
Справа № 379/348/19
3-в/379/8/19
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.05.2019 року
Таращанський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Зінкіна Володимира Івановича,
секретаря судового засідання Різник Н.В.,
представника Таращанського РС з питань пробації: Семоненка О.Л,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Таращанського районного суду Київської області надійшло подання провідного інспектора Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області Семоненка О.Л. про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на якого постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.03.2019 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП накладено адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
В обґрунтування подання зазначив, що 28.03.2019 на виконання до Таращанського РС з питань пробації надійшла постанова Таращанського районного суду Київської області від 13.03.2019 про накладення на ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП адміністративного стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
Того ж дня правопорушнику було надіслано виклик до уповноваженого органу з питань пробації на 03.04.2019, однак в зазначений день останній не з`явився, про причини неявки не повідомив.
02.04.2019 ОСОБА_1 було надіслано повторний виклик до уповноваженого органу з питань пробації на 05.04.2019, однак в зазначений день правопорушник знову не з`явився, про причини неявки не повідомив.
08.04.2019 до Таращанського ВП Миронівського ВП ГУ НП в Київській області було надіслано запит про встановлення факту проживання правопорушника та його ставлення до відбування покарання.
10.04.2019 від ДОП Таращанського ВП Миронівського ВП ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції Шпири С.М. надійшов рапорт, згідно якого він повідомив про факт встановлення місця проживання ОСОБА_1 та покладення зобов`язання про обов`язкову його явку до Таращанського РС з питань пробації.
10.04.2019 правопорушнику ОСОБА_1 було роз`яснено порядок та умови відбуття адміністративного стягнення у виді 40 годин громадських робіт та видано направлення до Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області для відбування громадських робіт, починаючи з 11.04.2019.
В зв`язку з тим, що станом на 23.04.2019 ОСОБА_1 не відпрацював жодної години громадських робіт, на виклики не реагує, виникла потреба у заміні, призначеного йому адміністративного стягнення на інший вид.
В судовому засіданні представник Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області подання підтримав і просить замінити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення.
Правопорушник в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Заслухавши думку представника Таращанського РС з питань пробації, дослідивши матеріали особової справи, вивчивши матеріали подання, вважаю, що подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п`яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п`ятнадцять діб.
Відповідно до ст. 32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п`ятнадцяти діб.
Так, постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.03.2019 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт.
Санкція ч. 2 ст. 173-2 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.
Стаття 58 Конституції України передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
За таких підстав суд приходить до висновку, що подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом стягнення підлягає задоволенню.
Враховуючи, що правопорушник з накладеного на нього адміністративного стягнення у виді 40 годин громадських робіт не відпрацював жодної години, а санкція ч. 2 ст. 173-2 КУпАП передбачає покарання у виді накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то відповідно до ст. 321-4 КУпАП, невідбуті години громадських робіт слід замінити на штраф, що буде становити 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн), в межах санкції ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись ст. 58 Конституції України, статтями 32, 173-2 ч. 1, 283-285, 294, 298, 299, 321-4, 326-327 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити.
Замінити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт, призначене постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.03.2019 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, на адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.Отримувач коштів – УК у Таращ.р-ні/Таращ.р-н/21081100, ЄДРПОУ – 37483467, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, номер рахунку – 31111106010591, код класифікації доходів бюджету – 21081100.
Роз`яснити правопорушнику його обов`язок сплатити штраф не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий: Зінкін В. І.