
Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/572/19
Провадження № 3/280/451/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 травня 2019 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Рибнікова М.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої АДРЕСА_1 , працюючої у Харитонівській сільській раді Коростишівського р-ну Житомирської області на посаді сільського голови
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
До Коростишівського районного суду Житомирської області після доопрацювання надійшов протокол №133 від 27.03.2019 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, згідно якого ОСОБА_1 , будучи у період з 24.11.2015 по теперішній час сільським головою Харитонівської сільської ради Коростишівського р-ну Житомирської області, відповідно до п.«в» п.1 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону у десятиденний строк з моменту отримання доходу у сумі 117893,25 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, письмово не повідомила про це Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом внесення відомостей до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Постановою Коростишівського районного суду Житомирської області від 13.05.2019 даний протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, було направлено на доопрацювання з причин допущення неповноти при складанні адміністративного матеріалу, що унеможливлює повний, всебічний та об`єктивний розгляд справи.
Перевіривши матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП, суддя дійшов наступного висновку.
У відповідності до положень п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, у тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КупАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пунктами 7,8,11 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції , затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за 1496/27941 від 01.12.2015 (далі – Інструкція), закріплено, що не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені статтею 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з даного протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №133 від 27.03.2019 недоліки останнього, зазначені у постанові Коростишівського районного суду Житомирської області від 13.05.2019, відповідною посадовою особою УЗЕ в Житомирській області усунуто шляхом передрукування сторінки протоколу, тобто без складання відповідного процесуального документу, без роз`яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, прав, зокрема, передбачених ст.ст.55, 56, 59, 63 Конституції України. На зворотній стороні передрукованого аркушу особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , у присутності свого захисника, зазначила, що отримала вказану сторінку протоколу про адміністративне правопорушення 22.05.2019, інші документи, у тому числі і сам протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, 22.05.2019 їй вручено не було.
Такі дії відповідної посадової особи, яка уповноважена на складання протоколу, є злісним порушенням наведеної Інструкції, вимог КУпАП, Закону України «Про запобігання корупції» та не ґрунтується на гарантіях , закріплених у ст.19 Конституції України.
У відповідності до вимог ч.ч.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше, як підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених у протоколі відомостей покладається на особу , яка його складає та не можу бути перекладено на суд.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення №133 від 27.03.2019 у такому вигляді не може бути предметом судового розгляду, оскільки викликає обґрунтовані сумніви.
На підставі наведеного, у зв`язку з тим, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, вкотре проведена посадовою особою УЗЕ у Житомирській області з порушенням вимог чинного законодавства, відповідні норми якого наведені суддею у даній постанові, зазначене унеможливлює повний, всебічний та об`єктивний розгляд справи у судовому засіданні, тому матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають повторному поверненню для належного доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.254,256,278,283-285 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення №133 від 27.03.2019 з відповідними додатками відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-6 КУпАП повернути до Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України - для належного доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.М.Рибнікова