Рішення № 81885433, 16.05.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.05.2019
Номер справи
1340/5854/18
Номер документу
81885433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/5854/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого - судді Карп`як О.О.,

секретар судового засідання Лубоцька Н.І.,

за участю:

представника позивача - Жерухи Р.С..,

представника відповідача - Мельника Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про стягнення невиплаченого грошового забезпечення, виплат при звільненні і середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -

в с т а н о в и в:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про стягнення невиплаченого грошового забезпечення, виплат при звільненні і середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, в якому (з врахуванням уточненої позовної заяви) просить суд:

- стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді заробітної плати за вересень-жовтень 2017 року в сумі 6 369,53 грн.;

- стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час в сумі 4 546,50 грн.;

- стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 03.10.2017 року по день постановлення рішення суду по даній справі, виходячи з розміру його середньоденного заробітку 265 грн. 27 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем не виплачено йому грошове забезпечення за вересень - жовтень 2017 року в сумі 6369 грн. 53коп., не виплачена доплата за службу в нічний час в сумі 4546 грн 50 коп., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 03.10.2017 року. Позивач зазначає, що звертався до Управління патрульної поліції з заявами про виплату заборгованості, проте, таку виплату відповідачем не було проведено. В інтересах позивача адвокатом Жерухою Р.С. були здійсненні адвокатські запити про надання довідки про розмір заборгованості. Однак відповіді на адвокатський запит не було отримано. Вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його права.

Ухвалою від 06 грудня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою від 24 січня 2019 року у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовлено.

Ухвалою від 01 лютого 2019 року прийнято до розгляду заяву позивача про уточнення позовних вимог від 31.01.2019 року .

Ухвалою від 06 лютого 2019 року задоволено клопотання представника позивача про призначення судового засідання, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

08.01.2019 року від відповідача по справі надійшов відзив на позов, в якому Департамент патрульної поліції просить в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 про стягнення невиплаченого грошового забезпечення, виплат при звільненні і середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні відмовити. На спростування позовних вимог позивача зазначає наступне.

Щодо виплати грошового забезпечення за вересень - жовтень 2017 року відповідач зазначає, що 02 жовтня 2017 року позивач на службі не перебував. А в такому випадку, якщо працівник на день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ч. 1 ст. 116 КЗпП України). Лише в листопаді 2018 року представник позивача звернувся до відповідача у зв`язку з чим, останньому надано відповідь про необхідність подання заяви, в якій вказати актуальні банківські реквізити для зарахування коштів (копія листа відповідача від 16.11.2018 додана позивачем). В грудні 2018 року із позивачем проведено розрахунок у повному обсязі (підтверджується розрахунковим листом начальника ВОП УФЗБО ДПП Волрона І.А.). Таким чином ця вимога не підлягає задоволенню внаслідок її безпідставності.

Щодо вимоги про стягнення заборгованості по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07.11.2015 року по 02.10.2017 року відповідач стверджує наступне. Згідно п. 1.1 розділу II Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260, підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені керівниками підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейським служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов. З огляду на те, що вказаних документів відповідачу не надано, то підстав для нарахування позивачу доплати за службу в нічний час - немає.

Щодо вимоги про стягнення на користь позивача середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 03.10.2017 року по день постановлення рішення суду по даній справі, виходячи з розміру його середньоденного заробітку 265 грн. 27 коп. Відповідач зазначає, що ця вимога не підлягає задоволенню з наступних підстав. Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам. Під доходами розуміють грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру.

31 січня 2019 року представник позивача подав відповідь на відзив, де зазначив наступне. Позивачу впродовж всього часу служби в поліції заробітна плата виплачувалась на картковий розрахунок, відкритий в Ощадбанку, а, відтак, наявність чи відсутність працівника на роботі в день звільнення не звільняє роботодавця від обов`язку виплатити заробітну плату на картковий рахунок працівника при звільненні. ОСОБА_1 19 грудня 2018 року на картковий рахунок поступило 2 402 грн. 04 коп., проте дана сума не покриває заборгованості відповідача перед позивачем по заборгованості за вересень - жовтень 2017 року і по доплаті за службу в нічний час за весь період служби. Заробітна плата позивача за вересень 2017 року повинна бути виплачена відповідачем впродовж вересня 2017 року. Згідно довідки про проходження служби в нічний час ОСОБА_1 з 20.04.2016 року по 02.10.2017 року ніс служби в нічний час згідно розстановки сил та засобів особового складу батальйону № 2 УПП у м. Львові. Згідно довідки щодо несення служби в нічний час ОСОБА_1 за час служби в патрульній поліції відпрацював 866 годин вночі. Посилання відповідача у відзиві на Закон України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» вважає невірним та зазначає, що позивач посилається на ст. 117 КЗпП, яка передбачає виплату працівникові середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, що має місце по даній справі.

10 квітня 2019 року на електронну адресу суду надійшло заперечення на позов від Управління патрульної поліції у Львівській області. Як стверджує представник УПП у Львівській області позивач не повернув відповідачу інвентарне майно, а саме - ліхтарик (вартістю 1 847 грн). Через недостачу, яка сталася з вини позивача, відповідач при проведенні розрахунку із позивачем вимушено зменшив розмір грошового забезпечення позивачу на суму вартості ліхтарика - 1 847 грн. Вартість вказаного речового майна підтверджується накладною № 201645 від 30.11.2016 щодо прийому-передачі майна. Отримання позивачем цього майна підтверджується підписом позивача на відомості на видачу речового майна - ліхтарика 5.11 особовому складу за квітень 2017 року. Невиконання позивачем свого обов`язку щодо повернення ввіреного йому майна, ліхтарика, підтверджується висновком Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції перевірки фактів, викладених в Плані заходів Департаменту патрульної поліції щодо виконання рішення Рахункової палати від 11.04.2018 № 10-2, доповідною запискою начальника Відділу забезпечення діяльності Управління Дороша І.І. від 12.07.2018, листами Управління № 19487/12/02/2018 від 20.07.2018, № 34208/41/01/2018 від 28.11.2018, звернення позивача від 08.08.2018 року. На підтвердження правомірності своїх дій посилається на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду у справі № 876/5202/18. Просив у задоволенні позову відмовити.

В судовому засіданні 16 травня 2019 року представник позивача просив позов задоволити з підстав, наведених у позовній заяві. Представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву.

Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, яким вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Позивач з 31.12.2008 року працював в Управлінні Державної служби охорони при Головному управління МВС у Львівській області, з 07.11.2015 року був прийнятий на службу в поліцію згідно наказу № 3 о/с від 07.11.2015 року, працював інспектором Управління патрульної поліції м. Львова Департаменту патрульної поліції.

Згідно наказу начальника Департаменту патрульної поліції Жукова Є.О. № 389/ос від 27 вересня 2017 року ОСОБА_1 було звільнено зі служби в поліції з 02 жовтня 2017 року на підставі п.7 ч. 1. ст.77 Законі України «Про Національну поліцію» - за власним бажанням, згідно рапорту від 18 вересня 2017 року.

З долучених до матеріалів справи доказів судом встановлено, що ОСОБА_1 09 серпня 2018 року звернувся із заявою до прокуратури Львівської області щодо незаконних дій відносно нього. За результатами розгляду заяву перенаправлено для розгляду до Головного управління Держпраці у Львівській області та до Головного управління Національної поліції у Львівській області (лист від 10.08.2018 № 19-р-18). Вищезазначену заяву Головне управління Національної поліції у Львівській області направило до Національної поліції України для розгляду (лист від 17.08.2018 року № 586/04/10-2018). Листом від 06.09.2018 № Т-62/41/12/02-2018 Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції повідомило позивача, що розгляд його заяви продовжено до 22 вересня 2018 року. Листом від 06.09.2018 № Т-61/41/12/02-2018 Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції повідомило позивача, що в ході проведення перевірки працівниками управління наголошено на дотриманні наказу № 650 МВС «Про затвердження інструкції з оформлення документів у системі МВС України».

Листом від 16.11.2018 року № 293аз/41/5/05-2018 Департамент патрульної поліції повідомив позивача, що йому дійсно не нараховано та не виплачено грошове забезпечення у місяці звільнення, для виплати грошового забезпечення йому необхідно подати заяву із зазначенням банківських реквізитів для зарахування коштів.

Департамент патрульної поліції листом від 28.12.2018 № 313аз/1/41/5/05-2018 повідомив позивача, що заборгованість відповідача перед ОСОБА_1 відсутня та зазначив, що підстави для нарахування доплати за службу в нічний час відсутні.

До матеріалів справи долучено довідку «Про проходження служби в нічний час» з якої вбачається, що в період проходження служби ОСОБА_1 (з 20.04.2016 по 02.10.2017) ніс службу в нічний час, а саме з 22:00 год. до 06:00 год. згідно розстановки сил та засобів особового складу батальйону № 2 УПП у м. Львові Департаменту патрульної поліції за винятком перебування у відпустці чи тимчасової непрацездатності.

Згідно довідки несення служби в нічний час інспектора взводу № 1 роти № 2 батальйону № 2 УПП у Львівській області ДПП з квітня 2016 року по вересень 2017 року встановлено, що ОСОБА_1 у квітні 2016 року відпрацював 18 годин, у травні 2016 року - 62 години, у червні 2016 року - 64 години, у липні 2016 - 64 години, у серпня 2016 - 64 години, у вересні - 50 годин, у жовтні 2016 року - 62 години, у листопаді 2016 року - 10 годин, у грудні 2016 року - 64 години, у січні 2017 року - 64 години, у лютому 2017 року - 48 годин, у березні 2017 року - 64 години, у квітні 2017 року -64 години, у травні 2017 року - 56 годин, у травні 2017 року - 56 годин, у червні 2017 року - 42 години, у липні 2017 року - 8 годин, у серпні 2017 року - 62 години (а.с. 59-62).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує, що відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію" поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно пп. 3 п. 5 вищевказаної Постанови № 988, визначено обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260).

Згідно п. 5 Розділу І вказаного Порядку № 260, Грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Пунктом 11 Розділу І Порядку № 260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Відповідно до п. 11 Розділу ІІ Порядку № 260, поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.

Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.

Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.

Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.

Аналогічну правову позицію викладено в Постанові Верховного Суду від 31.01.2019 року у справі №823/2249/18.

Як встановлено судом та підтверджується довідкою, позивач відпрацював в УПП у Львівській області 866 годин служби в нічний час.

З врахуванням пункту 11 Розділу І Порядку №260, виходячи із посадового окладу 2 400,00грн., розмір якого відповідає посаді інспектора відповідно до Додатку 8 Постанови № 988, відповідно 1 година служби в нічний час становитиме 2400/160*35%=5,25 грн. Відтак, за період з 07.11.2015 по 02.10.2017 року відповідачем позивачу має бути виплачена доплата за службу в нічний час в розмірі 5,25 грн/год*866 годин = 4546,50 грн.

Таким чином, позовні вимоги про стягнення з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_1 заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час в сумі 4546,50 грн. є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Щодо вимоги позивача про стягнення з відповідача на його користь заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді заробітної плати за вересень-жовтень 2017 року в сумі 6 369,53 грн. суд зазначає наступне.

Судом встановлено ,що згідно поданої довідки про грошове забезпечення від 25.03.2019 року №770, заборгованості по виплаті грошового забезпечення у вигляді заробітної плати за вересень - жовтень 2017 року немає.

Стаття 116 Кодексу законів про працю України: при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Стаття 117 Кодексу законів про працю України: в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Пункт 4 частини 10 статті 62 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію»: поліцейський: своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно-правових актів України.

Пункт 1 частини 1 статті 80 Закону України «Про Національну поліцію»: установлюються такі спеціальні звання поліцейських: спеціальні звання молодшого складу: рядовий поліції; капрал поліції; сержант поліції; старший сержант поліції.

Частини 1, 2 та 5 статті 94 Закону України «Про Національну поліцію»: поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Абзац перший пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988): установити, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пункт 3 Постанови №988: затвердити: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Підпункт 1 пункту 4 Постанови №988: надати право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: установлювати: посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2 - 10

Додаток 8 «Схема посадових окладів поліцейських стройових підрозділів поліції» до Постанови №988: заступник командира взводу, інспектор, інженер, психолог, інструктор - розмір посадового окладу, гривень: м. Київ - 2500; інші - 2400.

Додаток 10 «Схема посадових окладів поліцейських з числа молодшого складу поліції» до Постанови №988: поліцейський (інспектор): патрульної поліції, поліції особливого призначення - розмір посадового окладу, гривень: м. Київ - 2520; інші - 2470.

Абзац перший пункту 11 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016р. №260, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799 (далі - Порядок №260): грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Пункт 13 розділу І Порядку №260: виплата грошового забезпечення поліцейським та курсантам ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання здійснюється щомісяця в останній день місяця за поточний місяць. Виплата грошового забезпечення поліцейським поліції охорони здійснюється щомісяця до 07 числа за минулий місяць.

Пункт 15 розділу І Порядку №260: при прийнятті на службу до Національної поліції грошове забезпечення поліцейським нараховується з дня призначення на посаду. У разі звільнення зі служби грошове забезпечення поліцейським виплачується по день їх звільнення зі служби в поліції включно.

Пункт 2 розділу ІІ Порядку №260: посадові оклади поліцейським встановлюються згідно зі штатним розписом у таких розмірах: 1) для курсантів ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання - згідно з додатком 2 до постанови № 988; 2) для поліцейських середнього та вищого складу - згідно з додатками 3-9 до постанови № 988; 3) для поліцейських молодшого складу - згідно з додатком 10 до постанови № 988.

Розмір посадового окладу поліцейському встановлюється наказом по особовому складу одночасно з призначенням на відповідну штатну посаду.

Виплата посадового окладу поліцейським за займаною посадою припиняється з дня, наступного за днем його звільнення зі служби в поліції, а курсантам ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання - з дня звільнення з посади (відрахування з навчання).

Пункт 1 розділу IV Порядку №260: у разі переміщення по службі (переведення, відрядження, переходу), а також звільнення поліцейського зі служби в поліції фінансовий підрозділ зобов`язаний виплатити йому належні види грошового забезпечення, про що зробити відповідні записи в грошовому атестаті за формою, визначеною у додатку 2 до цих Порядку та умов.

Судом встановлено, що згідно поданої довідки про грошове забезпечення від 25.03.2019 року №770, заборгованості по виплаті грошового забезпечення у вигляді заробітної плати за вересень - жовтень 2017 року в сумі 6 369,53 немає.

Відтак, відсутні підстави для задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача на його користь заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді заробітної плати за вересень-жовтень 2017 року в сумі 6 369,53 грн.

Щодо вимог про стягнення з відповідача на користь позивача середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні за період з 03.10.2017 року по день постановлення рішення суду по даній справі, виходячи з розміру його середньоденного заробітку 265 грн. 27 коп. слід зазначити наступне.

За статтею 1 Закону № 2050-ІІІ "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Тобто, зі змісту цієї норми випливає, що право на компенсацію частини доходів у громадянина пов`язується з настанням такого юридичного факту (події), як невиплата грошового доходу у встановлені строки його виплати.

Згадані вище статті 2, 3 цього Закону встановлюють строк затримки виплати доходу, за якого виникає право на компенсацію - один і більше календарних місяців, дається визначення поняття "доходи" для цілей цього Закону, а також порядок обчислення суми компенсації.

Пункти 1, 2 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №159 (далі - Порядок) відтворюють положення Закону № 2050-ІІІ і лише конкретизують підстави та механізм виплати компенсацій.

У пункті 4 Порядку прописано, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Наведене нормативне регулювання не встановлює першості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів. За цим регулюванням правове значення має те, чи з порушенням строків був виплачений нарахований дохід, чи виплачений і коли цей платіж, чи не нараховувався і не виплачувався грошовий дохід, право на який визнано судовим рішенням. Саме ці події є тими юридичними фактами, з якими пов`язується виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати.

При цьому слід зазначити, що кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер. Вони спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи у зв`язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.

Використане у статті 3 Закону № 2050-ІІІ та пункті 4 Порядку формулювання, що компенсація обчислюється як добуток "нарахованого, але не виплаченого грошового доходу" за відповідний місяць, означає, що має існувати обов`язкова складова обчислення компенсації - невиплачений грошовий дохід, який може бути або нарахований, або який можна нарахувати, зокрема, і на підставі судового рішення.

Аналогічний підхід до розуміння зазначених норм права Верховний Суд України висловив у постанові 11.07.2017 (справа №21-2003а16).

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити частково.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки, позивач звільнений від сплати судового збору відповідно пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір", тому розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про стягнення невиплаченого грошового забезпечення, виплат при звільненні і середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - задоволити частково.

Стягнути з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, ЄДРПОУ 40108646) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час в сумі 4546,50 грн.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційне скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 22.05.2019 року.

Суддя Карп`як Оксана Орестівна