
Справа F 194/909/19
Номер провадження F 3/194/360/19
ПОСТАНОВА
14 травня 2019 року м.Тернівка
Суддя Тернівського міського суду Дніпропетровської області Корягін В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Тернівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Державним виконавцем Тернівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення F 20664707/94 від 10 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 вчинив правопорушення, що полягає в несплаті аліментів за період з 06 лютого 2018 року по 10 травня 2019 року в розмірі 47426,81 грн., що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП. Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення не надано доказів повідомлення ОСОБА_1 про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом щодо стягнення аліментів. Також відсутні докази про виклик ОСОБА_1 до Тернівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення, та акт про неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у визначений у виклику час. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення складено не на бланку за встановленою формою, як того вимагає Інструкція з організації примусового виконання рішень, затверджена Наказом МЮУ від 02.04.2012 року F 512/5.
Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріалиу порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 4 Розділу ХІV Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом МЮУ від 02.04.2012 року F 512/5 (у редакції наказу МЮУ від 29.09.2016 року F 2832/5), у разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чи порушення законних вимог виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол) на бланку за встановленою формою (додаток 11). Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Усі реквізити протоколу заповнюються виконавцем розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслення або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до протоколу окремо, про що у протоколі робиться запис.
При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Про ознайомлення із протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом виконавця.
У разі складання протоколу в органі державної виконавчої служби або офісі приватного виконавця, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується для складання та підписання протоколу.
У виклику зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто.
У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імFя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Отже, в порушення ст. 256 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення не надано доказів повідомлення ОСОБА_1 про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом щодо стягнення аліментів. Також відсутні докази про виклик ОСОБА_1 до Тернівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення, та акт про неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у визначений у виклику час. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення складено не на бланку за встановленою формою, як того вимагає Інструкція з організації примусового виконання рішень, затверджена Наказом МЮУ від 02.04.2012 року F 512/5.
В даному випадку, без усунення зазначених недоліків, відсутня можливість розглянути справу про адміністративне правопорушення по суті, у звFязку з чим вказана адміністративна справа підлягає поверненню Тернівському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП повернути Тернівському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.О. Корягін