Рішення № 81883501, 15.05.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2019
Номер справи
200/2822/19-а
Номер документу
81883501
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2019 р. Справа№200/2822/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А.,

за участю:

секретаря Прокопчук Я.М.,

представника позивача Щепіхіної В.В.,

представника відповідача Яковлєвої А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05 грудня 2018 року та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05 грудня 2018 року та зобов`язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що недоїмка у розмірі 2 056 433,79 грн.. яка зазначена у спірній вимозі, виникла за даними ДФС станом на 30.11.2018 року та фактично складається із сум єдиного соціального внеску, сплачених відокремленими підрозділами позивача: СП ОКП «Донецьктеплокомуненерго» «Єдиний розрахунковий центр», ВО «Слов`янськтепломережа», ВО «Краматорськміжрайтепломережа», ВО «Краснолиманська тепломережа», ВО «Димитровтепломережа» та ВО «Дзержинськтепломережа» та сум єдиного соціального внеску, сплаченого Науково-виробничим підрозділом ОКП «Донецьктеплокомуненерго» на підставі договору про спільну діяльність від 01.06.2001 року № 152 ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Сума недоїмки у розмірі 321 943,11 грн., яка входить до спірної суми недоїмки 2 056 433,79 грн. за оскаржуваною вимогою від 05.12.2018 року № Ю-13418-44, вже була предметом розгляду в іншій справі за позовом ОКП «Донецьктеплокмуненерго» до ГУ ДФС у Донецькій області про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ № Ю-13418-44 від 06.08.2018 року в розмірі 321 943,11грн. Рішенням суду від 10.12.2018 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі та податкову вимогу за тим же номером від 06.08.2018 року скасовано на суму 321 943,11грн. Таким чином, відповідачем порушено порядок формування вимоги про сплату боргу (недоїмки), встановлений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі Інструкція). Так, відповідно до пункту 4 розділу VI. Порядок стягнення заборгованості з платників вимога про сплату боргу (недоїмки) формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу. При цьому, у разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції в порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції. Таким чином, на теперішній час існують дві вимоги під одним порядковим номером, де дублюється частково сума недоїмки з ЄСВ за один і той же період. Тобто, відповідач спірною вимогою № Ю-13418-44 від 05.12.2018 року збільшив (змінив) суму недоїмки з ЄСВ, яка була зазначена у вимозі від 06.08.2018 року, що скасована судом.

Крім того, відповідач сформував та направив позивачу ще дві вимоги з тих самих підстав і в тому числі за той самий період від 02.10.2018р. та від 06.11.2018р. за однаковим номером № Ю-13418-44, які оскаржені позивачем в судовому порядку

З наведених підстав позивач просив визнати протиправною і скасувати вимогу Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05.12.2018 року в розмірі 2 056 433,79 грн. та зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області здійснити облікові операції в інформаційній системі органів ДФС - інтегрованій картці платника - Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 03337119) зі зміною показників стану розрахунків по сплаті ЄСВ на суму 1 784 733,43 грн.

В судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заявлені вимоги не визнав, надав відзив на адміністративний позов, у якому в задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю. В обґрунтування зазначив, що частиною 9 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» визначено, що передача платниками єдиного внеску своїх обов`язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків, передбачених законодавством, оскільки, сплата єдиного внеску за позивача була здійснена третіми особами, податковим органом правомірно не було зараховано сплачені суми у розрахунок сплати позивачем єдиного внеску тау зв`язку з існуванням податкового боргу контролюючим органом винесено податкову вимогу.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справа, суд встановив такі фактичні обставини.

Позивач - Обласне комунальне підприємство "Донецьктеплокомуненерго" зареєстроване в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 03337119, юридична адреса: 84307, Донецька область, м. Краматорськ, пров. Земляний, 2, перебуває на обліку в Краматорській державній податковій інспекції Краматорського управління Головного управління ДФС у Донецькій області.

Відповідач - Головне управління ДФС у Донецькій області, є юридичною особою та у відповідності до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом, а також перевіряти достовірність цих документів щодо правильності визначення об`єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.

Згідно статуту Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго", затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації 18 січня 2001 року № 30, підприємство є юридичною особою та до складу якого у вигляді відокремлених підрозділів входять,зокрема, Виробнича одиниця обласного комунального підприємства "Донецьктеплокумуненерго" "Краматорськміжрайтепломережа", Виробнича одиниця обласного комунального підприємства "Донецьктеплокумуненерго" "Слов`янськтепломережа", Виробнича одиниця обласного комунального підприємства "Донецьктеплокумуненерго", "Краснолиманська тепломережа" (пп. 3.1.1 п. 3.1 Статуту).

Відповідно до пп. 3.1.2 пункту 3.1 Статуту до складу підприємства у вигляді відокремленого підрозділу входить Єдиний розрахунковий центр, що не має статусу юридичної особи та діє згідно з положенням, затвердженим підприємством.Пунктом 3.2 передбачено, що структурні підрозділи мають право відкривати в банках поточні та інші рахунки.

Структурний підрозділ "Єдиний розрахунковий центр" (далі по тексту - ЄРЦ), ВО "Слов`янськтепломережа", ВО "Краматорськміжрайтепломережа", ВО "Краснолиманськатепломережа" є невід`ємною частиною ОКП "Донецьктеплокомуненерго" як юридичної особи та здійснює лише збір та облік платежів за теплопостачання від населення та інших користувачів послуг. Тобто, розрахункові рахунки ЄРЦ, ВО "Слов`янськтепломережа", ВО "Краматорськміжрайтепломережа" та ВО "Краснолиманська тепломережа" є фактично розрахунковими рахунками юридичної особи ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та відповідно всіх філій та структурних підрозділів. Зазначені підрозділи перебувають на обліку в податкових органах, про що свідчать відповідні довідки про взяття на облік платників податків.

1 червня 2001 року між позивачем (Виконавець) та Державним підприємством інженерний центр "Техно-Ресурс" (Центр) укладено договір про спільну діяльність №152 (далі по тексту - Науково-виробничий підрозділ ОКП "Донецьктеплокомуненерго"). Відповідно до п.п. 2.2. п. 2 договору, Виконавець здійснює розрахунки з державою по податках і обов`язкових зборах, робить обов`язкові виплати і розрахунки з кредиторами, виплату іншій стороні її частку прибутку. Відповідно до Положення про науково-виробничий підрозділ, НВП не є юридичною особою, є платником податків, веде окремий облік пов`язаний з виконанням договору та користується товарними знаками Підприємства та Центру (а.с. 126-127).

Договір про спільну діяльність № 152 від 1 червня 2001 року взятий на облік платника податків за № 203795039 18 червня 2001 року за № С/Д 28 до контролюючого органу в ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків за формою №4-ОПП. На теперішній час перебуває на обліку в СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП від 03.11.2016 №1628091400025. Тобто, зазначений договір зареєстрований в контролюючому органі, тому повинен враховуватися в податковій інспекції.

Відповідно до довідки про облік персоналу науково-виробничого підрозділу з антикорозійного захисту і теплогідроізоляції обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго", науково-виробничий підрозділ діє на підставі Положення від 12 червня 2001 року, не є юридичною особою та входить до складу ОКП "Донецьктеплокомуненерго" згідно з Договором про спільну діяльність від 1 червня 2001 року № 152. Розробка та затвердження штатного розпису, прийом, переведення та звільнення працівників НВП здійснюється у загальному обліку персоналу ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

Оскільки на рахунки позивача накладено арешт, сплата ЄСВ, зокрема у період з 1 січня 2018 року по 31 жовтня 2018 року, було здійснено структурними підрозділами ОКП "Єдиний розрахунковий центр", ВО "Слов`янськтепломережа", ВО "Краматорськміжрайтепломережа", ВО "Краснолиманська тепломережа" та Науково-виробничим підрозділом ОКП "Донецьктеплокомуненерго" в розмірі 1763299,16 грн.

В матеріалах справи містяться звіти позивача про сплату до бюджету сум єдиного внеску за період з січня 2018 року по листопад 2018 року, які подавались до контролюючого органу за всіх працівників підприємства та платіжні доручення про сплату єдиного внеску.

Проте, відповідачем було сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05.12.2018 року в розмірі 2 056 433,79 грн., яка була отримана позивачем 21.12.2018 року.

Сума боргу відображена у картці обліку платника податків Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго".

Рішенням Державної фіскальної служби України від 08.02.2019 року № 6486/6/99-99-11-05-02-25 скарга на вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування № Ю-13418-44 від 05.12.2018 року залишена без задоволення.

Спірним у справі є правомірність сплати єдиного соціального внеску структурними підрозділами позивача без прав юридичної особи.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам суд зазначає таке.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464).

Положеннями ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 встановлено, що єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Пунктом 10 зазначеної норми Закону визначено, що страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.

Згідно абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 зазначеного Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Тобто, позивач в розумінні зазначених норм Закону є страхувальником та на нього покладений обов`язок нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Пунктами 1, 4 частини 2 статті 6 Закону № 2464 встановлено, що платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Згідно п. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов`язаннями із сплати єдиного внеску зобов`язань із сплати податків, інших обов`язкових платежів, передбачених законом, або зобов`язань перед іншими кредиторами зобов`язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов`язаннями, крім зобов`язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до пп. 1 п. 1 розділу ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок), з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

У справі встановлено, що ВО "Краматорськміжрайтепломережа" та ВО "Слов`янськтепломережа", ВО «Краснолиманська тепломережа» не є фактично платниками єдиного соціального внеску, але вони є структурними підрозділами позивача та використовують рахунки, операції за якими обліковуються за платником - юридичною особою, яка в розумінні статті 4 Закону України № 2464 являється платником єдиного внеску, оскільки є роботодавцем.

Структурний підрозділ «Єдиний розрахунковий центр» є невід`ємною частиною ОКП «Донецьктеплокомуненерго» як юридичної особи та здійснює лише збір та облік платежів за теплопостачання від населення та інших користувачів послуг, в тому числі в м. Краматорськ та м. Костянтинівка. Тобто, розрахункові рахунки ЄРЦ є фактично розрахунковими рахунками юридичної особи ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та відповідно всіх її структурних підрозділів.

Представник позивача зазначив, що перерахування ЄСВ здійснені структурними підрозділами у зв`язку із тимчасовою зміною порядку здійснення розрахунків по сплаті єдиного соціального внеску, дана ситуація щодо сплати ЄСВ відокремленим підрозділом не є типовою для підприємства та склалася через непередбачені обставини, а саме: накладання арешту на всі поточні рахунки безпосередньо апарату ОКП «Донецьктеплокомуненерго» відділом примусового виконання рішення державної виконавчої служби. Зазначене підтверджується постановами про арешт коштів боржника.

Відповідно до Наказу "Про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику ОКП "Донецьктеплокомуненерго" № 582 від 27 грудня 2013 року (із змінами), погодженому Департаментом житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, а саме розділу 4 "Організація спільної діяльності без створення юридичної особи", облік спільної діяльності здійснюється відповідно до П(С)БО 12 "Фінансові інвестиції" та до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30 грудня 2011 року № 1873.

Згідно п. 2.1 Методичних рекомендацій Оператор спільної діяльності веде бухгалтерський облік спільної діяльності окремо від результатів власної господарської діяльності, використовуючи для цього окремі регістри бухгалтерського обліку. За даними цих регістрів оператор спільної діяльності в порядку, встановленому положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. Для виконання робіт по Договору про спільну діяльність та практичного застосування норм Методичних рекомендацій в частині складання окремого балансу та відповідних форм фінансової звітності спільної діяльності, створений відокремлений підрозділ в складі ОКП "Донецьктеплокомуненерго" - Науково - виробничий підрозділ (Договір про спільну діяльність № 152 від 1 червня 2001 року), на який згідно Положення, затвердженого учасниками Договору 12 червня 2001 року покладено виконання робіт по Договору, в тому числі розрахунки із застрахованими особами. Згідно Постанови Національного банку України № 117 від 31 грудня 1993 року відокремленому підрозділу відкрито поточний рахунок, через який саме і здійснюються розрахунки з працівниками та відповідно і за зобов`язаннями по податках та зборах.

Сторонами не заперечується, що станом на 30.11.2018 року структурними підрозділами ОКП «Єдиний розрахунковий центр», ВО «Слов`янськтешюмережа», ВО «Краматорськміжрайтепломережа», ВО «Краснолиманська тепломережа», ВО «Димитровтепломережа», ВО «Дзержинськтепломережа» та Науково-виробничим підрозділом ОКП «Донецьктеплокомуненерго» було здійснено сплату ЄСВ в розмірі 1 784 733,43 грн. за період з 01.01.2018 р. по 30.11.2018 року включно. Грошові кошти згідно з платіжними дорученнями були перераховані структурними підрозділами у зв`язку з виплатою заробітної плати працівникам апарату управління ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

За наведених обставин суд критично ставиться до тверджень відповідача про те, що у спірних правовідносинах відбулася заборонена законом передача платником єдиного внеску своїх обов`язків з його сплати третім особам, оскільки безпосередньо Закон № 2464 не містить визначення поняття "третя особа".

В матеріальному праві третя особа - це особа, яка не є стороною в зобов`язанні, але на підставі закону чи договору набуває прав у такому зобов`язанні.

Водночас поняття та правовий зміст поняття особи міститься у розділі ІІ Цивільного кодексу України, де передбачені такі правові категорії, як фізична особа та юридична особа, їх правоздатність та дієздатність.

Аналогічні приписи містяться у частинах 1 та 2 статті 55 Господарського кодексу України стосовно поняття суб`єкта господарювання:

1. Суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

2. Суб`єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Отже, з урахуванням наведених законодавчих норм і в розумінні Закону № 2464 відокремлені підрозділи ОП "Єдиний розрахунковий центр", ВО "Краматорськміжрайтепломережа", ВО «Краснолиманська тепломережа» та ВО "Слов`янськтепломережа" не можуть виступати третьою особою, оскільки є невід`ємною частиною ОКП "Донецьктеплокомуненерго" як його структурні підрозділи та не є юридичною особою, а усі фінансово - господарські операції вищезазначених підрозділів відображаються в складі балансу ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

Стосовно сплати єдиного соціального внеску НВП ОКП "Донецьктеплокомуненерго" суд зазначає, що договором про спільну діяльність № 152 від 1 червня 2001 обов`язок із ведення обліку і сплати податків покладено на ОКП "Донецьктеплокомуненерго". При цьому, наймані працівники, що працюють в НВП ОКП "Донецьктеплокомуненерго" прийняті до складу працівників ОКП "Донецьктеплокомуненерго". Штатний розпис керівників, службовців і фахівців, робітників НВП ОКП "Донецьктеплокомуненерго" входить до складу загального штатного розпису ОКП "Донецьктеплокомуненерго". Тому, сплата єдиного соціального внеску, подання звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне страхування до органів доходів і зборів та Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого на користь платника податку, і сум утриманого з них податку) подається юридичною особою ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

НВП ОКП "Донецьктеплокомуненерго" самостійно здійснював оплату єдиного соціального внеску з власного розрахункового рахунку одночасно з виплатою заробітної плати, при зазначенні в платіжному доручення в полі призначення платежу зазначено код ЄДРПОУ юридичної особи.

Таким чином, на підставі договору, положення про Науково-виробничий підрозділ та у відповідності до норм чинного законодавства Науково-виробничий підрозділ ОКП "Донецьктеплокомуненерго" має право здійснювати всі або частину функцій ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду по справі № 805/3456/16-а від 11 грудня 2018 року.

За таких обставин позовні вимоги про визнання протиправною і скасування вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05.12.2018 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Стосовно заявлених вимог про зобов`язання відповідача здійснити облікові операції в інформаційній системі органів ДФС - інтегрованій картці платника, суд враховує такі обставини.

Сума недоїмки за спірною вимогою у розмірі 2 056 433,79 грн., включає суми, раніше зазначені контролюючим органом у вимогах від 6 серпня 2018 року №Ю-13418-44, від 2 жовтня 2018 року №Ю-13418-44.

Зазначені вимоги оскаржені позивачем у судовому порядку та скасовані рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року у справі №200/9895/18-а , яке набрало законної сили, та рішеннями від 19 березня 2019 року по справі №200/14631/18-а та 02 квітня 2019 р. у справі №200/951/19-а

Згідно зі ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Проте, вимога з ідентичним номером Ю-13418-44 від 05.12.2018 року, яка є предметом оскарження у цій справі, сформована відповідачем на підставі відомостей про наявність недоїмки зі сплати ЄСВ в інтегрованій картці платника - Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».

Через вказані обставини, для повного захисту прав та інтересів позивача підлягають задоволенню позовні вимоги зобов`язального характеру щодо здійснення облікових операцій в інформаційній системі органів ДФС - інтегрованій картці платника Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго».

З наведених підстав заявлені у цій справі позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Позивачем відповідно до платіжного доручення № 977 від 22 лютого 2019 року сплачений судовий збір в розмірі 30846,50 грн.

При цьому суд враховує, що відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою передбачений судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Отже максимальна сума судового збору за майновий позов на момент звернення до суду позивача у цій справі складає 19210 грн., який підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Решта сплаченого судового збору у сумі 11636,50 грн. підлягає поверненню з Державного бюджету України на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» як зайво сплачена.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 139, 241-246, 255, 295-297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (ЄДРПОУ 03337119, м. Краматорськ, пров. Земляний, буд. 2) до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (ЄДРПОУ 39406028, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114) про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05 грудня 2018 року та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною і скасувати вимогу Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску № Ю-13418-44 від 05.12.2018 року в розмірі 2 056 433,79 грн.

Зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області здійснити облікові операції в інформаційній системі органів ДФС - інтегрованій картці платника - Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 03337119) зі зміною показників стану розрахунків по сплаті ЄСВ на суму 1 784 733,43 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (87526, м. Маріуполь, вул. 130 Таганрозької дивізії, 114, ЄДРПОУ 39406028) на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (ЄДРПОУ 03337119, м. Краматорськ, пров. Земляний, буд. 2) судовий збір у розмірі 19210 (дев`ятнадцять тисяч двісті десять) грн. 00 коп.

Повернути з Державного бюджету України на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (ЄДРПОУ 03337119, м. Краматорськ, пров. Земляний, буд. 2) зайво сплачений платіжним дорученням № 977 від 22 лютого 2019 року судовий збір у сумі 11636 (одинадцять тисяч шістсот тридцять шість) грн. 50 коп.

Вступна та резолютивна частина рішення виготовлена та проголошена 15 травня 2019 року.

Рішення складено у повному обсязі 22 травня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Чекменьов Г.А.