Рішення № 81947097, 14.05.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2019
Номер справи
1340/5464/18
Номер документу
81947097
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/5464/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 року м. Львів

09 год. 40 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представника позивача Коротуна І.Ю., представника відповідачів 1, 2 Чабана О.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Ромус-Поліграф» (фактична адреса: 79052, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 119а; юридична адреса: 79052, м. Львів, вул. Широка, 81) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8), Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35), про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ромус-Поліграф» (далі – позивач, ТзОВ «Ромус-Поліграф») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної фіскальної служби України (далі – відповідач 1, ДФС України), Головного управління ДФС у Львівській області (далі – відповідач 2, ГУ ДФС у Львівській області), у якій з врахуванням клопотання про уточнення позовних вимог за вх. № 5894 від 21.02.2019 (а.с.146-147), просить суд скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації Головного управління ДФС у Львівській області про відмову у реєстрації податкової накладної № 204 від 01.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Ромус-Поліграф», та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 204 від 01.11.2017; скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації Головного управління ДФС у Львівській області № 727294/25551379 від 25.05.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної № 919 від 07.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Ромус-Поліграф», та зобов`язати Державну фіскальну службу України, зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 919 від 07.11.2017; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів на користь позивача судові витрати у розмірі 3524,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликався на те, що за результатами господарських операцій позивача з його контрагентами складено, у тому числі, податкові накладні № 204 від 01.11.2017 та № 919 від 07.11.2017, які подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних. За результатами обробки вказаних накладних у Автоматизованій системі «Єдине вікно подання електронних документів» позивач отримав квитанції, у яких результатом обробки зазначено прийняття документів, реєстрацію таких зупинено; ПН/РК відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3824, 7317, 9017, 9505, 8531 та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення. Позивачем надано такі документи щодо обох податкових накладних разом із письмовими документами. Разом з тим, вказані документи проігноровано та прийнято оскаржувані рішення. Позивач не погодившись із такими, скерував скарги, до яких також надав копії підтверджуючих документів, однак, які залишені, в подальшому без задоволення, а у реєстрації податкових накладних відмовлено.

Таким чином, не зважаючи, на дотримання позивачем усіх вимог щодо формування та реєстрації податкових накладних, реальність господарських операцій позивача з його контрагентами, навіть, надання додаткових пояснень та додаткових документів на вимогу відповідача, податкові накладні не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, з незалежних від позивача обставин. Вказане свідчить про протиправність рішень відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних, необхідність їх скасування та для відновлення порушених права позивача необхідність зобов`язати відповідача зареєструвати відповідні податкові накладені. У зв`язку з викладеним, позивач звернувся із цим позовом до суду.

Ухвалою суду від 20.11.2018 відкрито загальне позовне провадження у справі.

Ухвалою суду без виходу до нарадчої кімнати від 15.01.2019 в якості співвідповідача у справу залучено Головне управління ДФС у Львівській області.

Ухвалою суду від 26.03.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з підстав, що викладені у позовній заяві, з врахуванням клопотання про уточнення позовних вимог, відповіді на відзив за вх. № 252 від 03.01.2019 та за вх. № 9969 від 26.03.2019 (а.с.111-112, 177-178), просив позов задовольнити.

Представник відповідачів проти позовних вимог заперечив повністю.

Позиція ДФС України викладена у відзиві на позовну заяву за вх. № 40028 від 11.12.2018 (а.с.101-102), проти позову заперечує, оскільки з матеріалів справи вбачається, що оскаржувані рішення відповідачем 1 не приймалися, а регіональною комісією відповідно до постанови № 117. Просила у задоволенні позову відмовити.

Позиція ГУ ДФС у Львівській області викладена у відзиві за вх. № 7724 від 07.03.2019 (а.с.175-176). Вважає позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими, оскільки, на переконання відповідача 2, у комісії були усі законні підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних. Просило у задоволенні позову відмовити.

Суд заслухав вступне слово представників сторін, з`ясував фактичні обставини та відповідні їм правовідносини та встановив таке.

ТзОВ «Ромус-Поліграф» зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ: 25551379, діє на підставі Статуту.

13.05.2014 між позивачем (продавець) та ТзОВ «Нестле Україна» укладено договір № 729 (а.с.13-15), відповідно до якого продавець зобов`язується передавати у власність покупця товар відповідно до його замовлення, а покупець зобов`язується приймати та оплачувати отриману продукцію на умовах цього договору. Асортимент, кількість та ціна продукції, яка поставляється покупцю попередньо узгоджується сторонами. Сторони погоджуються, що видаткова накладна (акт приймання-передачі) на передану продукцію є документом, який засвідчує факт передачі товару, а також засвідчує остаточно узгоджені сторонами назву, кількість, ціну (вартість) продукції.

Відповідно до п. 2 Договору, загальна сума цього договору сторонами не обмежується і визначається на підставі фактично поставленої (переданої у власність) продукції та узгодженої на неї ціни, відповідно до видаткових накладних.

Оплата ціни продукції здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на банківський поточний рахунок продавця протягом 30 календарних днів з дати отримання продукції. Не вважається простроченням оплати замовником, здійснення оплати за товар на наступний платіжний для замовника день (середа) після спливу даного 30 денного строку. Оплата ціни товару здійснюється на підставі рахунку виставленого продавцем. Розрахунки за продукцію здійснюються в грошовій одиниці України – гривні. Датою оплати (отримання грошей продавцем) вважається дата поступлення грошових коштів на банківський рахунок продавця.

Продукція передається у кількості, зазначеній у видатковій накладній (підпункт 3.1. Договору).

Завантаження, вивіз та доставка продукції здійснюються транспортом за рахунок продавця. Датою поставки продукції (передачі у власність) вважається дата, що вказана у видатковій накладній (п. 4 Договору).

Згідно з накладною № 76493 від 01.11.2017 позивач поставив покупцю до вищевказаним договором канцелярські товари на суму 3231,24 грн. (а.с.16-17)

01.11.2017 складено податкову накладну № 204 на суму 3231,24 грн., в т.ч. ПДВ 538,54 грн. (а.с.19-22)

27.12.2017 покупцем здійснено оплату за вказаною накладною на суму 3231,24 грн. (а.с.18)

Відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.11.2017 № 9251448676, результат обробки: документ доставлено до ДФС України. Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД: 3824, 7317, 9017, 9505. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення (а.с.23).

24.05.2018 позивачем скеровано повідомлення № 76 щодо податкової накладної № 204 від 01.11.2017, відповідно до якого зазначено, що ця податкова накладна створена на підставі накладної № 76493 від 01.11.2017, код УКТ ЗЕД присвоєно товару згідно з прихідними податковими накладними, які позивачу надали постачальники при купівлі товарів та згідно з Довідником УКТ ЗЕД. Документи купівлі та продажу надано до пояснень (а.с.24-25).

Зокрема, долучено копії: договору оренди № 01/01-16 нежитлового приміщення від 01.01.2016, акта прийому-передачі нежитлового приміщення від 01.01.2016, договору оренди № 6 від 01.02.2016, додатку до договору оренди № 6, актів прийому-передачі до договору оренди № 6 від 01.02.2016 та від 01.10.2016; штатного розпису на 01.04.2017 (на підтвердження основних засобів та працівників); договору поставки № ЛФ-000913 від 08.01.2017; накладної № ЛФ-0004822 від 25.10.2017; товарно-транспортної накладної № ЛФ-001764 від 25.10.2017 з відомістю про вантаж; копію банківської виписки за якою підтверджено оплату за придбаний позивачем товар від 23.11.2017; платіжного доручення № 9718 від 15.11.2017; договору поставки № 34/0; накладної № IU000167106 від 30.12.2016; платіжного доручення № 130 від 13.01.2017; накладної № IU000223402 від 02.10.2017; платіжного доручення № 1441 від 04.10.2017; накладної № IU000230830 від 30.10.2017; платіжного доручення № 9517 від 31.10.2017; договору від 23.10.2017 про придбання поліграфічної продукції; накладної № 19 від 01.11.2017; рахунку № 19 від 01.11.2017; платіжного доручення № 12196 від 05.06.2018 (щодо придбання покупцем реалізованого в подальшому товару); листа № 90 від 27.04.2018 (а.с.26-63).

25.05.2018 комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 727303/25551379 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відмовлено у реєстрації податкової накладної з підстав ненадання платником податку договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податків, якими оформлено повноваження осіб, які отримують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.64-65).

25.05.2018 позивачем подано скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, що оскаржується № 727303/25551379 від 25.05.2018. Інформація про причини незгоди платника податку з рішенням комісії контролюючого органу: подано повний комплект документів на розблокування податкової накладної № 204 від 01.11.2017, який підтверджує реальне здійснення господарської операції. Позивач просив скасувати рішення комісії контролюючого органу та зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування. Кількість документів, що подано до скарги: 41 (а.с.66).

13.06.2018 Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення № 11144/25551379/25551379/2, відповідно до якого скаргу позивача залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін (а.с.67).

Також, між постачальником ТзОВ «Ромус-Поліграф» та покупцем ТзОВ «КЛІНГСПОР» укладено договір поставки № 13/01/2017 від 13.01.2017 (а.с.68-70), відповідно до якого постачальник зобов`язується передавати товар у власність покупцеві, а покупець приймати та оплачувати товар: канцелярські товари, господарські товари, комп`ютерні аксесуари. Товар постачається у асортименті, кількості, ціні у відповідності до замовлень покупця, які узгоджуються між сторонами за допомогою факсимільного зв`язку, електронної пошти або в усній формі. Підтвердження факту узгодження сторонами найменування, асортименту, кількості, ціни товару є прийняття покупцем товару по видатковій накладній. Видаткові накладні або рахунки-фактури мають юридичну силу специфікацій у розумінні статті 266 Господарського кодексу України і є невід`ємними частинами цього Договору. Під партією товару в цьому договорі розуміється кількість товару, зазначена в одній видатковій накладній до цього договору.

Накладна, оформлена належним чином і відноситься до цього договору, є документом, що підтверджує факт досягнення згоди між сторонами відносно асортименту (номенклатури) товару і його кількості.

Відповідно до п. 4 Договору, ціна товару є договірною і встановлюється в національній валюті України, та вказується в рахунках або специфікації та накладних. Загальна вартість договору складається із суми вартості всіх партій товару (згідно видаткових накладних), поставленого протягом строку дії договору. На підставі погоджених сторонами замовлень, постачальник формує для покупця рахунок на оплату для кожної конкретної поставки товару

Згідно з підпунктом 6.3 оплата здійснюється шляхом переказу покупцем грошових коштів на поточний рахунок постачальника визначений у цьому договорі впродовж 14 робочих днів з моменту отримання покупцем товару та належним чином оформлених супровідних документів.

Згідно з накладною № 77295 від 07.11.2017 позивач реалізував ТзОВ «КЛІНГСПОР» товар на суму 2286,85 грн., в т.ч. ПДВ 381,14 грн. (а.с.71), який оплачено покупцем 21.11.2017 згідно з випискою з рахунку позивача (а.с.72).

07.11.2017 позивачем оформлено податкову накладну № 919 на суму 2286,85 грн., в т.ч. ПДВ 381,14 грн. (а.с.73-74).

Відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.11.2017 № 9254052639, результат обробки: документ доставлено до ДФС України. Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлені помилки: відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД: 8531.<%REFINE%>. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення (а.с.75).

24.05.2018 позивачем скеровано повідомлення № 78 щодо податкової накладної № 919 від 07.11.2017, відповідно до якого зазначено, що ця податкова накладна створена на підставі накладної № 77295 від 07.11.2017, код УКТ ЗЕД присвоєно товару згідно з прихідними податковими накладними, які позивачу надали постачальники при купівлі товарів та згідно з Довідником УКТ ЗЕД. Документи купівлі та продажу надано до пояснень (а.с.76-77).

Зокрема, долучено копії: накладної № 20 від 07.11.2017 про придбання товару у ФОП ОСОБА_1 на суму 3243,90 грн.; рахунок № 22 від 07.11.2017 від постачальника ФОП ОСОБА_1 ; платіжного доручення № 12138 від 30.05.2018 на суму 3234,90 грн. (а.с.78-80)

25.05.2018 комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 727294/25551379 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відмовлено у реєстрації податкової накладної з підстав ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування; розрахункових документів, банківські виписки з особових рахунків (а.с.81-82).

04.06.2018 позивачем подано скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, що оскаржується № 727294/25551379 від 25.05.2018. Інформація про причини незгоди платника податку з рішенням комісії контролюючого органу: подано повний комплект документів на розблокування податкової накладної № 919 від 07.11.2017, який підтверджує реальне здійснення господарської операції. Позивач просив скасувати рішення комісії контролюючого органу та зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування. Кількість документів, що подано до скарги: 20 (а.с.83).

13.06.2018 Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення № 11149/25551379/25551379/2, відповідно до якого скаргу позивача залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін (а.с.84).

Позивач не погоджуючись із рішеннями контролюючого органу щодо відмови у реєстрації податкових накладних № 204 від 01.11.2017 та № 919 від 07.11.2017, вважаючи такі протиправними та такими, що слід скасувати, з метою відновлення порушених прав шляхом зобов`язання ДФС України зареєструвати такі податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи справу, суд керується таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

З 01 січня 2018 року відповідно до вимог Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" за № 2245-VІІІ від 07.12.2017 року, визначено певні особливості застосування пункту 201.16. статті 201 Податкового кодексу України.

Оскільки спірні правовідносини мали місце як до набрання чинності положень вказаного Закону, так і після цього, суд застосовує редакцію пункту 201.16. статті 201 Податкового кодексу України, в тому числі інших нормативно-правових актів, прийнятих на його виконання після 1 січня 2018 року, чинних на час подання для реєстрації податкових накладних, зупинення і відмови у їх реєстрації.

Згідно пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з приписами норми п. 187.1 ст. 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

За приписами п. 74.2 ст. 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (п. 74.3 ст. 74 ПК України).

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010, у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 341 від 26.04.2017, у редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок № 1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні норми містить підпункт 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, за якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1. п. 201.16 ст. 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі змісту Квитанції № 9251448676 від 28.11.2017 щодо податкової накладної № 204 від 01.11.2017 та № 9254052639 від 30.11.2017 щодо податкової накладної № 919 від 07.11.2017 з`ясовано, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ № 567 від 13.06.2017 (в подальшому втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 409 від 06.04.2018, проте був чинним на час зупинення реєстрації податкових накладних № 204 від 01.11.2017 та № 919 від 07.11.2017 та підлягає застосуванню до спірних правовідносин).

У вказаних Квитанціях критерієм оцінки ступеня ризиків вказано, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3824, 7317, 9017,9505 (податкова накладна № 204 від 01.11.2017) та 8531 (податкова накладна № 919 від 07.11.2017) на підставі чого було здійснено зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Так, пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу № 567 містить у собі визначення двох різних критеріїв:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб`єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу № 567 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

У спірному випадку подання для реєстрації податкових накладних і зупинення їх реєстрації визначалося постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року за № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації", а також відповідною редакцією пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України станом на жовтень-листопад 2017 року.

В той же час, згідно вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (в редакції станом на травень 2018 року) реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених новою постановою Кабінетом Міністрів України від 21.02.2018 року за № 117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

Згідно з п. 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 (далі Порядок № 117), податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Відповідно до приписів п.п. 14, 15 Порядку № 117 Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

-договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

-договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

-первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

-розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у п. 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Так, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Судом встановлено та сторонами не заперечується, у спосіб, визначений Порядком № 117, позивачем направлено до Головного управління ДФС у Львівській області пояснення та копії документів до відповідних господарських операцій.

Факт надання відповідних документів та пояснень підтверджується також за допомогою скрін-шоту з Журналу розгляду повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК (АІС Суди) аналітичної системи ДФС України (а.с.103), а також програмного забезпечення «М.Е.Doc» про скерування таких до контролюючого органу (а.с.192).

Однак, Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийняла рішення від 25.05.2018 року про відмову в реєстрації податкових накладних позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначена Порядком № 117 (додаток 2 до Порядку).

Форма такого рішення передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН передбачає обов`язок чітко та конкретно вказати такі документи.

Так, підставою для прийняття рішення № 727303/25551379 від 25.05.2018 (податкова накладна № 204 від 01.11.2017) слугувало ненадання платником податків копій документів, а саме: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції, а також розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

Суд критично оцінює доводи щодо ненадання договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції, оскільки матеріалами справи підтверджується факт надання первинних документів щодо вказаних операцій, а представник відповідачів не зміг конкретизувати, які саме з відповідних документів не було надано позивача.

Щодо ненадання банківської виписки про здійснення оплати за товар, представник позивача у судовому засіданні підтвердив, що дійсно банківська виписка до пояснень надана не була, випадково, однак, оплату здійснено ще 27.12.2017, а податкова накладна складена за фактом відвантаження товару покупцю.

Крім того, позивач лише з оскаржуваного рішення зрозумівши, які документи потрібні контролюючому органу, скерував такі разом із скаргою, у тому числі із банківською випискою, однак такі з невідомих причин до уваги прийняті не були. Покликався на те, що має право подавати підтверджуючі документи впродовж 365 днів на підтвердження відповідних господарських операцій.

Жодних спростувань щодо вказаного факту представником відповідачів надано не було.

Щодо рішення № 727294/25551379 від 25.05.2018 (податкова накладна 919 від 07.11.2017) то підставою для прийняття такого було ненадання позивачем разом із поясненнями копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування.

Щодо первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування представник позивача обґрунтовано зазначив про те, що усі наявні документи були передані контролюючому органу, які саме документи не були подані не конкретизовано у рішенні від 25.05.2019, а також не зазначено про такі в ході судового розгляду.

Щодо банківської виписки, матеріалами справи підтверджується, що така була скерована до контролюючого органу разом із поясненнями (а.с.198, 199). Представником відповідачів не надано пояснень чому така не була врахована при прийнятті рішення.

Позивачем надані документи, які підтверджують здійснення господарської операції, які складені у відповідності до вимог законодавства. Протилежне відповідачами жодним чином не підтверджено. Вказане свідчить про формальний підхід при прийнятті оскаржуваних рішень.

Оскаржувані рішення суб`єкта владних повноважень не містять чіткої підстави для прийняття, а лише зазначення, без конкретизації, у даному випадку, яких саме документів не надано, які дозволяють прийняти рішення про реєстрацію податкових накладних, що свідчить про їх необґрунтованість.

Зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентами, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, на переконання суду, правові підстави для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних відсутні.

На переконання суду, надані документи позивачем не мають дефектів та підтверджують здійснення господарської операції.

Отже, в оскаржуваних рішеннях не наведено обґрунтованих причин відмови в реєстрації податкових накладних № 204 від 01.11.2017 та № 919 від 07.11.2017.

Приймаючи до уваги викладене у сукупності, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення комісії ГУ ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації є необґрунтованими, безпідставними та такими, що підлягають скасуванню.

За змістом ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується, що для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення у даному випадку не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентом, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

Доцільно зазначити про наслідки відсутності реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, або реєстрації їх із порушенням встановленого ПК України строку.

Так, у разі порушення строку реєстрації, застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 120-1 ПК України, а згідно з п. 201.10ст. 201 ПК України відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період. Також, у разі порушення продавцем/покупцем граничних строків реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування, покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010, визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:

1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, враховуючи вказані наслідки, а також вимоги п. 20 Порядку № 1246, суд вважає, що податкові накладні № 204 від 01.11.2017 та № 919 від 07.11.2017 потрібно вважати прийнятими та зареєстрованими протягом операційного дня, коли їх було надіслано платником податку.

Згідно з положеннями ст. 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:

1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів правомірності винесення оскаржуваних рішень.

З врахуванням викладеного, суд системно проаналізував положення чинного законодавства України, оцінив подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, та дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки відповідачами у цій справі є Головне управління ДФС у Львівській області та ДФС України, судові витрати у вигляді судового збору підлягає стягненню за рахунок їхніх бюджетних асигнувань на користь позивача, пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 727303/25551379 від 25.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної № 204 від 01.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

3. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 727294/25551379 від 25.05.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної № 919 від 07.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

4. Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 204 від 01.11.2017 датою її подання в Єдиному реєстрі податкових накладних.

5. Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 919 від 07.11.2017 датою її подання в Єдиному реєстрі податкових накладних.

6. Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Ромус-Поліграф» (79052, м. Львів, вул. Широка, 81) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Львівській області (79003,м. Львів, вул. Стрийська, 35; ідентифікаційний код юридичної особи: 39462700) судові витрати у вигляді судового збору у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

7. Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Ромус-Поліграф» (79052, м. Львів, вул. Широка, 81) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; ідентифікаційний код юридичної особи: 39292197) судові витрати у вигляді судового збору у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 24.05.2019.

Суддя Качур Р.П.