
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 травня 2019 року м. Київ № 320/2472/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України в Київській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування вимог та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України в Київській області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Київській області щодо нарахування ОСОБА_1 недоїмки зі сплати єдиного внеску у сумі 18276,72 грн.;
- визнати протиправною та скасувати вимогу від 05.11.2018 №Ф-128646-51 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 15819,54 грн.;
- визнати протиправною та скасувати вимогу від 09.02.2019 №Ф-128646-51 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 2457,18 грн.;
- зобов`язати Головне управління ДФС у Київській області внести зміни до інтегрованої картки платника податків ФОП ОСОБА_1 шляхом виключення з неї недоїмки зі сплати єдиного внеску у сумі 18276,72 грн.;
- зобов`язати Головне управління ДФС у Київській області зняти з податкового обліку ФОП ОСОБА_1 податковий номер НОМЕР_1 (виключити з Єдиного банку даних інформацію про ФОП ОСОБА_1 як платника податків).
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до ч.1-2 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Суд зазначає, що текст у позовній заяві не є достатньо чітким та якісно надрукованим, а тому подана позивачем позовна заява є нечитабельною, що унеможливлює ознайомлення суду із її змістом.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду позовну заяву у вигляді, що дозволяє прочитати зміст документу.
Крім того, відповідно до пунктів 5 та 8 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно із ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що додані до позовної заяви копії вимог про сплату боргу (недоїмки) від 05.11.2018 №Ф-128646-51 та від 09.02.2019 №Ф-128646-51 та витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань також є нечитабельними.
Так, стандарт вимог до оформлення організаційно-розпорядчих документів - постанов, розпоряджень, наказів, положень, рішень, протоколів, актів, листів тощо, створюваних в результаті діяльності органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їх об`єднань усіх форм власності, викладений в Національному стандарті України, затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003р. (далі - Стандарт).
Згідно п.1.2 Стандарту цей стандарт установлює: склад реквізитів документів; вимоги до змісту і розташовування реквізитів документів; вимоги до бланків та оформлювання документів; вимоги до документів, що їх виготовляють за допомогою друкувальних засобів.
Розділом 4 Стандарту визначений склад реквізитів документів, до яких віднесено, зокрема, відмітку про засвідчення копії, який згідно абз.2 п. 4.4 Стандарту використовується при виготовленні копії документу.
Вимоги до змісту та розташовування реквізитів документів закріплено в п.5 Стандарту.
Відповідно до пп.5.27 п.5 Стандарту відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (підпис).
Отже, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду копії вимог про сплату боргу (недоїмки) від 05.11.2018 №Ф-128646-51 та від 09.02.2019 №Ф-128646-51 та витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у вигляді, що дозволяє прочитати зміст документу.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати позовну заяву (три примірники) у вигляді, що дозволяє прочитати зміст документу;
- надати копії вимог про сплату боргу (недоїмки) від 05.11.2018 №Ф-128646-51 та від 09.02.2019 №Ф-128646-51 та витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (по три примірники) у вигляді, що дозволяє прочитати зміст документу.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскаренню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.