
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2019 року ЛуцькСправа № 140/576/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Гринчук Я.О.,
представника позивача Комар С.І.,
представника відповідача Ярошика Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку загального позовного провадження, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0013771405 від 21.11.2018 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що інспекторами Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено фактичну перевірку АЗС з магазином, що розташована за адресою: Софіївський р-н., с.Вишневе, вул. Татарця, 21А, на якій здійснює свою господарську діяльність ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”, за результатами проведення якої, складено акт перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148.
У висновку акта перевірки, зокрема, виявлено порушення позивачем п.12 та п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у зв`язку з невідповідністю готівки на місці проведення розрахунків та реалізацією нафтопродуктів, на які відсутні первинні документи.
На підставі акту перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148 Головним управлінням ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0013771405 від 21.11.2018 року, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 4 251 044, 38 грн.
ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” не погоджується з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, вважає його таким, що суперечить положенням чинного законодавства та фактичним обставинам справи, а тому підлягає скасуванню, виходячи з наступного.
Зазначає, що ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” належним чином веде бухгалтерський облік та зберігає первинні документи у бухгалтерії підприємства під відповідальність осіб, уповноважених на ведення бухгалтерського обліку, що прямо передбачено діючим законодавством.
При цьому, по місцю реалізації товарів, на АЗС з магазином, зберігаються копії документів, що підтверджують прихід товару, зокрема ТТН, видаткові накладні, оскільки оригінали первинних документів, не рідше 10 днів передаються до бухгалтерії товариства.
Звертає увагу на те, що на момент проведення перевірки на АЗС були наявні копії товарно-транспортних накладних, видаткових накладних від постачальників, які надавались інспекторам для перевірки.
При цьому зазначає, що сама по собі відсутність на момент перевірки контролюючим органом накладних за місцем реалізації чи зберігання товарів, за умови, що ці товари належним чином обліковані відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Положення (стандарту) бухгалтерського обліку, не є підставою для застосування до юридичної особи фінансової санкції, передбаченої статтею 20 цього Закону.
Водночас, позивач вказує на дотримання товариством вимог Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Міністерства економіки України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики України від 20 травня 2008 року №281/171/578/155, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 вересня 2008 року за №805/15496 (надалі – Інструкція №281/171/578/155). У зв`язку з цим на АЗС з магазином товариство складає в кінці кожної зміни змінні звіти форми №17-НП, які також було надано перевіряючим для огляду. Реалізація пального здійснюється через спеціалізований електронний контрольно-касовий апарат для автозаправних станцій АЗС, який забезпечує формування й друк розрахункових та обов`язкових звітних документів на основі даних, які зберігаються в оперативній та фіскальній пам`яті, формування контрольної стрічки в електронні формі і призначений для роботи на автозаправних станціях.
Звітні документи РРО, а саме Z-звіти, містять всі відомості, зокрема, про фактичні залишки пального у літрах, кожного найменування у кожному з розхідних резервуарів, внесення яких передбачено у змінний звіт АЗС за формою №17-НП.
Таким чином, РРО здійснює точний та повний контроль за залишками товарних запасів за місцем їх реалізації, а відтак вважає відсутніми будь-які порушення ведення обліку товарів, що зазначені в актах перевірки ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”.
Крім того, зазначає, що 31.08.2018 на АЗС з магазином взагалі не відбувалося реалізації товарів, оскільки позивач, свою господарську діяльність, зокрема реалізацію товарів на АЗС з магазином, що розташована за адресою: Софіївський р АДРЕСА_1 н АДРЕСА_2 , 21А, розпочав з 01.09.2018.
Щодо відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, зазначає, що згідно положень ст.2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” місце проведення розрахунків не обмежується виключно касовим апаратом, а включає касу, грошовий ящик, сейф тощо.
В свою чергу, невідповідністю готівкових коштів слід вважати розбіжність між сумою готівкових коштів на місці проведення розрахунків (каса, грошовий ящик, сейф, тощо) і сумою коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” у своїй господарській діяльності для обліку розрахункових операцій використовує реєстратор розрахункових операцій (РРО), який повністю відповідає вимогам ст.12 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
З огляду на вказані положення Закону, частину готівки можна зберігати в сейфі за умови його знаходження на місці проведення розрахунків. При цьому сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків має відповідати сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора.
В зв`язку з тим, що на АЗС здійснюється цілодобова реалізація нафтопродуктів та супутніх товарів, тому частина готівки зберігалась в сейфі.
Проте, під час проведення перевірки, працівники фіскальної служби при перерахунку грошових коштів взяли до уваги лише суми готівкових надходжень, що знаходилися в ящику РРО, а готівку, яка знаходилася в сейфі до уваги не взяли, у зв`язку із чим працівники АЗС самостійно провели перерахунок коштів які знаходилися в сейфі.
При цьому сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідала сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора.
На підставі вищевикладеного, просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0013771405 від 21.11.2018 року.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 07.03.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено судовий розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву від 26.03.2019 проти задоволення позовних вимог позивача заперечив з наступних підстав.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено фактичну перевірку ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” за адресою здійснення діяльності: Софіївський р-н., с.Вишневе, вул. Татарця, 21А, за результатами проведення якої, складено акт перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148.
Перевіркою встановлено порушення, зокрема, п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР (далі – Закон України №265/95-ВР), а саме: встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, я кА зазначена в денному звіті РРО на суму 35 838, 62 грн. та п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР - не забезпечено належне ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації на загальну суму 2 125 522, 19 грн., а саме: на АЗС зафіксовано наявність нафтопродуктів, по яким порушено встановлений законодавством порядок ведення обліку за місцем їх реалізації 31.08.2018 року на суму 1 988 695, 32 грн. та 23.10.2018 на суму 136 826, 37 грн.
На підставі акта перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.11.18 №0013771405, яким до ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 4 251 044, 38 грн. (2 125 522, 19 грн. х 2) за здійснення реалізації товарів, які необліковані у встановленому порядку та в сумі 1 грн. за невідповідність готівкових коштів.
Водночас зазначає, що в ході проведення перевірок встановлено, що між ТОВ «Нафтотрейд Ресурс», «Поклажодавець» та ТОВ «ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН», «Зберігач» укладено договір зберігання №24/11 від 24.11.2017.
Відповідно до п.п. 1.1, 1.2 п.1 Договору, за даним Договором Зберігач зобов`язується зберігати нафтопродукти в асортименті, в подальшому іменовані - Майно, передане йому Поклажодавцем, і повернути це Майно уповноваженим представникам Поклажодавця в цілості на умовах, визначених даним Договором.
Майно вважається переданим на зберігання з моменту підписання Сторонами Акту приймання-передачі Майна. При цьому, право власності на Майно до Зберігана не переходить.
Враховуючи вищевикладене, встановлено реалізацію ТОВ «ЦЕНТУРІОН- ДІСТРІБЮШИН» паливно-мастильних матеріалів кінцевому споживачу без права власності за готівкові (безготівкові) кошти.
З врахуванням вищевикладеного, представник відповідача просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.
У додаткових поясненнях від 17.04.2019 представник відповідача зауважує, що відповідно до п.6 Розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) від 04.06.2016 року №547, внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операції “службове внесення” та “службова видача”, якщо такі внесення чи видача не пов`язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція “службове внесення” використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
В свою чергу, відповідно до п.17.1 ст.17 Закону України №265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року: вчинене вперше - 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
У зв`язку із чим, вважає, що підстави для задоволення позовних вимог ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”, відсутні.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві та просила позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та додаткових поясненнях, просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з таких мотивів та підстав.
З матеріалів справи вбачається, що працівниками Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з 22 жовтня 2018 року по 26 жовтня 2018 року, на підставі направлень на перевірку №№12084, 12083 від 22.10.2018, проведено фактичну перевірку господарської одиниці ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” АЗС з магазином, що розташована за адресою: Софіївський р-н., с.Вишневе, вул. Татарця, 21А, за результатами проведення якої, складено акт перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148.
Перевіркою встановлено порушення ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” порядку обліку товарних запасів ПММ на складах та або за місцем їх реалізації, зокрема, 31.08.2018 на суму 1 988 695, 32 грн.
Так, в ході перевірки перевіряючим надано КОРО ф.н.3000375671 р/1 від 15.11.2017, перевіркою якої встановлено збереження роздрукованих « 2-звітів» №0002 від 29.08.2018 та №0003 від 31.08.2018.
За даними звіту №0002 в резервуарах, які знаходяться на АЗС за адресою: Софіївський р-н. с. Вишневе, вул. Татарця 21 А, на кінець зміни відсутні дані щодо обліку кількості нафтопродуктів за марками бензину, дизельного палива та скрапленого газу.
Згідно даних звіту №0003 наявність нафтопродуктів у резервуарах АЗС на початок робочої зміни 31.08.2018 на загальну суму 1 988 695, 32 грн., встановлену за ціною реалізації на зазначену дату.
Інформація щодо надходження (прийняття) нафтопродуктів на АЗС у вказаному звіті відсутня.
На вимогу перевіряючих журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за форм № 13-НП та змінного звіту АЗС за формою Ш7-НП за 29 та 31 серпня 18 року не надано.
Також, 23.10.2018 на АЗС за адресою: Софіївський р-н, с.Вишпеве, вул, Татарця, 21 А, перевіряючими спільно з начальником АЗС ОСОБА_1 В. проведено фактичне зняття залишків нафтопродуктів у резервуарах та порівняння їх з даними РРО ф.н. НОМЕР_1 . За результатами проведеного заходу встановлено розбіжність між даними РРО та фактичними залишками нафтопродуктів за марками бензину, дизельного палива та скрапленого газу на загальну суму за ціною реалізації 136 826, 37 грн., а саме:
бензин АВТ «MUSTANG» А-95-Е5-Євро5 - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 10 199 л., а згідно Z-звіту №0058 – 10 140 л. Розбіжність – 59 л. по ціні 35, 99 грн./л. на суму 2 123, 41 грн.;
бензин АВТ «MUSTANG» A-92-Євро5 - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 11 373, 32 л., а згідно Z-звіту №0058 – 11 520, 32 л. Розбіжність – 147 л. по ціні 33, 99 грн./л. на суму 4 996, 53 грн.;
бензин АВТ А-95-Е5-Євро5 - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 12 841, 52 л., а згідно Z-звіту №0058 – 12 874, 52 л. Розбіжність – 33 л. по ціні 34, 99 грн./л. на суму 1 154, 67 грн.;
паливо дизельне «MUSTANG+» ДП-Л-Євро5-ВО - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 5 086, 69л., а згідно Z-звіту №0058 – 5 195, 69л. Розбіжність – 109 л. по ціні 34, 49 грн./л. на суму 3 759, 41 грн.;
паливо дизельне «MUSTANG» ДП-Л-Євро5-ВО - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 25 447, 83 л., а згідно Z-звіту №0058 – 28 597, 83 л. Розбіжність – 3 450 л. по ціні 33, 49 грн./л. на суму 115 540, 50 грн.;
газ вуглекислий скраплений «LPG MUSTANG» згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 4 073, 52 л., а згідно Z-звіту №0058 – 3 518, 52 л. Розбіжність – 555 л. по ціні 16, 67 грн./л. на суму 9 251, 85 грн.
Таким чином, на АЗС зафіксовано наявність нафтопродуктів, по яким порушено встановлений законодавством порядок ведення обліку за місцем їх реалізації на загальну суму 2 125 522, 19 грн., а саме: 31.08.2018 на суму 1 988 695, 32 грн. та 23.10.2018 на суму 136 826, 37 грн.
Крім того, перевіркою встановлено, не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО, а саме: сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків каса №1 – 4 957 грн. каса №2 - 365 грн., сума яка зазначена у денному звіті РРО №3000375671 – 41 160, 62 грн. Невідповідність готівкових коштів складає в сумі 35 838, 62 грн.
Отже, перевіркою встановлено порушення позивачем, зокрема, п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР (далі – Закон України №265/95-ВР), а саме: встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі 35 838, 62 грн. та п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР - не забезпечено належне ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації, а саме: 31.08.2018 на суму 1 988 695, 32 грн. та 23.10.2018 на суму 136 826, 37 грн. (а.с.11-14)
Позивач, не погоджуючись з вказаними у акті перевірки порушеннями, подав до ГУ ДФС у Дніпропетровській області заперечення на акт перевірки від 29.10.2018.(а.с.81-83)
У відповіді від 20.11.2018 №70635/10/04-36-14-10-25 ГУ ДФС у Дніпропетровській області зазначило, що документи надані до заперечень враховані та будуть направлені за місцем реєстрації платника податків до ГУ ДФС у Волинській області до розгляду при прийняті податкового повідомлення-рішення.( а.с.84-86)
На підставі акта перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148 ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0013771405 від 21.11.2018, яким до позивача застосовано штрафні(фінансові) санкції у розмірі 4 251 044, 38 грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Пунктом 12 статті 3 Закону №265/95-ВР передбачено, що суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов`язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку.
Відповідальність за невиконання цього обов`язку встановлена статтею 20 Закону №265/95-ВР, якою закріплено, що до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Таким чином, вказана норма передбачає відповідальність саме за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку.
Перевіряючи правильність оцінки відповідачем обставин, за якими він визначив склад правопорушення, передбаченого пунктом 12 статті 3 Закону №265/95-ВР, та наявність підстав для застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 20 цього Закону, судом взято до уваги, що єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком нафтопродуктів (усіх типів, марок і видів (залежно від масової частки сірки) визначено Інструкцією №281/171/578/155. Вимоги цієї Інструкції є обов`язковими для всіх суб`єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України (далі - підприємства).
Порядок приймання і відпуску нафтопродуктів на АЗС визначений у пункті 10 Інструкції №281/171/578/155. Відповідно до підпунктів 10.2.1, 10.2.10 пункту 10.2 цієї Інструкції приймання нафтопродуктів, що надійшли автомобільним транспортом від постачальників, здійснюється працівниками АЗС за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки) за даними ТТН у разі наявності паспорта якості та копії сертифіката відповідності. На підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою №17-НП (додаток 14).
За умовами підпункту 10.3.1.3 пункту 10.3 Інструкції №281/171/578/155 облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою №17-НП.
Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року №1442 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами” розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку.
Тобто, законодавством визначено можливість розрахунку за придбані у роздріб нафтопродукти як у готівковій формі, так і з використанням відомостей на відпуск, талонів, платіжних карток, смарт-карток (паливних карток).
Як визначено підпунктами 10.3.1.1, 10.3.2.1, 10.3.3.2, 10.3.4.2 пункту 10.2 Інструкції №281/171/578/155 розрахунки під час відпуску нафтопродукту власникам автотранспорту за готівку здійснюються на АЗС з використанням РРО, які відповідають технічним вимогам до їх застосування та внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій згідно з Положенням про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року №1315.
Відпуск нафтопродуктів за безготівковим розрахунком за відомостями здійснюється АЗС на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем. Відпуск нафтопродуктів відображається у відомості на відпуск нафтопродуктів за формою №16-НП (додаток 16).
Заправлення за талонами та відпуск нафтопродуктів за платіжними картками відображається у змінному звіті АЗС за формою №17-НП.
Згідно з пунктом 10.4 Інструкції №281/171/578/155 на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС №17-НП. Під час приймання-передавання зміни оператори АЗС: визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи “обліковий залишок попередньої зміни”), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об`єм нафтопродуктів (фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам`яті; передають залишок готівки; перевіряють наявність та фіксацію у місцях, передбачених експлуатаційним документом, свинцевих пломб з відбитком повірочного тавра та відповідність відбитку цих тавр у формулярах на ПРК, ОРК.
У разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ 26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті. У разі перевищення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі понад зазначених норм керівництво повинно вжити заходів щодо проведення позачергової інвентаризації. До встановлення обставин перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення обліковий залишок не корегується.
Після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою №7-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.
Після оприбуткування нафтопродуктів, дані лічильника сумарного обліку паливно-роздавальних колонок, система керування паливно-роздавальними колонками та реєстратори розрахункових операцій діють як одне ціле та не повинні мати розбіжностей даних більш ніж на 0,1 %. Як наслідок, дані про оприбутковане за даними бухгалтерського обліку пальне повинні відповідати даним реєстратора розрахункових операцій, який є носієм доказової інформації про обіг пального на АЗС.
Фактичні залишки нафтопродуктів на АЗС мають відповідати обліковим залишкам надходження нафтопродуктів за певний проміжок часу, що підтверджені відповідними документами (ТТН), змінного звіту АЗС за формою №17-НП, за вирахуванням кількості відпущених нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників паливно-роздавальних колонок. Обсяг реалізації нафтопродуктів, що фіксується лічильником сумарного обліку паливно-роздавальних колонок за певний проміжок часу, має збігатися з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касових апаратів за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу.
Аналогічну правову позицію викладено у постанові Верховного Суду від 12 червня 2018 року у справі №826/18483/13-а, в якій суд зокрема зазначив, що «після оприбуткування нафтопродуктів, дані лічильника сумарного обліку паливно-роздавальних колонок, система керування паливно-роздавальними колонками та реєстратори розрахункових операцій діють як одне ціле та не повинні мати розбіжностей даних більш ніж на 0,1 %. Як наслідок, дані про оприбутковане за даними бухгалтерського обліку пальне повинні відповідати даним реєстратора розрахункових операцій, який є носієм доказової інформації про обіг пального на АЗС.
Способом перевірки наявності неоприбуткованих нафтопродуктів є співставлення даних обліку звітів АЗС за формою №16-НП, №17-НП та даних РРО з фактичними вимірюваннями залишків пального в резервуарах, тобто визначення різниці між кількістю нафтопродуктів, які надійшли на АЗС та кількістю реалізованих нафтопродуктів.»
Як передбачено п.16.1 Інструкції №281/171/578/155, матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою №17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи.
Згідно з п.16.2 Інструкції №281/171/578/155 бухгалтерські служби підприємств перевіряють та приймають змінні звіти з доданими до них первинними документами (ТТН, талони, відомості встановленої форми, супровідні відомості за інкасацією готівки та інші), перевіряють правильність перенесення показників лічильників ПРК, ОРК з попередньої зміни, звіти про обсяг реалізації і форми оплати за РРО, визначення фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах АЗС за результатами вимірювання, відображених у формі №17-НП, та надходження готівки. Зроблені під час перевірки змінних звітів виправлення засвідчуються підписами операторів АЗС, керівника АЗС та головного бухгалтера або за його дорученням іншим працівником бухгалтерської служби підприємства.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що облік руху нафтопродуктів за марками і видами ведуть матеріально відповідальні особи АЗС, відповідно первинні документи знаходяться на зберіганні у таких осіб, а також у бухгалтерських службах підприємства.
В свою чергу, представник позивача в судовому засіданні та у позовній заяві зазначив,
що наказом по товариству відповідальних працівників АЗС зобов`язано не рідше 1 разу на 10 днів передавати звіт про рух товарів на торговій точці відповідальному працівнику бухгалтерії, до звіту додавати всі первинні документи, що підтверджують рух товарів.
На думку суду, контролюючий орган дійшов помилкового висновку про реалізацію позивачем належним чином необлікованих товарів (ПММ) за місцем їх реалізаціїё виходячи з наступного.
Судом встановлено, що під час перевірок позивачем було надано податковому органу документи, що підтверджують облік товару (палива) на підприємстві, а саме: товарно-транспортні накладні, видаткові накладні №572308 від 01 вересня 2018 року, №615003 від 22 жовтня 2018 року, №615815 від 23 жовтня 20148 року, змінні звіти форми №17-НП, журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС форми №13-НП, акти приймання-передачі майна (зі зберігання) від 23.10.2018, 22.10.2018, 01.09.2018 до договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року, акти приймання-передачі майна (на зберігання) від 23.10.2018, 22.10.2018, 01.09.2018, касові стрічки, Z-звіти №0056 за 22.10.2018 року, №0057 за 23.10.2018, №0058 за 23.10.2018. (а.с.16-60)
При цьому, суд звертає увагу на те, що в контролюючого органу відсутні зауваження щодо форми та змісту наданих позивачем первинних документів. В ході перевірки не виявлено фактів неповного відображення господарських операцій з реалізації пального через реєстратори розрахункових операцій, що використовуються в господарській діяльності позивача чи у змінних звітах за формою №17-НП.
Як слідує з цих документів, товариство реалізує через мережу АЗС нафтопродукти, які отримані, зокрема, від ТОВ “Нафтотрейд Ресурс” відповідно до умов договору купівлі-продажу від 11 червня 2018 року №11/06/18 та договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року та додатків №1, №2, №3 від 24.11.2017 року до нього, додатку №1 (нова редакція) від 31.08.2018 року.
Водночас, з пояснень представника позивача вбачається, що ТОВ “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН”, відповідно до умов договорів купівлі-продажу від 11 червня 2018 року №11/06/18 та договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року, через мережу АЗС може здійснювати відпуск як власних нафтопродуктів, так і тих, які передані на зберігання (в тому числі і за готівку), що не є порушенням умов вищенаведених договорів.
У зв`язку з цим, суд не бере до уваги твердження контролюючого органу про те, що позивачем не надано підтверджуючі документи на реалізоване майно, оскільки такими підтверджуючими документами згідно чинного законодавства являються, зокрема, товарно-транспортні накладні, видаткові накладні, акти приймання-передачі, журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС форми №13-НП тощо.
Позивачем надавалися контролюючому органу документи, що підтверджують постачання товару відповідно до умов договору купівлі-продажу №11/06/18 від 11.06.2018 року та відповідно до умов договору зберігання №24/11 від 24 листопада 2017 року.
Крім того, дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться підприємством до змінних звітів АЗС за формою №17-НП, а реалізація пального здійснюється через спеціалізований електронний контрольно-касовий апарат для автозаправних станцій АЗС, який забезпечує формування й друк розрахункових та обов`язкових звітних документів на основі даних, які зберігаються в оперативній та фіскальній пам`яті, формування контрольної стрічки в електронній формі і призначений для роботи на автозаправних станціях.
Звітні документи РРО, а саме Z-звіти, містять всі відомості, зокрема, про фактичні залишки пального у літрах, кожного найменування у кожному з розхідних резервуарів, внесення яких передбачено у змінний звіт АЗС за формою №17-НП. Таким чином, РРО здійснює точний та повний контроль за залишками товарних запасів за місцем їх реалізації.
Як встановлено судом, позивачем до заперечень на акт перевірки від 29.10.2018 №0407/04/36/14/РРО/410487148 долучалися копії вищевказаних договорів, копії видаткових накладних, копії змінних звітів форми №17-НП за період з 01.09.2018 по 23.10.2018, копія акту інвентаризації нафтопродуктів від 23.10.2018, що підтверджують надходження паливно-мастильних матеріалів як на реалізацію, так і на зберігання.
Проте, останні контролюючим органом були залишенні без уваги.
Також, суд звертає увагу на те, що фінансова санкція, встановлена ст.20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” може бути застосована до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку.
Фактично, штрафна санкція застосована до позивача податковим повідомленням-рішенням №0013771405 від 21.11.2018 року за порушення обліку товару на АЗС, що не є підставою для накладення на позивача штрафу, передбаченого ст.20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, під час перевірки контролюючим органом встановлено розбіжність між даними РРО та фактичними залишками нафтопродуктів за марками бензину, дизельного палива та скрапленого газу на загальну суму за ціною реалізації 136 826, 37 грн., а саме:
бензин АВТ «MUSTANG» А-95-Е5-Євро5 - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 10 199 л., а згідно Z-звіту №0058 – 10 140 л. Розбіжність – 59 л. по ціні 35, 99 грн./л. на суму 2 123, 41 грн.;
бензин АВТ «MUSTANG» A-92-Євро5 - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 11 373, 32 л., а згідно Z-звіту №0058 – 11 520, 32 л. Розбіжність – 147 л. по ціні 33, 99 грн./л. на суму 4 996, 53 грн.;
бензин АВТ А-95-Е5-Євро5 - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 12 841, 52 л., а згідно Z-звіту №0058 – 12 874, 52 л. Розбіжність – 33 л. по ціні 34, 99 грн./л. на суму 1 154, 67 грн.;
паливо дизельне «MUSTANG+» ДП-Л-Євро5-ВО - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 5 086, 69л., а згідно Z-звіту №0058 – 5 195, 69л. Розбіжність – 109 л. по ціні 34, 49 грн./л. на суму 3 759, 41 грн.;
паливо дизельне «MUSTANG» ДП-Л-Євро5-ВО - згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 25 447, 83 л., а згідно Z-звіту №0058 – 28 597, 83 л. Розбіжність – 3 450 л. по ціні 33, 49 грн./л. на суму 115 540, 50 грн.;
газ вуглекислий скраплений «LPG MUSTANG» згідно Z-звіту №0057 залишок ПММ становить 4 073, 52 л., а згідно Z-звіту №0058 – 3 518, 52 л. Розбіжність – 555 л. по ціні 16, 67 грн./л. на суму 9 251, 85 грн.
Згідно з пунктом 14.3 Інструкції №281/171/578/155 облік нафти і нафтопродуктів у фізичних величинах (за об`ємом, масою) ведеться безпосередньо матеріально відповідальними особами, а бухгалтерська служба підприємства здійснює їх кількісно-грошовий облік.
Вимірювання рівня нафтопродуктів у резервуарах на АЗС має здійснюватись методами та з дотриманням всіх передбачених вимог щодо здійснення таких замірів, що визначені Інструкцією №281/171/578/155, яка є спеціальним нормативним актом, що встановлює єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів та є обов`язковою для всіх суб`єктів господарювання, що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України.
Підпунктом 4.2.1 пункту 4.2 Інструкції №281/171/578/155 встановлено, що облік нафти і нафтопродуктів на нафто- та газопереробних заводах, підприємствах із забезпечення нафтопродуктами, підприємствах нафтопровідного і нафтопродуктопровідного транспорту, наливних пунктах ведеться в одиницях маси, а на АЗС - одиницях об`єму. Для визначення маси та об`єму нафти і нафтопродуктів можуть використовуватися об`ємно-масовий статичний, об`ємно-масовий динамічний, прямий масовий (статичне зважування та зважування під час руху) і об`ємний методи вимірювань відповідно до вимог ГОСТ 26976.
Згідно з підпунктами 4.2.2, 4.2.5 пункту 4.2 Інструкції №281/171/578/155 об`ємно-масовим статичним методом визначається маса нафти і нафтопродукту за їх об`ємом, густиною та температурою. Об`єм нафти і нафтопродуктів визначається за допомогою градуйованих резервуарів та засобів вимірювань рівня нафти і нафтопродуктів у резервуарах, залізничних цистернах, танках суден або за повною місткістю мір (автоцистернах, причепах-цистернах, напівпричепах-цистернах).
Об`ємним методом вимірюється лише об`єм нафтопродукту. Для вимірювань об`єму нафтопродуктів на АЗС використовуються паливороздавальні колонки (ПРК) і оливороздавальні колонки (ОРК), що мають відлікові пристрої для індикації ціни, об`єму та вартості виданої дози.
Під час реалізації споживачам світлих нафтопродуктів та олив споживачам на АЗС мають застосовуватись лише паливороздавальні колонки з допустимою відносною похибкою в умовах експлуатації в усьому діапазоні температур не гіршою, ніж ± 0,5% та оливороздавальні колонки з допустимою основною відносною похибкою не гіршою, ніж ± 1,0% з реєстраторами розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Об`єм нафтопродукту під час його відпуску власникам автомобільного транспорту вимірюється у режимах дистанційного і місцевого керування ПРК і ОРК. Для дистанційного керування ПРК і ОРК мають використовуватись технічні засоби, що належать до складу спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів, унесених до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів і комп`ютерних систем України для сфери застосування на АЗС. Зазначені засоби мають відповідати технічним вимогам до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для сфери застосування на АЗС та забезпечувати реєстрацію грошових коштів і надання розрахункових документів у єдиному технологічному циклі з відпусканням нафтопродуктів. Місцеве керування ПРК і ОРК має передбачати можливість функціонування з РРО.
Обсяг реалізації нафтопродукту, що фіксується лічильником сумарного обліку ПРК і ОРК за певний проміжок часу, має збігатися з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касового апарата за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу. При цьому розбіжність за добу між показами лічильника сумарного обліку і даними звітних документів касового апарата не повинна перевищувати 0,1% від об`єму відпущених пального або олив. Сумарний об`єм нафтопродуктів, відпущених через ПРК та ОРК, не може використовуватись для обліку маси нафтопродуктів.
Відповідно до підпункту 4.3.2 пункту 4.3 Інструкції №281/171/578/155 рівень нафти, нафтопродукту та підтоварної води або льоду в резервуарах має вимірюватись металевими рулетками з вантажем, метроштоками, стаціонарними рівнемірами або іншими засобами вимірювання, допущеними до застосування Держспоживстандартом України. Границі допустимої похибки вимірювання рівня світлих нафтопродуктів та підтоварної води не повинні перевищувати ± 2 мм, нафти та газового конденсату - ± 4 мм, мазуту - ± 5 мм, інших нафтопродуктів - ± 2 мм. Перед кожним вимірюванням рівня нафти і нафтопродукту у вертикальних і горизонтальних резервуарах здійснюється перевірка базової висоти згідно з підпунктом 4.3.2.6 цієї Інструкції. Після завершення приймання нафти і нафтопродуктів вимірювання здійснюється при закритих вхідних і вихідних засувках після 30-хвилинного відстоювання в горизонтальних резервуарах і годинного - у вертикальних резервуарах. У разі вимірювання рівня нафтопродуктів у горизонтальних циліндричних резервуарах нижній кінець метроштока чи вантажу рулетки має потрапляти на нижню твірну резервуара. Вимірювання рівня нафти або нафтопродукту здійснюються двічі. У разі виявлення розбіжностей між результатами двох вимірювань понад допустиму похибку (± 2 мм) вимірювання необхідно повторювати доти, доки різниця між результатами трьох поспіль проведених вимірювань не буде в границях допустимої похибки вимірювання. При цьому за результат вимірювань береться середнє арифметичне значення результатів трьох найближчих вимірювань.
Суд звертає увагу на те, що в акті перевірки та додатках до них (перелік товарних запасів по яким встановлені порушення порядку обліку на складах та/або за місцем їх реалізації 23.10.2018) не зазначено інформації щодо методів, способів, за допомогою яких здійснювалось зняття фактичних залишків паливно-мастильних матеріалів, як того вимагає вказана Інструкція, а тому її результати не можуть вважатися достовірними, а відповідно і твердження відповідача про те, що позивач реалізовував паливно-мастильні матеріали, які не є облікованими у встановленому законом порядку, не є доведеним. (а.с.72-73)
На думку суду, нестача паливно-мастильних матеріалів фактично унеможливлює реалізацію цих товарів та виключає можливість застосування до суб`єкта господарювання санкції, передбаченої ст.20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
При цьому, підставою для застосування штрафних санкцій за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, є встановлений факт наявності товарів в місцях їх реалізації та зберігання, які не обліковані у встановленому порядку, тобто виявлення товарів у надлишку (перевищення кількості товару в наявності над облікованим товаром), позаяк за відсутності облікованих товарів їх реалізація є неможливою та не відбувається. Фактично контролюючим органом відбулося ототожнення нестачі товарів з таким порушенням, як реалізація товарів, які не обліковані в установленому порядку. Отже, висновок податкового органу про те, що виявлена нестача товарів є свідченням здійснення товариством реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку, є помилковим.
Такі ж висновки викладені у постанові Верховного Суду від 12 березня 2019 року у справі №806/1403/16.
Щодо встановленого контролюючим органом порушення позивачем п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР, а саме: невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до пункту 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (далі – Положення №637) каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів.
За змістом ст.2 Закону №265/95-ВР місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
В свою чергу, п.23 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833, який визначає загальні умови провадження торговельної діяльності суб`єктами оптової торгівлі, роздрібної торгівлі, закладами ресторанного господарства, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування споживачів (покупців), які придбавають товари у підприємств, установ та організацій незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, фізичних осіб - підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України (далі - суб`єкти господарювання), забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб`єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.
Виходячи з аналізу наведених норм, суд приходить до висновку, що місце проведення розрахунків не обмежується виключно касовим апаратом, а включає касу, грошовий ящик, сейф тощо. При цьому, скринька РРО підприємства та сейф підприємства фактично є його касою, а тому внутрішній рух коштів у межах однієї каси не потребує оформлення касовим ордером.
Аналогічного висновку прийшов Верховний Суд у постанові від 14 листопада 2018 року у справі №826/27957/15, в якій суд зокрема зазначив, що «колегія суддів суду касаційної інстанції погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що виходячи з аналізу наведених норм, місце проведення розрахунків не обмежується виключно касовим апаратом, а включає касу, грошовий ящик, сейф тощо. При цьому, скринька РРО підприємства та сейф підприємства фактично є його касою».
З пояснень представника позивача вбачається, що під час проведення перевірки, працівники фіскальної служби при перерахунку грошових коштів взяли до уваги лише суми готівкових надходжень, що знаходилися в ящику РРО, а готівку, яка знаходилась в сейфі (по місцю проведення розрахунків) до уваги не взяли, що також не заперечувалося представником відповідача в судовому засіданні.
В подальшому на АЗС з магазином було здійснено інкасацію готівки (яка знаходилась безпосередньо в касі та у сейфі), сума інкасованої готівки склала 98 100 грн., що підтверджується матеріалами справи. (а.с. 29-31)
Таким чином, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків (у ящику РРО та сейфі) відповідала сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора.
Згідно п.13 ст.3 Закону суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов`язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, помилковим твердження контролюючого органу про невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків.
З огляду на встановлені під час розгляду обставини справи, суд приходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШИН” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, шляхом визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 21.11.2018 року №0013771405.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинської області судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 19 210, 00 грн., сплачені згідно платіжного доручення №5992 від 01.03.2019. (а.с.2)
Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 21.11.2018 року №0013771405.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШН” судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 19 210 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю “ЦЕНТУРІОН-ДІСТРІБЮШН”, код ЄДРПОУ 41048714, адреса: 43010, Волинська область, місто Луцьк, вул. Кременецька, 38.
Відповідач: Головне управління Державної фіскальної служби у Волинської області, код ЄДРПОУ 39400859, адреса: 43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4.
Суддя Ю.Ю. Сорока
Повний текст судового рішення складено 17.05.2019.