
Справа № 274/1939/19 Провадження № 3/0274/938/19
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В. (далі – Суд), розглянувши 20.05.19 р. за участю ОСОБА_1 , прокурора Бердичівської місцевої прокуратури Житомирської області Висоцької Олени Володимирівни (далі – Прокурор), справу за матеріалами, що надійшли з Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонер, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу № 132 від 26.03.2019 р. про адміністративне правопорушення, складеного оперуповноваженим управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Ящуком О.О., ОСОБА_2 у період з 04.07.2016 р. по 29.09.2017 р. працював молодшим інспектором відділу охорони Державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73)", та будучи відповідно до підпункту "д" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України. Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік тільки 10.04.2018 р., тобто несвоєчасно.
ОСОБА_2 пояснив, що не подав декларацію вчасно, так як не знав про такий обов`язок, про необхідність подання декларації дізнався з листа від 10.04.2018 р. Державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73)", і в той же день подав декларацію.
Прокурор зазначила, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні цього правопорушення і застосувати до нього стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом з`ясовано, що наказом начальника державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73)" № 30/ОС-17 від 04.07.2016 р. ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони.
Наказом начальника державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73)" № 57/ОС-17 від 29.09.2017р. ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони за власним бажанням.
Згідно з частиною першою статті 4545 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Абзацом другим частини другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.
Підпунктом "д" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Таким чином, ОСОБА_2 , який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був до 01.04.2018 р. подати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.
Між тим, як випливає з протоколу № 132 від 26.03.2018 р. про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, пояснень ОСОБА_2 , наданих під час розгляду справи, та повідомлення Державної установи "Райківська виправна колонія (№ 73)" № 7-1643 від 10.04.2018 р., ОСОБА_2 обов`язку подати до 01.04.2018 р. шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, не виконав, декларація була подана 10.04.2018 р.
Частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, Суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 є винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та майновий стан, Суд приходить до висновку про накладення на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850,00 грн.)
Керуючись статтями 23, 24, 27, 33 – 35, 36, 40-1, 172-6, 221, 276, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушень, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2. Застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 850,00 грн., який підлягає сплаті за такими реквізитами: отримувач - Бердичів. УК/м.Бердичів/21081100, код отримувача – 37752874, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку – 899998, номер рахунку – 31116106006005, код класифікації доходів бюджету – 21081100.
3. Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів - Бердичів. УК/м.Бердичiв/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37752874, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31210206006005, код класифікації доходів бюджету – 22030101) судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області до Житомирського апеляційного суду.
Суддя В.В. Корбут