
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
14 травня 2019 р. Справа № 120/4613/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Литвина Д.С.,
представника позивача: Олексієнко О.І.,
представника відповідача: не з`явилась,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (далі - відповідач, УПФУ в м.Вінниці) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що вона перебуває на обліку в УПФУ в м. Вінниці як пенсіонер та з 16.07.2013 отримувала пенсію по інвалідності як інвалід третьої групи відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Так, 31.08.2018, та повторно 15.03.2019, позивач звернулась до відповідача з заявою в якій просила провести перерахунок та виплату пенсії по інвалідності з 01.10.2017 з урахуванням довідки №4-35/0939 від 14.08.2018 про розмір заробітної плати станом на 01.10.2017, копії розрахункових листів за 2016, 2017, 2018 роки. Однак отримала відмову у проведенні перерахунку пенсії від 17.09.2018 за №292/П-1 та від 25.03.2019 за №781/11-32-2/03 з тих підстав, що надана пенсійному фонду довідка №4-35/0939 від 14.08.2018 про суддівську винагороду для обчислення довічного грошового утримання судді у відставці не може бути прийнята до розгляду, оскільки станом на 01.10.2017 позивач не отримувала щомісячне довічне грошове утримання відповідно до Закону України "Про судоустрій та статус суддів".
Не погоджуючись з отриманою відмовою, позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 01.04.2019, просила суд:
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України у м. Вінниці щодо відмови в перерахунку раніше призначеної пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01.10.2017 по 01.08.2018 з урахуванням розрахункових листів про заробітну плату ОСОБА_1 за 2016-2017 роки виданих територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Вінницькій області та довідки №4-35/0939 від 14.08.2018;
- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01.10.2017 по 01.08.2018 з урахуванням розрахункових листів про заробітну плату ОСОБА_1 за 2016-2017 роки виданих територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Вінницькій області та довідки №4-35/0939 від 14.08.2018.
Ухвалою від 17.12.2018 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в письмовому проваджені. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву (вх. 501/19 від 03.01.2019), у якому останній заперечує щодо задоволення позову. Зокрема зазначає, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні з 2013 року та отримує пенсію по III групі інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2013 за №1058 (далі - Закон №1058). З 13.08.2018 позивачу призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів». З 01.10.2017 набрав чинності Закон України «Про внесення, змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 за №2148, яким, зокрема, були внесені зміни до п.4 ст.42 Закону №1058. Зокрема у вказаному Законі зазначається, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім зазначеної статті. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення. Відповідно з 01 квітня 2018 року позивачу проведений перерахунок пенсії. Також відповідач зазначив, що подана позивачем довідка від 14.08.2018 за №4-35/0939 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці не може бути врахована, оскільки станом на 01.10.2017 ОСОБА_1 не отримувала щомісячне довічне грошове утримання відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
16.01.2019 представником позивача до суду за вх. №2907 подано відповідь на відзив на позовну заяву в якій представник вказала, що оскільки з отриманої заробітної плати було фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який враховується для обчислення пенсії, позивачка, за рекомендацією спеціалістів пенсійного фонду, звернулась з заявою до відповідача та надала довідку про розмір заробітної плати станом на 01.10.2017 до якої включені всі види складових оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Ухвалою від 29.01.2019 розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження, змінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим судовим засіданням, призначено підготовче судове засідання на 13.02.2019.
Ухвалою від 12.03.2019, з метою надання сторонам часу для примирення, за їх спільним клопотанням, провадження у справі зупинено до 18.04.2019. Наступне судове засідання призначено на 11:00 год. 18.04.2019.
18.04.2019 представник відповідача не з`явилась, в зв`язку з чим, в підготовчому судовому засіданні оголошено перерву до 14.05.2019.
В судовому засіданні 14.05.2019 представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги та просила їх задовольнити з підстав наведених у позовній заяві, відповіді на відзив та заяві про уточнення позовних вимог.
Представник відповідача в судове засідання не з`явилась, натомість через канцелярію суду подала клопотання про розгляд справи без участі представника управління (вх. №25610 від 14.05.2019). При цьому, зазначила, що проти задоволення позовних вимог заперечує в повному обсязі.
Ухвалою від 14.05.2019, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, із занесенням до протоколу судового засідання, судом закрито підготовче судове засідання та розпочато розгляд справи по суті у той самий день після закінчення підготовчого судового засідання.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 з 16.07.2013 перебуває на обліку в УПФУ у м. Вінниці, як особа якій призначена пенсія по III групі інвалідності (в розмірі пенсії за віком), відповідно до Закону України № 1058.
З 03.05.1995 та на день подання заяви про призначення пенсії як інваліду III групи позивачка працювала на посаді судді.
На дату призначення пенсії згідно ч.2 ст. 33 Закону, пенсію по інвалідності позивачці було призначено в розмірі 100% пенсії за віком, обчисленої згідно ст. 27, 28 Закону, але як працюючому пенсіонеру виплачувалась в розмірі 50% від призначеної пенсії по віку станом на 16.07.2013.
Таким чином, в період з 16.07.2013 по 01.08.2018 загальний розмір пенсії позивачки становив 7130,12 грн., що підтверджується копією перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 03.04.2018 (а.с. 14). Також з вказаного перерахунку вбачається, що фактично розмір отримуваної позивачем пенсії по інвалідності як працюючого пенсіонера склав 50 % від призначеної пенсії по віку та становив 3565,06 грн., який був обчислений з середнього заробітку 17268,85 грн.
Також судом встановлено, що з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року та з 01.01.2016 року по 01.10.2017 у період роботи особи (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України "Про статус народного депутата України", «Про державну службу" «Про прокуратуру", «Про судоустрій і статус суддів" пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», не виплачувалися.
Разом з тим, як пояснила в судовому засіданні представник позивача, при зверненні в серпні 2018 року до УПФУ в м. Вінниці із заявою про призначення довічного грошового утримання судді, працівниками відповідача було повідомлено ОСОБА_1 , що виплата пенсія по інвалідності їй поновлена з жовтня 2017 року, проте перерахунок пенсії не проводився з 2013 року у зв`язку з не подачею довідки про розмір заробітної плати за останні роки.
Враховуючи те що, з отриманої заробітної плати було фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який враховується для обчислення пенсії позивачка 31.08.2018, та повторно 15.03.2019, звернулась до відповідача з заявою в якій просила провести перерахунок та виплату пенсії по інвалідності з 01.10.2017 з урахуванням довідки №4-35/0939 від 14.08.2018 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, яка була видана на підставі особового рахунку за жовтень 2017 року. Також до заяви від 04.09.2018 позивач додала копію розрахункового листа за 2018 рік, а до заяви від 15.03.2019 копії розрахункових листів за 2016 та 2017 роки.
Однак листами від 17.09.2018 за №292/П-1 та від 25.03.2019 за №781/11-32-2/03 відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії по інвалідності на підставі поданих разом із заявою документів з підстав, що додана до заяв про проведення перерахунку пенсії довідка №4-35/0939 від 14.08.2018 про розмір заробітної плати станом на 01.10.2017 не може бути прийнята до розгляду, оскільки станом на 01.10.2017 позивачка не отримувала щомісячне грошове утримання відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
Не погоджуючись з отриманою відмовою у перерахунку пенсії, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам.
Згідно з частиною третьою статті 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.
Статтею 5 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються види пенсійних виплат, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Статтею 9 визначено види пенсійних виплат, які призначаються відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства); 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Згідно частиною першою статті 10 вказаного Закону особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Відповідно до частини другої, особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Частиною 4 статті 42 Закону України №1058, передбачено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера, перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 Закону України №1058, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два календарні роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 №2148-VIII (далі - Закон України №2148) доповнено ч. 4 ст. 42 Закону України №1058.
Даними змінами передбачено, що органи Пенсійного фонду, щороку з 1 квітня, без додаткового звернення особи, проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами приведеними вище, на найбільш вигідних умовах.
Однак, всупереч вищезазначеним нормам чинного законодавства відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивачки відповідно до листа від 17.09.2018 за №292/П-1 з 01.04.2018 на підставі середньої заробітної плати станом на 16.07.2013 без врахування періоду роботи та заробітної плати з якої були сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове пенсійне страхування до 2018 року.
З 1 жовтня 2017 року Законом України №2148 внесено зміни в частину 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», відповідно до яких органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня мають проводити зазначені перерахунки пенсій автоматично без додаткового звернення тих пенсіонерів, які на 1 березня відповідного року набули право на проведення перерахунку пенсії з донарахуванням страхового стажу або страхового стажу і заробітку. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється за даними системи персоніфікованого обліку після останньої дати зарахованого страхового стажу при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.
Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжують працювати, встановлено частиною четвертою ст. 42 Закону про пенсійне страхування. Відповідно до цієї норми працюючі пенсіонери можуть кожні два роки звертатися до територіальних управлінь Пенсійного фонду з відповідною заявою.
Законом № 2148 в установлений порядок внесено зміни, якими передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим — третім частини четвертої ст. 42 Закону про пенсійне страхування, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
У разі якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок провадиться з урахуванням цього страхового стажу.
Так, під час розгляду справи судом було встановлено, що позивач звертаючись до відповідача із заявами про проведення перерахунку та виплату раніше призначеної пенсії по інвалідності додала до них довідку №4-35/0939 від 14.08.2018, видану ОСОБА_1 . яка засвідчує, що станом на 01.10.2017 суддівська винагорода судді Вінницького міського суду Вінницької області, що враховується при призначенні (перерахунку) щомісячного грошового утримання судді у відставці, склала 28800,00 грн. Крім вказаної довідки позивач до УПФУ в м. Вінниці надала розрахункові листи про отриману нею заробітну плату за 2016, 2017, 2018 роки.
При цьому, суд враховує, що відомості про отриману позивачем заробітну плату та сплачений з неї розмір ЄСВ, з огляду на положення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", наявні в розпорядженні відповідача, позаяк отримувались останнім від платників єдиного внеску, яким у даному випадку є Територіальне управління Державної судової адміністрації у Вінницькій області.
Отже, додані до заяв від 31.08.2018 та 15.03.2019 документи, з врахуванням відомостей, що містяться в Державному реєстрі застрахованих осіб, дозволяють відповідачу провести перерахунок та виплату раніше отриманої ОСОБА_1 пенсії по інвалідності за період з 01.10.2017 по 01.08.2018.
Однак, УПФУ в м. Вінниці листами від 17.09.2018 за №292/П-1 та від 25.03.2019 за №781/11-32-2/03 було відмовлено позивачу в перерахунку раніше отриманої пенсії по інвалідності, лише з тих мотивів, що ОСОБА_1 до заяв про перерахунок пенсії було надано довідку №4-35/0939 від 14.08.2018 про розмір заробітної плати станом на 01.10.2017, яка не може бути прийнята до розгляду, оскільки станом на 01.10.2017 позивачка не отримувала щомісячне грошове утримання відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів».
Таким чином, за наявності заяви позивач про перерахунок пенсії та відомостей необхідних для проведення перерахунку, відповідачем було протиправно позбавлено позивача на отримання пенсійних виплат в належному розмірі, виключно з формальних підстав.
Згідно статті 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні о справі «Сухонов та Ільченко проти України» (Sukhanovandllchenko v. Ukraine) від 26 вересня.2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першою протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов`язана з майновим правом, особа які воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, адміністративний позов належить задовольнити повністю.
При цьому, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01.10.2017 по 01.08.2018 з урахуванням розрахункових листів про заробітну плату позивача за 2016-2017 роки виданих територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Вінницькій області та довідки №4-35/0939 від 14.08.2018.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України у м. Вінниці щодо відмови в перерахунку раніше призначеної пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01.10.2017 по 01.08.2018 з урахуванням розрахункових листів про заробітну плату ОСОБА_1 за 2016-2017 роки виданих територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Вінницькій області та довідки №4-35/0939 від 14.08.2018.
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01.10.2017 по 01.08.2018 з урахуванням розрахункових листів про заробітну плату ОСОБА_1 за 2016-2017 роки виданих територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Вінницькій області та довідки №4-35/0939 від 14.08.2018.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (код ЄДРПОУ 37979905) сплачений при звернені до суду судовий збір у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 37979905)
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна