ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.05.09Справа №2а-3527/09/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Сидоренко Д.В. , при секретарі Джигіль В.Є. розглянув у відкритому судовому засіданні за участю представників сторін
від позивача - Сьомочкін Євгеній Валерійович, довіреність № 975/9/10-0 від 06.05.09р., старший державний ревізор-інспектор.,
адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Чорноморському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення заборгованості у розмірі 1680,81 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Чорноморському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 заборгованості зі сплаті єдиного податку у сумі 1680,81 грн., у тому числі 1646,81 грн. податок та 34,00 грн. - пеня.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не здійснювалась сплата єдиного податку та податку з доходів фізичних осіб, у звязку з чим відповідачем були порушені вимоги Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва”.
Позивач у судовому засіданні 07.05.09р. підтримав позовні вимоги.
Відповідач вдруге у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, був сповіщений належним чином оголошенням у засобах масової інформації. Письмових заперечень на позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 21.11.2005р. зареєстрований Чорноморською районною державною адміністрацією як фізична особа підприємець, про що видане відповідне свідоцтво (а.с.5), номер запису про державну реєстрацію 2136017 0000 000 557.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку у ДПІ у Чорноморському районі АР Крим, що підтверджується довідкою ДПІ у Чорноморському районі АР Крим № 7/9/29-9 від 09.01.09р. (а.с.6).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва” субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва” випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
В матеріалах справи є заява відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 17.12.2007 року за видом діяльності торгівельно - закупочна. Відповідачем отримане свідоцтво про сплату єдиного податку в сумі 450,00 грн.
У порушення вимог закону, відповідач не здійснював сплату єдиного податку, у звязку з чим йому нараховане 1646,81 грн. єдиного податку.
Таким чином сума заборгованості з єдиного податку на день розгляду справи складає 1646,81 грн.
Вимоги позивача про стягнення пені в розмірі 34,00 грн. застосованої за порушення строків сплати узгодженої суми податкового зобовязання не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 1.4 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Пунктом 1.3 статті 1 зазначеного Закону встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пунктом 16.1 статті 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. А відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Але зобовязання по сплаті сум єдиного податку визначено нормами Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”.
Отже, сума зобовязання по сплаті єдиного податку фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 не узгоджувалась в силу норм Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, тому пеня, передбачена статтею 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, не підлягає нарахуванню.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості з єдиного податку, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково в частині стягнення недоїмки з єдиного податку в сумі 1646,81 грн.
У судовому засіданні, яке відбулось 07.05.09р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 12.05.09р.
На підставі викладено, керуючись статтями ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (96400, АДРЕСА_1: ідентифікаційний номер НОМЕР_1) - заборгованість з єдиного податку у сумі 1646,81 грн. на р/р 34213379700304 ,ЄДРПОУ 34051676, МФО 824026, код платежу: 16050200 до Місцевого бюджету Чорноморського району .
3. В іншій частині у позові відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.