
Справа № 570/1482/19
Номер провадження 3/570/760/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Остапчук Л.В., за участю прокурора Краснолюби Р.М., розглянувши в залі суду в місті Рівне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого робітником на ТОВ "Одек Україна", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 19 березня 1998 року Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , права, передбачені ст.268 КУпАП, і ст.63 Конституції України, роз`яснені,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
21 березня 2019 року встановлено, що ОСОБА_2 , будучи депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області та відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб`єктом декларування, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", станом на 23 год. 59 хв. 31 березня 2018 року не подав до Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2017 рік, хоча мав обов`язок та можливість це зробити. Фактично згідно відомостей Реєстру НАЗК декларація за 2017 рік була подана ОСОБА_2 26 лютого 2019 року о 12 годині 05 хвилини.
Крім того, ОСОБА_2 , відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст.3 та абз.1 ч.2 ст.45 Закону, є суб`єктом декларування, який зобов`язаний заповнювати та подавати декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами, до припинення повноважень пов`язаних з виконанням функцій місцевого самоврядування, але не пізніше дня припинення. Проте, не зважаючи на те, що його повноваження припинились 16 листопада 2017 року, він подав декларацію за період, який не був охоплений його попередніми поданими деклараціями, лише 26.02.2019 року о 12 год. 07 хв.
Обидва протоколи про адміністративне правопорушення одночасно надійшли до суду і одночасно розглядаються суддею, а тому відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП мають бути об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_2 в суді свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, щиро розкаявся і пояснив, що подав декларацію після закінчення своїх повноважень, як депутата Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, з запізненням через необізнаність про необхідність подачі декларації за період, що не був охоплений деклараціями, раніше поданими. Просить суд суворо його не карати.
Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 , за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25 жовтня 2015 року, обраний депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області. Його повноваження визнані на засіданні першої сесії Оржівської селищної ради 7 скликання 17 листопада 2015 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію за 2017 рік 26 лютого 2019 року о 12 годині 05 хвилини.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_2 , будучи депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Рішенням Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області "Про добровільне об`єднання територіальних громад" від 08 серпня 2017 року відбулось об`єднання декількох сільських рад, включно із Оржівською селищною радою, у Клеванську об`єднану територіальну громаду. Після проведення перших виборів депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області, почались повноваження новообраних депутатів, до числа яких ОСОБА_2 вже не входив, відповідно його повноваження припинились.
Відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст.3 та абз.1 ч.2 ст.45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані заповнювати та подавати декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами, до припинення повноважень, пов`язаних з виконанням функцій місцевого самоврядування, але не пізніше дня припинення.
Порушуючи вищезазначені зобов`язання, ОСОБА_2 подав декларацію за період, який не був охоплений його попередньо поданими деклараціями, лише 26.02.2019 року о 12 год. 07 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З врахуванням особи ОСОБА_2 , який характеризується позитивно, вперше притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до нього повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф у мінімальному розмірі.
В зв`язку з накладенням на ОСОБА_2 адміністративного стягнення, відповідно до ст.40-1 КУпАП і Закону України "Про судовий збір", з нього має бути стягнуто судовий збір.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 288, 289, 294 КУпАП, Законом України "Про судовий збір", суддя, -
п о с т а н о в и в :
Матеріали справ № 570/1482/19 (номер провадження 3/570/760/2019) і № 570/1483/19 (номер провадження 3/570/761/2019) відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, об`єднати в одне провадження.
Об`єднаній справі присвоїти № 570/1482/19 (номер провадження 3/570/760/2019).
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить суму 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО) 899998. Номер рахунку 31213206017295. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, а при подачі апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Остапчук Л.В.