
Справа № 428/5095/19
Провадження №3/428/1031/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суду Луганської області у складі:
судді Бойко Н.В.,
при секретарі Березіній І.А.,
за участю прокурора Вихрової Н.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 176-6 КУпАП:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, НОМЕР_1, виданий Сєвєродонецьким МВ УМВС України в Луганській області 02.11.2001 року, РНОКПП НОМЕР_2, яка працює заступником начальника Комунального підприємства «Сєвєродонецьке тролейбусне управління», зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, шосе БудівельниківАДРЕСА_1, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу F 99 від 25.04.2019 року, про вчинення адміністративного правопорушення, повFязаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1, будучи відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), примітки до статті 172-6 КУпАП субFєктом декларування та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 статті 3 Закону, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, перебуваючи на посаді заступника начальника КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до розділу 1, п. 12 статуту комунального підприємства «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» було створено як самостійне підприємство з 01.01.1979 року на основі наказу Міністерства житлово-комунального господарства УРСР від 27.11.1978 року F 437. Власником підприємства є територіальна громада м.Сєвєродонецька.
Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку та штамп зі своїм найменуванням та відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України є юридичною особою публічного права.
Так, наказом КП «СТрУ» ОСОБА_2 від 05.04.2018 року F 157-вк ОСОБА_1 було прийнято на посаду заступника начальника підприємства з 05.04.2018 року.
Встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу (б/н) від 04.09.2018 року ОСОБА_1 придбано двокімнатну квартиру загальною площею 44,00м.кв. за адресою: АДРЕСА_2. Ціна квартири за вказаним договором склала 197 569 грн. На підставі вказаного договору купівлі-продажу (б/н) від 04.09.2018 року ОСОБА_1 стала власником двокімнатної квартири загальною площею 44,00м.кв. за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідно до ст. 182 Цивільного кодексу України право власності на квартиру підлягає державній реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тому, 04.09.2018 року відомості щодо права власності ОСОБА_1 на вищевказану квартиру були внесені до Державного реєстру за F 1519.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 23.11.2017 року F2246-VIII, у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року F 1762 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб у період виникнення у ОСОБА_1 обовFязку повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані складали - 88100 грн.
За таких умов, у заступника начальника КП «СТрУ» виник обовFязок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про це НАЗК.
Тобто впродовж періоду часу з 00:00 год. 05.09.2018 року по 23:59 год. 14.09.2018 року у ОСОБА_1 після придбання майна виник обовFязок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 після придбання майна на суму 197 569 грн. розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, що є суттєвою зміною у майновому стані, в порушення встановленого Законом десятиденного строку, письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи субFєктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, з моменту придбання майна на підставі договору купівлі-продажу квартири (б/н) від 04.09.2018 року вартістю 197 569 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визнала повністю, у вчиненому розкаялася.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі F Закону) у разі суттєвої зміни у майновому стані субFєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субFєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти, Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування (ч. 5 ст. і 2 Закону).
Так, Рішенням від 10.06.2016 року F 2 Національного агентства з питань запобігання корупції (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за F 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, пункту 2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило:
1. Визначити, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повFязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повFязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Також пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року F 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за F 959/29089), субFєкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 2 статті 172-6 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за умови не повідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно наказу начальника КП «СТрУ» ОСОБА_2 F 157-вк від 05.04.2018 року ОСОБА_1 прийнято на посаду заступника начальника підприємства.
Як вбачається з копії договору купівлі-продажу квартири (б/н) від 04.09.2018 року, ОСОБА_1 придбано двокімнатну квартиру загальною площею 44,00м.кв. за адресою: АДРЕСА_2, за ціною 197 569 грн.
Згідно відомостей вказаних у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, у передбачений десятиденний строк після придбання 04.09.2018 року квартири на суму 197 569 грн., розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів.
Згідно відомостей, які вказані в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подала щорічні декларації за 2016-2018 року, в установлений законом строк, що вказує на обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1., будучи заступником начальника Комунального підприємства «Сєвєродонецьке тролейбусне управління», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», письмово не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Суд, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і обFєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП знайшла своє повне підтвердження в суді, і її дії органом поліції кваліфіковані правильно, оскільки вона будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, не повідомила про суттєві зміни в майновому стані.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан: ОСОБА_1 працює, інвалідом не являється.
Обставиною, що згідно зі ст. 34 КУпАП, помFякшує відповідальність ОСОБА_1 суд визнає щире розкаяння.
Обставин, що згідно ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан правопорушника, наявності обставин, що помFякшують та відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, а також - характеру та суспільної небезпеки вчиненого нею правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1. слід призначити мінімальне стягнення у виді штрафу в дохід держави, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 176-2 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 22, 23, 26, 33-35, 40-1, ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 278, 280-287 КУпАП, F
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./Луганська, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31116149012001, код класифікації доходів бюджету: 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір) у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови F не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
РозFяснити ОСОБА_1, що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у передбачений законом строк, до неї можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд Луганської області.
Суддя Н. В. Бойко