
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 травня 2019 року м. Київ № 826/13591/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Добрівської Н.А.,
за результатами розгляду клопотання про виклик свідка в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрміт"до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 16.05.2018 №0024531406, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрміт" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16.05.2018 року №0024531406.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.08.2018 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив, у якому, крім іншого, заявлено клопотання про виклик для допиту свідка - ОСОБА_1 , головного державного ревізора-інспектора відділу контролю за додержанням податкового законодавства при здійсненні ЗЕД управління фінансового контролю та операцій у сфері ЗЕД Департаменту аудиту ГУ ДФС у м. Києві.
Розглянувши вказане клопотання про виклик для допиту свідка, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.2, ч.3, ч.5 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Відповідно до ч.1 ст.92 КАС України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити (ч.2 ст.92 КАС України).
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання у справі (ч.3 ст.92 КАС України).
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду (ч.4 ст.92 КАС України).
З огляду на вищевикладене, а також враховуючи документи наявні в матеріалах справи, на даній стадії розгляду справи суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про допит ОСОБА_1 в якості свідка.
Одночасно, суд звертає увагу відповідача на можливість надання ним для приєднання до матеріалів справи письмових пояснень ОСОБА_1 , наданих в якості представника відповідача, засвідчених відповідно до ч.5 ст.94 КАС України.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до положень ч.9 ст.80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Враховуючи предмет та підстави заявленого позову, а також обов`язок суду здійснити під час розгляду справи по суті перевірку обґрунтованості позову, суд вважає за необхідне постановити дану ухвалу.
Керуючись ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Головному управлінню ДФС у м. Києві в задоволенні клопотання про виклик для допиту свідка.
2. Запропонувати відповідачу надати письмові пояснення ОСОБА_1 , наданих в якості представника відповідача, засвідчених відповідно до ч.5 ст.94 КАС України.
Відповідь та належним чином завірені копії вказаних документів направити в термін до 04 червня 2019 року (включно) із зазначенням номера справи (826/13509/18) за адресою: 01601, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1.
3. Копію даної ухвали невідкладно направити сторонам у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.А. Добрівська