
Справа № 428/4868/19
Провадження №3/428/999/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
судді Бойко Н.В.,
при секретарі Березіній І.А.,
за участю прокурора Каліберди К.,
правопорушника ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 176-6 КУпАП:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, НОМЕР_1, виданий Станично-Луганським РВ УМВС України в Луганській області 18.09.2006 року, РНОКПП НОМЕР_2, який працює головним спеціалістом відділу фінансів невиробничої сфери, регіональних програм та капітальних вкладень Департаменту фінансів Луганської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу F 98 від 19.04.2019 року, про вчинення адміністративного правопорушення, повFязаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту "в" п. 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб"єктом на якого поширюються вимоги Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП субFєктом правопорушення, в порушення десятиденного строку, встановленого ч. 2 ст. 52 Закону, з моменту придбання майна (транспортного засобу марки Mitsubіshi, модель Outlander, 2007 року випуску) на суму 210780 грн, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2019 року - 96050 грн., несвоєчасно 10.02.2019 року о 13 год. 28 хв. письмово повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб"єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, розпорядженням голови обласної державної адміністрації F керівника обласної військово-цивільної адміністрації F 427-к від 31.05.2016 року ОСОБА_1 був призначений на посаду головного спеціаліста відділу капітальних вкладень та господарського забезпечення Департаменту фінансів Луганської області. Згідно розпорядження голови ОДА від 02.05.2018 року F 349 відділ перейменовано на відділ фінансів невиробничої сфери, регіональних програм та капітальних вкладень.
Встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу від 19.01.2019 року F 1242/2019/1276930 ОСОБА_1 придбано транспортний засіб марки Mitsubishi, модель Outlander, 2007 року випуску, державний номер НОМЕР_3. Ціна транспортного засобу згідно відповіді з сервісного центру склала 210 780 грн. На підставі вказаного договору купівлі-продажу від 19.01.2019 F 1242/2019/1276930 транспортний засіб марки Mitsubishi, модель Outlander, 2007 року випуску, державний номер НОМЕР_3 19.01.2019 було перереєстровано на нового власника F ОСОБА_1
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 року F2629-8, у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року F 1921 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб у період виникнення у ОСОБА_1 обовFязку повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані складали F 96 050 грн.
За таких умов, у головного спеціаліста відділу фінансів невиробничої сфери, регіональних програм та капітальних вкладень Департаменту фінансів Луганської області виник обовFязок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про це НАЗК.
Тобто впродовж періоду часу з 00:00 год. 20.01.2019 року по 23:59 год. 29.01.2019 року у ОСОБА_1 після придбання майна виник обовFязок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 після придбання майна на суму 210 780 грн. розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, що є суттєвою зміною у майновому стані, в порушення встановленого Законом десятиденного строку, письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи субFєктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, з моменту придбання майна на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 19.01.2019 року F 1242/2019/1276930 вартістю 210 780 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю, у вчиненому розкаявся. Додав, що не подав декларацію про суттєві зміни в своєму майновому стані, щодо придбання автомобілю через особисті проблеми. Умислу щодо укриття купівлі транспортного засобу не було, тому одразу як згадав про необхідність повідомлення про суттєві зміни особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію 10.02.2019 року.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі F Закону) у разі суттєвої зміни у майновому стані субFєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субFєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти, Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування (ч. 5 ст. і 2 Закону).
Так, Рішенням від 10.06.2016 року F 2 Національного агентства з питань запобігання корупції (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за F 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, пункту 2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило:
1. Визначити, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повFязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повFязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Також пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року F 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за F 959/29089), субFєкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 1998 року F 1388, якою затверджено «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів; документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких, здійснюється набуття права власності на транспортний засіб (п. 8).
Частиною 2 статті 172-6 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за умови не повідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації F керівника обласної військово-цивільної адміністрації F 427-к від 31.05.2016 року ОСОБА_1 був призначений на посаду головного спеціаліста відділу капітальних вкладень та господарського забезпечення Департаменту фінансів Луганської області. Згідно розпорядження голови ОДА від 02.05.2018 року F 349 відділ перейменовано на відділ фінансів невиробничої сфери, регіональних програм та капітальних вкладень.
Як вбачається з повідомлення сервісного центру на підставі договору купівлі-продажу, від 19.01.2019 року F 1242/2019/1276930, ОСОБА_1 придбано транспортний засіб марки Mitsubishi, модель Outlander, 2007 року випуску, державний номер НОМЕР_3, за ціною 210 780 грн.
Згідно відомостей вказаних у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, у передбачений десятиденний строк після придбання 19.01.2019 року транспортного засобу на суму 210 780 грн., розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів.
Але, повідомлення про суттєві зміни ОСОБА_1 у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подане 10.02.2019 о 13:28 годині.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1, будучи головним спеціалістом відділу фінансів невиробничої сфери, регіональних програм та капітальних вкладень Департаменту фінансів Луганської області, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», письмово не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані субFєкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Суд, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і обFєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП знайшла своє повне підтвердження в суді, і його дії органом поліції кваліфіковані правильно, оскільки він будучи особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни в майновому стані.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан: ОСОБА_1 працює, інвалідом не являється.
Обставиною, що згідно зі ст. 34 КУпАП, помFякшує відповідальність ОСОБА_1 суд визнає щире розкаяння.
Обставин, що згідно ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан правопорушника, наявності обставин, що помFякшують та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, а також - характеру та суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити мінімальне стягнення у виді штрафу в дохід держави, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 176-2 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 22, 23, 26, 33-35, 40-1, ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 278, 280-287 КУпАП, F
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./Луганська, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31116149012001, код класифікації доходів бюджету: 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір) у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови F не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
РозFяснити ОСОБА_1, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд Луганської області.
Суддя Н. В. Бойко