Ухвала суду № 81977102, 27.05.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2019
Номер справи
812/984/18
Номер документу
81977102
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про виправлення помилки у виконавчому документі

27 травня 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/984/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у письмовому провадженні заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про виправлення помилок у виконавчому листі у справі № 812/984/18 за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

16 травня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про виправлення помилок у виконавчому листі у справі № 812/984/18 за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії (арк. спр. 2).

В обґрунтування заяви зазначено, що повідомленням державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 24 квітня 2019 року № 58974172/6-20.1 повернуто виконавчий документ стягувачу без прийняття до виконання у зв`язку з тим, що у виконавчому документі відсутнє повне ім`я та по батькові посадової особи, яка його видала. Окрім того, у виконавчому листі зазначено неправильну скорочену назву боржника. З огляду на викладене заявник просить виправити помилки у виконавчому листі, зазначивши повне ім`я та по батькові посадової особи, яка його видала, та скорочену назву боржника - НКРЕКП.

Заявник у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 32). Клопотанням від 27 травня 2019 року б/н публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» просить розглянути заяву про виправлення помилки у виконавчому листі за відсутності його представника (арк. спр. 34).

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 33).

Відповідно до частини першої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Згідно з частиною третьою статті 374 КАС України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.

Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву про виправлення помилки у виконавчому листі у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши заяву про виправлення помилок у виконавчому листі та дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 05 липня 2018 року у справі № 812/984/18, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2018 року, позов публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково (арк. спр. 18-22, 23-27):

- визнано протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо не розгляду заяви публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217;

- зобов`язано Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217;

- у задоволенні позовних вимог про зобов`язання відповідача за наслідками розгляду заяви прийняти рішення, зокрема, щодо включення до складу такого тарифу певних витрат та компенсацій відмовлено;

- стягнуто на користь публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг судовий збір в сумі 881,00 грн (вісімсот вісімдесят одна грн 00 коп.).

08 лютого 2019 року Луганським окружним адміністративним судом позивачу у вказаній справі видано два виконавчих листа (арк. спр. 3, 28, 29, 30, 31).

Повідомленням державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 24 квітня 2019 року № 58974172/6-20.1 виконавчий лист, виданий Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року по справі № 812/984/18 про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, повернуто стягувачу без прийняття до виконання у зв`язку з тим, що у виконавчому документі відсутнє повне ім`я та по батькові посадової особи, яка його видала (арк. спр. 4).

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Тобто, КАС України чітко передбачено, що виконавчий лист видається органом державної влади, що здійснює правосуддя у формі розгляду і вирішення адміністративних справ у встановленому законом процесуальному порядку - судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Відповідно до частини третьої статті 373 КАС України виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

Вимоги до виконавчого документа встановлені статтею 4 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404).

Згідно з положеннями пунктів першого-сьомого частини першої статті 4 Закону № 1404 у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання.

Виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов`язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов`язаний мати таку печатку (частина третя статті 4 Закону № 1404).

Дослідженням виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року по справі № 812/984/18 про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, встановлено, що зазначений виконавчий лист видано Луганським окружним адміністративним судом та підписано суддею Чернявською Т.І. та помічником судді (секретарем) Літвіновою К.В ., підписи яких скріплені печаткою суду із зображенням Державного Герба України (арк. спр. 3).

Оскільки вищезазначений виконавчий лист виданий органом державної влади, в ньому не можуть бути зазначені прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала. При цьому, суддя Чернявська Т.І. та помічник судді (секретар) Літвінова К.В. є особами, які уповноважені на підписання виконавчого листа та не є посадовими особами, що видають виконавчий лист.

З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що виконавчий лист, виданий Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року по справі № 812/984/18 про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, відповідає вимогам до виконавчого документа, встановленим статтею 4 Закону України «Про виконавче провадження», та в цій частині не містить помилок.

Вищевказане свідчить про відсутність підстав для внесення виправлень до виконавчого листа в частині зазначення повного ім`я та по батькові посадової особи, яка його видала, та є підставою для відмови у задоволенні цієї частини заяви позивача про виправлення помилки у виконавчому листі.

Разом з тим судом встановлено, що у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року по справі № 812/984/18 про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, боржником зазначено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕПН).

Указом Президента України від 27 серпня 2014 року № 694/2014 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Указом Президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014 «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» затверджено Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

В Положенні про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженому указом Президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014 «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, скорочено названо - НКРЕКП.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 17 травня 2019 року № 1005345813 повним найменуванням боржника є - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Скороченої назви не має (арк. спр. 16-17).

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне виправити помилку у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року по справі № 812/984/18 про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, шляхом виключення з відомостей про боржника у повному найменуванні боржника слова у дужках НКРЕПН, що не змінює суті судового рішення та виконавчого листа.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 373, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про виправлення помилок у виконавчому листі у справі № 812/984/18 за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Виправити помилку у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року по справі № 812/984/18 про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, шляхом виключення з відомостей про боржника у повному найменуванні боржника слова у дужках НКРЕПН.

Вважати правильним повним найменуванням божника «Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» замість неправильного «Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕПН)».

Виконання виконавчого листа у справі № 812/984/18, виданого Луганським окружним адміністративним судом 08 лютого 2019 року, про зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянути заяву публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про встановлення (перегляд) тарифу від 22 лютого 2018 року відповідно до Процедури встановлення та перегляду тарифів на послуги з транспортування, розподілу, постачання природного газу, закачування, зберігання та відбору природного газу, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 03 квітня 2013 року № 369 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2013 року за № 685/23217, здійснювати з урахуванням даної ухвали.

У задоволенні вимог заяви про виправлення помилки у виконавчому листі шляхом зазначення повного ім`я та по батькові посадової особи, яка його видала, відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.І. Чернявська