Постанова № 8200795, 03.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
03.03.2010
Номер справи
2а-1182/10/13/0170
Номер документу
8200795
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.03.10Справа №2а-1182/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді

Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши за участю представників:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився,

від прокурора - не з'явився,

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Гідромонтаж"

про стягнення заборгованості у сумі 1916,84 грн.

Обставини справи: Прокурор м. Керчі звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим до Відкритого акціонерного товариства "Гідромонтаж" про стягнення заборгованості про стягнення податкового боргу з земельного податку у сумі 1916,84 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на п. 3.1.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та мотивовані тим, що відповідачем порушені строки сплати податкових зобов’язань.

Представник прокурора у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією, про час та місце судового розгляду.

Позивач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, 19.02.2010 до Окружного адміністративного суду АР Крим від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином – рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення про вручення відправлення № 35037.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

05.02.1997 відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.33).

З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у ДПІ в м. Керчі АР Крим.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з земельного податку, що підтверджується податковим розрахунком земельного податку на 2009 рік у розмірі 7586,72 грн., у тому числі з розрахунку 632,23 грн. щомісячно (а.с.15).

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

ДПІ в м. Керчі АР Крим була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питання несвоєчасного подання податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік по граничному терміну подання до 01.02.2009 року., в ході якої встановлено порушення відповідачем ст. 14 Закону України "Про плату за землю", які виразились у несвоєчасному поданні податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік по граничному терміну подання до 01.02.2009 року. Вищезазначений розрахунок подано 05.05.2009 року.

За результатами зазначеної перевірки складений акт № 1555/15-3/14313441 від 23.09.2009, який покладений у підставу винесення податкового повідомлення-рішення № 0001981503/0 від 03.11.2009, яким позивачу нараховані фінансові санкції у розмірі 170,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 13.11.2009, про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення про вручення (а.с.19) та оскаржене останнім у встановленому законом порядку, тому заборгованість з земельного податку є узгодженою.

Відповідачем частково сплачено заборгованість у розмірі 168,22 грн.

Таким чином загальна сума заборгованості з земельного податку складала 1916,84 грн., у тому числі 1728,47 грн. основного платежу, 170,00 грн. штрафних санкцій та 18,37 грн. пені.

Згідно ст. 5.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі – Закон № 2181), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а згідно ст. 5.3.1 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму такого податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 цього Закону.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 6.2.1, 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 позивачем на адресу відповідача направлені перша податкова вимога № 1/330 від 04.11.2009 та друга податкова вимога № 2/370 від 15.12.2009 (а.с.28,29), які отримані відповідачем 13.11.2009 та 18.12.209 відповідно, про що свідчать наявні у матеріалах справи поштові повідомлення про вручення відправлення та не оскаржені останнім у встановленому законом порядку.

Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобов’язань відповідача є узгодженими.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, що залишилась або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 1916,84 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобов’язань.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості –передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону № 2181 активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист”).

За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Гідромонтаж" (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Свердлова, 89: ЄДРПОУ 14313441) заборгованість у розмірі 1916,84 грн. в дохід місцевого бюджету м. Керчі на р/р 33215812700019 в УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740946, код платежу-13050200.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                         Ольшанська Т.С.