ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.06.09Справа №2а-4666/09/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
суддіСидоренко Д.В. , при секретарі Джигіль В.Є. розглянувши за участю представників сторін:
представник позивача - Сьомочкін Євген Валерійович, довіреність № 1028/9/24 від 08.05.09р., старший державний податковий ревізор - інспектор,
представник відповідача - Азісова Сабє Курткєріївна , директор,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Чорноморському районі АР Крим
до Комунального підприємства "Комунал"
про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 4399,69 грн.
Обставини справи: ДПІ у Чорноморському районі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Комунального підприємства "Комунал" (далі відповідач) про стягнення 4399,69 грн. заборгованості, у тому числі 2318,00 грн. з податку на прибуток та 2081,69 грн. збору за геологорозвідувальні роботи.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”та мотивовані тим, що відповідачем порушені строки сплати податкових зобов’язань.
Позивач у судовому засіданні, яке відбулося 09.06.09р. підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні, надав суду заяву у якій зазначив, що позовні вимоги визнає.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
06.11.2001р. відповідач зареєстрований Чорноморською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію та у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис № 1 136 120 0000 000279 (а.с. 10).
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у ДПІ у Чорноморському районі АР Крим з 13.11.01р. за № 4819.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач має податкову заборгованість у розмірі 4399,69грн., у тому числі;
- з податку на прибуток у сумі 2318,00 грн.,
- зі збору на геологорозвідувальні роботи у сумі 2081,69 грн.,
Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов’язання з податку на прибуток що підтверджується податковими деклараціями з податку на прибуток підприємства (а.с.20,22) та розрахунками збору за геологорозвідувальні роботи ( а.с. 18,19). Відповідач зобов'язаний був у десятиденний строк (ст.5.3 Закону № 2181) сплатити самостійно визначені їм податкові зобов'язання по податку на прибуток та збору за геологорозвідувальні роботи однак не сплатив.
За несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток підприємства позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000031501 від 20.01.09р.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем, про що свідчить підпис головного бухгалтера на корінці (а.с.21) та не оскаржено у встановленому законом порядку. Тому податкова заборгованість з податку на прибуток є узгодженою.
Відповідно до п.п. 6.2.1, 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” позивачем на адресу відповідача направлені перша податкова вимога № 1/126 від 20.11.08р. на суму 962,97 грн. та друга податкова вимога № 2/2 від 10.01.09р. на суму 3280,97 грн., які були отримані відповідачем 04.12.08р. та 12.12.08р., про що свідчать належним чином засвідченні ксерокопії поштових повідомлень про вручення відправлення, доданих позивачем до матеріалів справи. (а.с. 15,16).
Рішенням Державної податкової інспекції у Чорноморському районі АР Крим № 5 від 26.02.09р. про стягнення засобів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу було вирішено провести стягнення засобів та продаж інших активів, які знаходяться у власності/повному господарському веденні /боржника, а також тих активів, права власності на які він придбає в майбутньому , в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу.
Згідно ст. 5.1 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а згідно ст. 5.3.1 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму такого податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 цього Закону.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначені вимоги та податкове повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобов’язань відповідача є узгодженими.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 4399,69 грн., у тому числі 2318,00 грн. з податку на прибуток та 2081,69 грн. збору за геологорозвідувальні роботи.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкового повідомлення-рішення.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 4399,69 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобов’язань.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист”).
За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 09.06.2009р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 15.06.2009р.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Комунального підприємства "Комунал" (96412, АР Крим, Чорноморський район, с. Далеке, вул. Радянська, б. 40: ЄДРПОУ 31552833) заборгованість у розмірі 4399,69 грн., у тому числі:
-2318,00 грн. – з податку на прибуток – код податку 11020205, р/р31113002700303 в УДК в АРК м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34051676, МФО 824026;
- 2081,69 грн. – зі збору за геологорозвідувальні роботи – код платежу 13040100 р/р 31316300700303 в УДК в АРК м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34051676, МФО 824026;
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.