Ухвала суду № 81953680, 23.05.2019, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
23.05.2019
Номер справи
461/9062/18
Номер документу
81953680
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 461/9062/18

Провадження № 1-кс/461/4411/19

У Х В А Л А

про продовження строку досудового розслідування

23.05.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., секретар Скаб В.О., з участю прокурора Кишки Ю.А. розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП у Львівській області Березюка І.Д. про продовження строку досудового розслідування, -

в с т а н о в и в :

Старший слідчий СУ ГУ НП у Львівській області Березюк І.Д. звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №12018140000000285 від 25 травня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.367 КК України, за погодженням із прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області Кишка Ю.А. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018140000000285 від 25.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, до 24 місяців, тобто до 25 травня 2020 року.

Подане клопотання мотивує тим, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, необхідний строк досудового розслідування не менше ніж дванадцять місяців, а також те, що вказані дії не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин та внаслідок особливої складності провадження. Зокрема, для завершення досудового розслідування є необхідним отримання висновку судової гірничо-технічної експертизи, яку було призначено ухвалою слідчого судді від 28.12.2018 та яка перебуває на виконанні в Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав просить задовольнити.

Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, дослідивши клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Згідно норм ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.

Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Як встановлено в судовому засіданні, Слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Львівській області проводилося досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесені 02 березня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017140310000144 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.272 КК України, а саме: за фактом групового нещасного випадку зі смертельними наслідками, який трапився на ВП шахта «Степова» ДП «Львіввугілля», який мав місце 02.03.2017 року.

25.05.2018 слідчим за погодженням з прокуратурою Львівської області до суду скеровано обвинувальний акт про обвинувачення шістьох інженерно технічних працівників ВП «Шахта» «Степова», які виконували до, та на момент настання аварійного випадку покладенні на них функціональні обов`язки, зокрема стосовно:

- виконуючого обов`язки заступника директора з охорони праці та техніки безпеки на вказаному підприємстві;

- виконуючого обов`язки головного інженера на вказаному підрозділі та виконувача обов`язки директора підприємства до 01.03.2017 включно.

- виконуючого обов`язки підземного начальника дільниці вентиляції і техніки безпеки та дегазації на вказаному підприємстві.

- підземного гірничого майстра дільниці вентиляції і техніки безпеки та дегазації на вказаному підприємстві.

- виконуючого обов`язки підземного начальника дільниці газового захисту і контролю на вказаному підприємстві.

- підземного механіка дільниці з видобування вугілля №2 на підприємстві/

Поряд з цим, під час досудового розслідування та під час проведення комісійної гірничо-технічної експертизи отримано фактичні дані, які вказують на порушення, які були в діях працівників ДП «Львіввугілля» та ГУ Держпраці у Львівській області зокрема:

в досліджуваній виробничий ситуації комісія прийшла до висновку, що:

- дії генерального директора ДП «Львіввугілля» ОСОБА_1 не відповідали вимогам статей 4, 13 Закону України «Про охорону праці», пункту 1.2.ІV Правил безпеки у вугільних шахтах, пунктів 2.3.5, 6.2 абз.7 Статуту державного підприємства «Львіввугілля» в частині того, що не забезпечив та не проконтролював діяльність підлеглих структурних підрозділів апарату управління ДП «Львіввугілля» щодо контролю виробничої діяльності шахти « ОСОБА_2 », працівники якої з 09.12.2016 по 02.03.2017 виконували роботи підвищеної небезпеки та здійснювали експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки з 20.12.2016 по 02.03.2017 без відповідних дозволів Держпраці, не забезпечив додержання законодавства з охорони праці посадовими особами ВП «Шахта « ОСОБА_2 », які допускали тривалі порушення вимог правил безпеки, що привело до створення небезпечної виробничої ситуації, в умовах якої 02.03.2017 з гірниками виїмкової дільниці № 2 стався груповий нещасний випадок зі смертельними наслідками, і з технічної точки зору знаходилися в непрямому зв`язку з настанням аварії та групового нещасного випадку, що стався 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта «Степова»;

- дії заступника генерального директора з охорони праці ДП «Львіввугілля» ОСОБА_3 не відповідали вимогам статті 14 Закону України «Про охорону праці», статей 26, 42 Гірничого Закону України, пункту 1.2.ІV Правил безпеки у вугільних шахтах, пунктів 2.4, 2.8, 3.18 (абз. 4, 6, 18, 19, 25, 26, 27), 3.25 (абз.7), 3.26 ( абз.1), 4.2, 4.3, 5.3, 5.7, 5.11 Положення про службу охорони праці ДП «Львіввугілля» в частині, що не проконтролював та не забезпечив дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці працівниками виїмкової дільниці №2 ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля», працівники якої з 09.12. 2016 по 02.03.2017 виконували роботи підвищеної небезпеки та здійснювали експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки з 20.12.2016 по 02.03.2017 без відповідних дозволів Держпраці, вчасно не зупинив та не заборонив виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки працівниками ВП «Шахта «Степова» без відповідних дозволів Держпраці, не проконтролював відповідність технічного стану машин, механізмів, устаткування виїмкової дільниці №2 ВП «Шахта «Степова» вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, не забезпечив функціонування Системи управління виробництвом і охороною праці на ВП «Шахта «Степова» при відпрацюванні лави №133, посадові особи якої допускали тривалі порушення вимог правил безпеки, що привело до створення небезпечної виробничої ситуації, в умовах якої 02.03.2017 з гірниками виїмкової дільниці № 2 стався груповий нещасний випадок зі смертельними наслідками, і з технічної точки зору знаходилися в непрямому зв`язку з настанням аварії та групового нещасного випадку, що стався 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта «Степова»;

- дії в.о. заступника генерального директора з охорони праці ДП «Львіввугілля» ОСОБА_4 не відповідали вимогам статті 14 Закону України «Про охорону праці», статей 26, 42 Гірничого Закону України, пункту 1.2.ІV Правил безпеки у вугільних шахтах, пунктів 2.4, 2.8, 3.18 (абз. 4, 6, 18, 19, 25, 26, 27), 3.25 (абз.7), 3.26 (абз.1), 4.2, 4.3, 5.3, 5.7, 5.11 Положення про службу охорони праці ДП «Львіввугілля» в частині, що не проконтролював та не забезпечив дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці працівниками виїмкової дільниці №2 ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля», працівники якої з 09.12. 2016 по 02.03.2017 виконували роботи підвищеної небезпеки та здійснювали експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки з 20.12.2016 по 02.03.2017 без відповідних дозволів Держпраці, вчасно не зупинив та не заборонив виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки працівниками ВП «Шахта « ОСОБА_2 » без відповідних дозволів Держпраці, не проконтролював відповідність технічного стану машин, механізмів, устаткування виїмкової дільниці №2 ВП «Шахта «Степова» вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, не забезпечив функціонування Системи управління виробництвом і охороною праці на ВП «Шахта «Степова» при відпрацюванні лави №133, посадові особи якої допускали тривалі порушення вимог правил безпеки, що привело до створення небезпечної виробничої ситуації, в умовах якої 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта «Степова» стався груповий нещасний випадок зі смертельними наслідками, і з технічної точки зору знаходилися в непрямому зв`язку з настанням аварії та групового нещасного випадку, що стався 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта « ОСОБА_2 ».

В досліджуваній виробничий ситуації, що розглядається, комісія прийшла також до висновку, що проконтролювати заходи щодо заборони ведення гірничих робіт з підвищеною небезпекою на ВП шахта «Степова» у зв`язку із закінченням терміну дії дозволу №666.11.46-10.10.1 від 08 грудня 2011 року та виявленими порушеннями вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці під час перевірки їх додержання, вказаних в актах перевірки суб`єкта господарювання (позапланові перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці), проведених в листопаді-грудні 2016 року на ВП шахта «Степова» ДП «Львіввугілля», повинні були начальник Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_5 , начальник відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_6 , головний державний інспектор відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області Суріна О.С.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, законодавчі та нормативно-правові акти з охорони праці, що регламентують службові обов`язки, повноваження та дії посадових осіб Головного управління Держпраці у Львівській області щодо здійснення державного гірничого нагляду з питань контролю за додержанням вимог законодавства про охорону праці у вугледобувній галузі та неприйнятті заходів реагування щодо порушень законодавства при виконанні робіт на ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля» у зв`язку із закінченням терміну дії дозволу від 08.12.2011 №666.11.46-10.10.1 на виконання робіт підвищеної небезпеки та закінченням терміну дії дозволу від 19.12.2011 №707.11.46.-10.10.1 на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, комісія прийшла до висновку, що Головне управління Держпраці у Львівській області, одержавши 22 листопада 2016 року листа ВП «Шахта «Степова» із заявою про продовження вказаних дозволів та відмовивши у продовженні цих дозволів, фактично було проінформовано про закінчення дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки 09.12.2016 та про закінчення дії дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки 20.12.2016.

Відповідно до пункту 7 Постанови КМУ №1107 дозвіл видається Держ-працею та її територіальними органами на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу ІV Правил безпеки у вугільних шахтах «Машини, механізми та устаткування підвищеної небезпеки допускаються до експлуатації на вугільних шахтах за наявності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, одержаного відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 №1107…».

Згідно актів перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) ВП «Шахта «Степова» та виданих приписів щодо виявлених порушень:

- Акт перевірки від 28.12.2016 №13/25/107/2608, припис від 28.12.2016 №13/25/107/2608-1890;

- Акт перевірки від 26.01.2017 №13/25/107/1031, припис від 26.01.2017 №13/25/107/1031-0099;

працівники Головного управління Держпраці у Львівській області в особі начальника відділу нагляду у вугільній промисловості ОСОБА_6 . та головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості ОСОБА_7 . 28 грудня 2016 року та 26 січня 2017 року проводили на ВП «Шахта «Степова» перевірки технічного стану машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки в період, коли вже ВП «Шахта «Степова» працювала без вказаних дозволів. В зазначених актах та приписах вказані численні порушення правил безпеки, виявлені під час перевірок стану охорони праці, але порушення щодо виконання гірничих робіт у відсутності дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, як порушення керівництвом ВП «Шахта «Степова» вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», вимог постанови №1107 від 26.10.2011 та вимог пункту 1 глави 2 розділу ІV Правил безпеки у вугільних шахтах у вказаних актах, не зазначені.

При проведенні вказаних перевірок начальник відділу гірничого нагляду ОСОБА_6 та головний державний інспектор Суріна О.С. повинні були в першу чергу перевірити наявність відповідних дозволів і при їх відсутності вказати в акті та приписі як порушення вимог правил безпеки та попередити керівництво ВП «Шахта «Степова» про необхідність зупинення робіт та машин, механізмів, устаткування до усунення цих порушень.

Відповідно до пункту 9 Постанови КМУ від 26.10.2011 №1107 для одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки роботодавець повинен надати висновок експертизи стану охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки – висновок експертизи стану охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації заявлених машин, механізмів та устаткування.

Позитивний висновок експертизи, який є підставою для видачі дозволу, видається у випадку, якщо на підприємстві умови праці та технічний стан машин, механізмів та устаткування відповідають вимогам нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки. Тобто порядок видачі дозволів вимагає від адміністрації підприємства приведення умов праці та стану обладнання у відповідність з вимогам нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки.

Статтею 21 Закону України «Про охорону праці» передбачений механізм спонукання роботодавця щодо виконання порядку одержання відповідних дозволів до заявлених робіт у вигляді скасування державної реєстрації підприємства місцевим органом виконавчої влади за поданням центрального уповноваженого органу виконавчої влади, якщо протягом місяця від часу виявлення вказаних недоліків роботодавець не провів належних заходів з їх усунення.

Маючи достовірну інформацію, що ВП «Шахта «Степова» працює, не маючи відповідних дозволів, начальник Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_5 і начальник відділу гірничого нагляду ОСОБА_6 на підставі статей 21, 39 Закону України «Про охорону праці» та своїх посадових обов`язків, здійснюючи державний гірничій нагляд з питань контролю за додержанням вимог законодавства про охорону праці у вугледобувній галузі та контрольно-наглядову діяльність у дозвільній системі, повинні були використати свої повноваження та одержати від директора ВП «Шахта «Степова» ОСОБА_8 . письмові пояснення про причини порушення законодавства з охорони праці та прийняття заходів щодо усунення цих порушень.

Начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Вільхова О.О., як керівник територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, повинна була відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці» направити подання до місцевого органу виконавчої влади для вжиття заходів щодо скасування державної реєстрації підприємства – ВП «Шахта «Степова» у встановленому законом порядку за умови, якщо протягом місяця від часу виявлення вказаних недоліків роботодавець не провів належних заходів з їх усунення.

Головне управління Держпраці у Львівській області, відмовивши ВП «Шахта « ОСОБА_2 » у продовженні вказаних дозволів на підставах неналежного стану охорони праці та незважаючи на відсутність нових дозволів, погодило ВП «Шахта « ОСОБА_2 » план розвитку гірничих робіт на 2017 рік.

А тому враховуючи вище викладене:

- дії начальника Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_5 не відповідали вимогам статей 21, 39 Закону України «Про охорону праці», пунктів 1, 3 розд. 3, пунктів 15 (абз.1), 16 (абз.1, 4), 47 розд. 4 Положення про Головне управління Держпраці у Львівській області, в частині того, що здійснюючи державний гірничий нагляд за додержанням вимог законодавства про охорону праці у вугледобувній галузі та контрольно-наглядову діяльність у дозвільній системі та маючи достовірну інформацію, про виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки працівниками шахти ВП «Шахта « ОСОБА_2 » у відсутності відповідних дозволів Держпраці, вчасно не прийняла заходи реагування щодо запобігання порушенням вимог законодавства посадовими особами ВП «Шахта «Степова» щодо вчасного одержання дозволів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, допустила погодження плану розвитку гірничих робіт ВП «Шахта «Степова» на 2017 рік у відсутності вказаних дозволів, не направила подання до місцевого органу виконавчої влади для вжиття заходів щодо скасування державної реєстрації підприємства – ВП «Шахта « ОСОБА_2 » у встановленому законом порядку, і з технічної точки зору знаходилися в непрямому зв`язку з настанням аварії та групового нещасного випадку, що стався 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта «Степова»;

- дії начальника відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області ОСОБА_6 не відповідали вимогам статей 21, 39 Закону України «Про охорону праці», пункту 1.2.ІV Правил безпеки у вугільних шахтах, пунктів 2.13 (абз.4), 2.16, 2.31 Посадової інструкції начальника відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області, в частині того, що здійснюючи державний гірничий нагляд за додержанням вимог законодавства про охорону праці на ВП «Шахта «Степова» та маючи достовірну інформацію про виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки працівниками шахти у відсутності відповідних дозволів Держпраці, допустив виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки працівниками шахти без відповідних дозволів, здійснюючи перевірку дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на ВП «Шахта «Степова» 26.01.2017, не перевірив наявність зазначених дозволів та не вказав в акті та приписі їх відсутність як порушення вимог законодавства з охорони праці, не одержав від директора ВП «Шахта «Степова» письмові пояснення про причини порушень законодавства щодо ведення робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки працівниками шахти без відповідних дозволів Держпраці та вжиття заходів щодо їх усунення, не провів інформаційно-роз`яснювальну роботу з керівництвом ВП «Шахта «Степова» стосовно необхідності вчасного одержання зазначених дозволів, і з технічної точки зору знаходилися в непрямому зв`язку з настанням аварії та групового нещасного випадку, що стався 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта « ОСОБА_2 »;

- дії головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області Суріної О ОСОБА_9 . не відповідали вимогам статей 21, 39 Закону України «Про охорону праці», пункту 1.2.ІV Правил безпеки у вугільних шахтах, пунктів 2.8 (абз.2), 2.9 (абз. 3, 4), 3.4 Посадової інструкції головного державного інспектора відділу нагляду у вугільній промисловості Управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Львівській області, в частині того, що здійснюючи державний гірничий нагляд у вугільній промисловості за додержанням вимог законодавства про охорону праці та здійснюючи перевірки стану охорони праці на ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля», допустила виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки працівниками шахти без відповідних дозволів Держпраці, здійснюючи перевірку дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на ВП «Шахта «Степова» 28.12.2016 та 26.01.2017, не перевірила наявність зазначених дозволів та не вказала в актах та приписах їх відсутність як порушення вимог законодавства з охорони праці, не одержала від директора ВП «Шахта «Степова» письмові пояснення про причини порушень законодавства щодо ведення робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки працівниками шахти без відповідних дозволів та вжиття заходів щодо їх усунення, і з технічної точки зору знаходилися в непрямому зв`язку з настанням аварії та групового нещасного випадку, що стався 02.03.2017 з гірниками ВП «Шахта «Степова».

З цих підстав, 25.05.2018 внесено відомості до ЄРДР відносно можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України іншими посадовими особами ДП «Львіввугілля» та ГУ «Держпраці» у Львівській області, у зв`язку з чим розслідується кримінальне провадження №12018140000000285.

З метою встановлення прямого причино наслідкового зв`язку між діями та/або бездіяльністю посадових осіб ДП «Львіввугілля» та ГУ «Держпраці» у Львівській області з настанням групового нещасного випадку зі смертельними наслідками ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля» на підставі ухвали слідчого судді №1-кс/461/11416/18 від 28.12.2018 призначено судову гірничотехнічну експертизу виконання якої доручено експертам Дніпропетровського НДІСЕ.

Станом на 21.05.2019 судова гірничо-технічна експертиза ще не завершена, а строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018140000000285 спливає 25.05.2019.

З положень п.5 ч.1 ст.3 КПК України вбачається, що досудове розслідування – стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Згідно норм ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.

Таким чином, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018140000000285 розпочався 25.05.2018 та закінчується 25.05.2019.

Разом з тим, на даний час не проведено усі необхідні слідчі та процесуальних дії, у зв`язку з чим виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування, який спливає 25.05.2019.

Зокрема, для завершення досудового розслідування є необхідним отримання висновку судової гірничо-технічної експертизи, яку було призначено ухвалою слідчого судді від 28.12.2018 та яка перебуває на виконанні в Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз.

Слідчим доведено, що перелічені вище слідчі та процесуальні дії мають доказове значення у провадженні є необхідними для об`єктивного розслідування кримінального провадження та не є вичерпними, оскільки після їх проведення може виникнути необхідність у проведенні інших слідчих (розшукових) дій.

В результаті проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, будуть отримані додаткові докази, які можуть бути використані під час судового розгляду кримінального провадження для встановлення об`єктивної істини у справі.

На переконання слідчого судді, для здійснення зазначених слідчим заходів, доцільність продовження строку досудового розслідування слідчим частково доведена, оскільки на даний час є очевидним, що провести вказані слідчі (розшукові) дії у строк, який закінчується 25.05.2019 року не можливо, внаслідок особливої складності провадження та тяжкості кримінального правопорушення.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню та строк досудового розслідування необхідно продовжити до шести місяців, тобто до 25 листопада 2019 року.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

клопотання задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018140000000285 від 25.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, до шести місяців, тобто до 25 листопада 2019 року.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя І.Р.Волоско.