
Справа № 344/8707/19
Провадження № 1-кс/344/4747/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Домбровська Г.В., з участю секретаря Стефанець Г.Я., розглянувши клопотання слідчого відділу слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області Карпець Р.В., яке погоджене з заступником військового прокурора Івано-Франківського гарнізону Книш П.І., про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42019090780000025 від 15.03.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що Івано-Франківською КЕЧ району 19.10.2018 укладено договір №311 з ТОВ "Технологія третього тисячоліття" про будівництво внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці. В процесі вивчення встановлено, що ТОВ "Технологія третього тисячоліття", згідно реєстру платників податку на додану вартість, не являється таким платником. Однак, згідно платіжного доручення №857 від 29.10.2018 по вищевказаному договору перераховано 322 тис. грн. в тому числі 54 тис. грн. ПДВ. Окрім цього, згідно проектно-кошторисної документації на будівництво вищевказаного об`єкту передбачено 1 212 тис. грн. разом з ПДВ в сумі близько 200 тис. грн. Таким чином, посадові особи ТОВ "Технологія третього тисячоліття", під час виконання будівельних робіт на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці, привласнили бюджетні кошти.
Згідно договору №311, підрядник (ТОВ "Технологія третього тисячоліття") прийняло на себе зобов`язання провести будівництво внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці, згідно проектно-кошторисної документації, яка є невід`ємною частиною договору.
Відповідно до п. 2.1 зазначеного договору, загальна вартість робіт становить 1 067 034,00 грн з урахуванням ПДВ. Відповідно до п. 4.1 розрахунки за виконані роботи Замовник здійснює в гривнях шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Підрядника.
Так, п. 9 ч. 1 ст. 1 ЗУ "Про публічні закупівлі" зазначено, що замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, у зв`язку із чим Івано-Франківська комунально-експуатаційно частина району є державною установою, на яку відповідно поширюється дія Закону України "Про публічні закупівлі".
Із урахуванням абзацу 2, 3 ст. 2 ЗУ "Про публічні закупівлі", закон застосовується під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов`язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Окрім вище зазначеного, згідно п. 29 ч. 1 ст. 1 ЗУ "Про публічні закупівлі" тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав. Відповідно до ст. 22 даного закону, повинна містити інструкцію з підготовки тендерних пропозицій, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі), детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами, проект договору про закупівлю з обов`язковим зазначенням порядку змін його умов, опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі, перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв. Опис методики оцінки за критерієм "ціна" повинен містити інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ), інформацію про валюту, у якій повинна бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції, зазначення кінцевого строку подання тендерних пропозицій, прізвище, ім`я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв`язок з учасниками, у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб`єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні Івано-Франківської квартирно-екслуатаційної частини району (код 08494013), юридична адреса: Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, 14-Г, необхідне для проведення ряду слідчих дій, а також для забезпечення проведення будівельно-технічної експертизи, що надасть можливість отримати відомості, необхідні для встановлення фактично розміру виконаних робіт.
Отримані відомості можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні.
Слідчий подав заяву, за змістом якої просив розгляд клопотання проводити без його участі, просив клопотання задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів., а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів.
В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому відділу слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області Карпець Роману Васильовичу тимчасовий доступ до документів, із можливістю вилучення належним чином завірених їх копій , які перебувають у володінні Івано-Франківської квартирно-екслуатаційної частини району, яка розташована за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, 14-Г, а саме тендерної документації, щодо проведення закупівлі робіт для будівництва внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці, протоколів засідання тендерного комітету, наказів про створення тендерного комітету Івано-Франківської комунально-експлуатаційної частини району; договору №311 від 19.10.2018 із усіма наявними додатками, додаткові договори до договору №311 від 19.10.2018 із усіма наявними додатками, проектно-кошторисної документації щодо будівництва внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці, листів, повідомлень, заяв, клопотань між Івано-Франківською комунально-експлуатаційною частиною району із ТОВ "БК "Технологія третього тисячоліття" (код 40236680) щодо будівництва внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці, актів виконаних робіт (Кб-2в), довідок про вартість виконаних робіт (Кб-3), журналів реєстрації договорів Івано-Франківської КЕЧ району, журналів реєстрації платіжних ордерів, видаткові накладні, ордери, розрахункові платіжні відомості, виписки із банку, меморіальні ордери за балансовими рахунками щодо оплати ТОВ "БК "Технологія третього тисячоліття" (код 40236680) за будівництво внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці, робочого проекту будівництва внутрішньо - майданчикових мереж водопостачання та каналізації на об`єкті військового містечка №88 с. Крихівці із додатками, акти огляду прихованих робіт.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 21 червня 2019 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя Домбровська Г.В.