655,00грн. заборгованості по штрафним санкціям за рішенням ДПІ ум.Сімферополі №0017932303 від25.08.2009р. код платежу3021080908, р/р31114104700002 Держ. бюджет м.Сімферополь, ГУ ДУ в АРК, ЄДРПОУ34740405, МФО824026.
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис Кушнова А.О.
09.03.10