
21.05.2019 Провадження №3/389/387/19
ЄУН 389/955/19
Постанова
іменем України
21 травня 2019 року місто Знам`янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Савельєва Оксана Валентинівна, розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженця с.Олексіївка Одеської області, громадянина України, працюючого начальником відділення персоналу та стройового у військовій частині А 1201 у с.Богданівка Знам`янського району Кіровоградської області, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
за участю: прокурора Колісніченко А.О., правопорушника ОСОБА_1 ,
встановив:
Наказом начальника Озброєння Збройних Сил України від 29.11.2017 №55 ОСОБА_1 перепризначений на посаду начальника відділення персоналу та стройового військової частини А 1201 (відповідно до організаційно-штатних змін) для подальшого проходження служби за контрактом. З 29.11.2017 до теперішнього часу ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних Сил України, посада передбачає виконання адміністративно-господарських обов`язків.
Станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 ОСОБА_1 був суб`єктом декларування в розумінні та відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом, на якого поширюється дія цього закону, у зв`язку з чим був зобов`язаний у строк до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
ОСОБА_1 , всупереч зазначеним вимогам, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік без поважних причин несвоєчасно подав о 20 год. 47 хв. 05.04.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
За даним фактом оперуповноваженим управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2 22.03.2019 складено протокол №98/19 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, його права йому роз`яснені.
Факт вчинення даного правопорушення ОСОБА_1 у суді не визнав та пояснив причини несвоєчасного подання декларації. Зокрема, зазначив, що вдома його комп`ютер зламався, тому він возив його ремонтувати, оскільки не обізнаний у технологіях. На робочому місці комп`ютер не підключений до мережі інтернет. Крім того, в нього виникли технічні перешкоди з отриманням цифрового електронного підпису (ключа), отримати його в нього тривалий час не виходило. Ключ він отримав 05.04.2018 та відразу ж подав декларацію. У письмовому поясненні звертає увагу на передбачені чинним законодавством строки складання протоколу про адміністративне правопорушення та строки накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, та просить суд винести постанову про закриття справи на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Суддя, дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, встановив наступне.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.
Згідно з ч.12 ст.6 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією (а.с.1-13), рапорт від 19.03.2019 (а.с.14), лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.10.2018 (а.с.15), повідомлення командира ВЧ А 1201 від 16.04.2018 №1469 (а.с.16), послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 11.10.2018 (а.с.17-18), лист командира ВЧ А 1201 від 04.01.2019 №32 (а.с.19-20), витяг з наказу начальника Озброєння Збройних Сил України від 29.11.2017 №55 (а.с.21-23), адресну довідку (а.с.24), письмові пояснення ОСОБА_1 (а.с.25-26), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 за 2017 рік (а.с.27-33), результати пошуку декларацій в Єдиному державному реєстрі декларацій (а.с.34), лист Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 31.05.2017 (а.с.35), лист Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 18.05.2017 (а.с.36-37), лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.05.2017 (а.с.38), лист державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 13.01.2017 №01-38 (а.с.39), лист Департаменту захистуекономіки Національноїполіції Українивід 05.05.2017(а.с.40-42),лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 30.05.2017 (а.с.43-45), лист Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.11.2018 (а.с.46-47), рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.04.2017 №124 (а.с.48-49), рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.06.2017 №224 (а.с.50-51), інформацію про періоди неналежного функціонування ІТС реєстр (а.с.52), лист комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України від 11.09.2018 №04-18/10-1584 (а.с.53-54), наказ Національної поліції України від 07.11.2015 №81 (а.с.55), положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України (а.с.56-62), суддя, оцінивши зібрані в справі докази в їх сукупності, приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, його вина доведена в повному обсязі.
При накладенні стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , майновий стан, наявність на утриманні двох неповнолітніх дітей.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 384 грн. 20 коп.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного, ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
постановив:
ОСОБА_1 визнативинним увчиненні адміністративногоправопорушення,пов`язаного зкорупцією,передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Реквізити для сплати (стягнення в разі несплати в строки, передбачені ч.1ст.307 КУпАП)адміністративного штрафу, що випливає з інших видів адміністративних правопорушень (крім сфери забезпечення безпеки дорожнього руху): стягувач Департамент захисту економіки Національної поліції України, місце знаходження: вул.Академіка Богомольця,10 м.Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 40111732; ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: Знам`ян.УК/м.Знам`янка/21081100, Знам`ян.УК/Знам`янський р-н/21081100, КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312, БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП), КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998, РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31118106011010 (місто Знам`янка), 31112106011180 (Знам`янський район), КОД класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., який зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України, стягувач Державна судова адміністрація України (вул.Липська,18/5, м.Київ, 01021, код ЄДРПОУ26255795), ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783, БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП), КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998, РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31211256026001, КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови через Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя Знам`янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.В. Савельєва
Постанова судді набрала законної сили « _____» ______ 20___ року.
Строк пред`явлення до примусового виконання до « _____» ______ 20___ року.
Суддя Знам`янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.В. Савельєва