Рішення № 81661197, 25.04.2019, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.04.2019
Номер справи
759/11126/18
Номер документу
81661197
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/11126/18

пр. № 2/759/1548/19

25 квітня 2019 року Святошинський районний суд м. Києва у складі суду : судді Т.О. Величко, при секретарі : В.В. Дудник розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго", ПАТ "Київенерго" про перерахунок вартості надання послуг з опалення,

ВСТАНОВИВ :

У липні 2018 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" , ПАТ "Київенерго" про перерахунок вартості надання послуг з опалення.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, в обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що він проживає в квартирі АДРЕСА_1 . Виконавцем послуг з централізованого опалення згаданого будинку, в опалювальному сезоні 2017-2018 років, було ПАТ «Київенерго», а з 1 травня 2018 року послугу з гарячого водопостачання та централізованого опалення надає Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго», що є правонаступником ПАТ «Київенерго».

Централізоване опалення в будинку АДРЕСА_1 , було ї:-лючено 30 жовтня 2017 року. За надання послуг централізованого опалення позивач сплатив через ПриватБанк, в режимі онлайн, згідно рахунків ПАТ «Київенерго» за листопад 2017 року, 1200.00 грн., код квитанції 1080-0342-8414-8677, від 16 грудня 2017 року; за грудень 2017 року, 1921,36 грн., код квитанції 1111-8544-8688-7845, від 16 січня 2018 року; за січень 2018 року, 1845,00 грн., код квитанції 1141-0505-7979-7139, від 15 лютого 2018 року; за лютий 2018 року, 2952,51 грн., код квитанції 1165-3968-6348-8691, від 11 березня 2018 року.

Позивач вкзує, що високий платіж за лютий його здивував, але він його сплатив, квитанцію за надання послуг з централізованого опалення за березень 2018 року на суму 2651,63 грн., він сплачувати не став, бо розумів, що вона не відповідає об`єму наданих послуг як і в лютому 2018 року. Ця сума значиться як борг вже перед Відповідачем.

Іншим мешканцям будинку здалося, що сталась якась помилка і вони звернулися колективним листом за роз`ясненням до ПАТ «Київенерго». Цей лист, від 19 березня 2018 року, підписало 75 мешканців нашого будинку.

В додатку до листа, від 19 березня 2018 року, є дві квитанції про нарахування суми на оплату. Відповідь на наш лист, від 19 березня 2018 року, надійшла від ПАТ «Київенерго» з датою реєстрації 5 квітня 2018 року, за №050КЕК/13/2/2/Д-13927. З відповіді листа стало зрозуміло, що засіб обліку теплової енергії SRS-3 №015411(9164), встановлений в їхньому будинку (корпус А) для діапазону квартир 1-125 є непрацездатним з грудня 2017 року і нарахування за спожиту теплову енергію по опаленню в їхньому будинку за лютий, березень 2018 року проводились не згідно обсягу споживання за 1 кв.м. опалювальної площі квартири, як це було зроблено в листопаді, грудні 2017 року і в січні 2018 року, а відповідно до пункту 21 «Правил надання послуг з центрального опалення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, від 21 липня 2005 року, №630, а саме - плата за надані послуги з центрального опалення справляється з установленими нормативами (нормами) споживання з розрахунку 1 квадратного метра опалювальної площі квартири з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Позивач вказував, що з відповіді виходитть, що ПАТ «Київенерго» в лютому, березні 2018 року порушило вимоги більш свіжої Постанови Кабінету Міністрів України, від 30 листопада 2016 року, №865.

Так, позивач вважає, що ПАТ «Київенерго» маніпулює недостовірною інформацією щодо стану засобу обліку теплової енергії для діапазону квартир 1-125, а нарахування за лютий-березень 2018 року є необгрунтованими та неправомірними, оскільки для розрахунку у лютому-березні 2018 року, при умові непрацездатності засобу обліку теплової енергії, встановленого у житловому будинку за адресою АДРЕСА_1 для діапазону квартир 1-125, можна було використати дані засобів обліку теплової енергії сусідніх секцій згідно обсягу споживання за 1 кв.м. опалювальної площі квартири, що об`єктивно відображають реальні обсяги спожитої теплової енергії квартирами 1-125, оскільки вони стоять одному фундаменті, побудовані з одних і тих же будівельних матеріалів, за єдиним проектом конструктивно не відрізняються. Фактично це один будинок три під`їзду.

Так, згідно підп.3 п.32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 виконавець зобов`язаний надавати споживачеві в установленому законодавством порядку інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, нормативи (норми) споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості, якісні показники надання послуг, граничні строки усунення аварій або інших порушень порядку надання послуг.

Згідно п.20 Постанови Кабінету Міністрів України, від 01 серпня 2011 року, № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» - до повної собівартості теплової енергії, її виробництва, транспортування та постачання включені витрати на збут, які включають витрати, безпосередньо пов`язані із збутом теплової енергії споживачам, а саме: витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку теплової енергії.

Позивач зазначає, що ПАТ «Київенерго», як виконавець послуги з централізованого опалення, ніяким чином не поінформувало мешканців будинку про факт несправності засобу обліку теплової енергії, чим порушило свої обов`язки, як виконавець послуги, не надало вчасно мешканцям документального підтвердження цього факту і причин несправності засобу обліку теплової енергії, а ще й тривалий час не приймало ніяких заходів по ремонту чи заміні, при умові непрацездатності засобу обліку теплової енергії.

17.12.2018 року позивачем направлено до суду уточнення і конкретизацію позовної заяви, згідно якої на колективну скаргу жителів будинку АДРЕСА_1 вони отримали листа №065/16153, від 18 жовтня 2018 року, Головного управління Держпродспоживслужби в Києві (04053, Київ, вул. Некрасовська, 10/8), що в результаті перевірки їхньої скарги, стосовно нарахувань за послуги з централізованого опалення, встановлено, що Відповідач 2, ПАТ «Київенерго» вже виконало перерахунок і повинно зробити корегування нарахувань, за послуги з централізованого опалення, мешканцям квартир в діапазоні з 1 по 125, в будинку АДРЕСА_1 , за період з лютого по квітень 2018 року, згідно умов п.3, статті 9, розділу 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», від 22 червня 2017 року, на загальну суму 226805,12 грн. В листі також наведено, як приклад, корегування нарахувань на суму 1965,93грн., за послуги з централізованого опалення, по кв. 103 , за вказаною адресою, з опалювальною площею 77,2 квадратних метра.

Враховуючи те, що сума корегування є строго пропорційною площі, то сума корегування по квартирі НОМЕР_1, Позивача, з опалюваною площею 77,7 квадратних метра, складає і повинна бути врахована в сумі 1965,93 : 77,2 х 77,7 = 1978,66грн.

Враховуючи те, що Позивач сплатив за послуги централізованого опалення в березні, але не сплатив за послуги централізованого опалення в лютому 2018 року, його фактичний борг, після корегування нарахувань, становить, не 2486,39грн., як зазначено в платіжках станом на 1 листопада і на 1 грудня 2018 року, а на 1978,66грн. менше, а саме: 2486,39 - 1978,66 = 507,73грн.

Позивач зазначає, що в листі зокрема вказано, що зазначений перерахунок буде відображено у квитанціях, для сплати всіх квартир будинку, з 1 по 125, за послугу з централізованого опалення на початку опалювального сезону 2018...2019 років, у графі «перерахунок» у блоці квитанції ПАТ «Київенерго». Як доказ того, що перерахунок ПАТ «Київенерго» не зробило ні на початку опалюваного сезону в жовтні, ні в листопаді 2018 року, позивач додає копію рахунку-повідомлення станом на 1 листопада 2018 року і копію рахунку-повідомлення станом на 1 грудня 2018 року, де значиться заборгованість Позивача за надання послуги централізованого опалення в сумі 2486,39грн.

В той же час, як вказує позивач, ПАТ «Київенерго» і КП «Київтеплоенерго», 11 жовтня 2018 року, уклали між собою договори №602-18 і №603-18 про відступлення права вимоги, за яким ПАТ «Київенерго» передало, а КП «Київтеплоенерго» набуло, з 11 жовтня 2018 року, право вимоги заборгованості за комунальні послуги з опалення та гарячого водопостачання, що надавалися нам ПАТ «Київенерго», як споживачам цих послуг, до 1 травня 2018 року, та залишилися не сплаченими до цього часу, а також санкцій, що виникли у зв`язку з несвоєчасною сплатою за надані послуги, в тому числі за рішенням суду.

Позивач взазує, що відповідач 1, КП «Київтеплоенерго», стверджує, що з правом вимоги заборгованості споживачів, Відповідач 2, ПАТ «Київенерго» не передало КП «Київтеплоенерго» базу даних, бо це є його приватною власністю і тому, ніяких перерахунків, на вимогу Позивача, зробити не зможе. Більш того ПАТ «Київенерго» передало право вимоги заборгованості споживачів КП «Київтеплоенерго» в обмін на сплату КП «Київтеплоенерго» заборгованості ПАТ «Київенерго», що виникла в ПАТ «Київенерго» за спожитий газ перед ПАТ НАК «Нафтогаз України».

Отже, згідно уточнення позивач просить зобов`язати Відповідача 2, ПАТ «Київенерго», зробити корегування нарахувань за період з лютого по квітень 2018 року, згідно умов п.З статті 9 розділу 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 року, по квартирі АДРЕСА_1 , з опалювальною площею 77,7 квадратних метра, на суму 1978,66грн. та зобов`язати Відповідача 1, КП «Київтеплоенерго» врахувати суму корегування заборгованості по квартиріНОМЕР_1 Позивача, за адресою: АДРЕСА_1 , з опалювальною площею 77,7 квадратних метра, на суму 1978,66грн. і зменшити суму.заборгованості з 2486,39грн. до 507,73грн.

19.07.2018 року протоколом автоматичного розподілу судової справи між суддями, головуючим суддею визначено суддю Величко Т.О.

23.07.2018 року Ухвалою судді відкрито провадження у справі.

21.11.2018 року Ухвалою суду залучено третю особу, яке не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Публічне акціонерне товариство "Київенерго"

21.11.2018 року Ухвалою суду витребувано від Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" докази.

21.12.2018 року Ухвалою судді залучено у цивільній справі співвідповідача - ПАТ "Київенерго" та запропоновано надати відзив на позов.

22.01.2019 року Ухвалою суду продовжено процесуальний строк на надання відзиву.

В судове засідання з"явився позивача, позов підтримав та просив його задовольнити.

В судове засідання з"явився представник відповідача Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго", який просив відмовити у задоволенні позову.

07.11.2018 року направив до суду відзив, у якому зазначає, що висновки Позивача є помилковими та не відповідають дійсності. Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27.12.2017 № 1693 «Про деякі питання припинення Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27 вересня 2001 року, укладеної між Київською міською державною адміністрацією та Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго" КП КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» визначено підприємством, за яким закріплено на праві господарського відання майно комунальної власності територіальної громади міста Києва, що повернуто з володіння та користування ПАТ «КИЇВЕНЕРГО».

Відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об`єктів усіх форм власності є суб`єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація).

Законом України «Про теплопостачання» передбачено, що теплопостачальна організація - суб`єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії.

Таким чином, як вказує відповідач, КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» є виконавцем послуг з постачання централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води з 01.05.2018. та не є правонаступником ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», і як наслідок не несе відповідальності за зобов`язаннями, які виникли в результаті надання ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» послуг з централізованого опалення мешканцям квартири АДРЕСА_1 .

Представник відповідача Акціонерного товариства "Київенерго" до суду не з"явився, причин неявки не повідомив, 08.01.2019 року направив до суду пояснення у яких вказав, що з 01.05.2018 року ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" припинило діяльність у сфері теплопостачання, у зв"язку з тим, що 24.04.2018 року Київською міською радою прийнято рішення № 517/4581 про завершення укладеної з ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплекту м.Києва від 27.09.2001 року. Таким чином позовну вимоги відносно перерахунку не можуть бути виконані ПАТ "КИЇВЕНЕРГО".

Згідно з ч. 1 ст. 178 Цивільного процесуального кодексу України, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом, що є правом учасників справи. Як встановлено, частиною 8 статті вказаної статті Кодексу, у разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами шляхом дослідження письмових доказів в матеріалах справи, надходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що згідно Статуту КП Виконавчого органу КИЇВРАДИ (КМДА) "Київтеплоенерго",затвердженого 30.07.2018 року №1362, одним з основних завдань якого є надання комунальних послуг з централізованого постачання горячої води, електропостачання та централізованого опалення.

Судом встановлено, що Розпорядженням КМДА від 27.12.2017 року №1693 " Про деякі питання припиненя Угод щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27.09.2001 року, укладеної між КМДА та АЕК " Київенерго", КП "Київтеплоенерго" визначено підприємством, за яким закріплено на праві господарського відання майно комунальної власності територіальної громади міста Києва, що повернуто з володіння та користування ПАТ "КИЇВЕНЕРГО".

Судом встановлено, що 01.05.2018 року ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" припинило діяльність у сфері теплопостачання, у зв"язку з тим, що 24.04.2018 року Київською міською радою прийнято рішення № 517/4581 про завершення укладеної з ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплекту м.Києва від 27.09.2001 року.

Судом встановлено, що 11.10.2018 року між ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" код ЄДРПОУ00131305 та КП "Київтеплоенерго" код ЄДРПОУ 40538421 укладено Договори № 602-18,№603-18 про відступлдення права вимоги заборгованості за комунальні послуги з опалення та горячого водопостачання.

Судом встанвлено, що згідно рахунків ПАТ «Київенерго» позивачем сплачено на рахунки останнього за листопад 2017 року, 1200.00 грн., код квитанції 1080-0342-8414-8677, від 16 грудня 2017 року; за грудень 2017 року, 1921,36 грн., код квитанції 1111-8544-8688-7845, від 16 січня 2018 року; за січень 2018 року, 1845,00 грн., код квитанції 1141-0505-7979-7139, від 15 лютого 2018 року; за лютий 2018 року, 2952,51 грн., код квитанції 1165-3968-6348-8691, від 11 березня 2018 року.

Судом встанволено, що позивачем не було сплачено рахунок за надання послуг централізованого оралення за березень 2018 року на суму 1651,63 грн, оскількі він не відповідав об"єму наданих послуг у лютому 2018 року.

Судом встановлено, що згідно листа ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" адресованого мешканцю будинку за місцем отримання послуг позивачем ( а.с.14) повідомлено, що засіб обліку теплової енергії SKS-3 №015411(9164) встановлений у житловому буднинку за адресою АДРЕСА_1 для діапазону квартир 1-125 є непрацездатним з грудня 2017 року. З урахуванням цього нарахування посллуг з ЦО з початку поточного опалювального періоду з січня 2018 року проводилась розрахунково з урахуванням середнього вживання теплової енергії за попередній опалювальний період. Оскільки показання будинкового засобу обліку теплової енергії наявні не за весь попередній опалювальний період, а саме, відсутній за березень 2017 року, а також значну різницю температур зовнішнього повітря в попередньому та поточному опалювальному сезоні, Товариство не може використовувати спосіб розрахунку, що об"єктивно відображає реального обсягу спожитого житловим будинком тепла, для виготовлення якого затрачено певний обсяг природного газу, за який Товариство повинно своєчасно розрахуватися із постачальником. У зв"язку із відсутністю у будинку працездатного засобу обліку теплової енергії, починаючи з лютого 2018 року нарахування послуг ЦО здійснюється відповідно до п.21 Положення, а саме- плата за надані послуги з ЦО справляються згідно з установленими нормативами (нормами) споживання з розрахунку за 1 кв.м опалювальної площі та з урахуванням фактичної температури зовніщнього повітря і фктичної кількості днів наданих цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Судом встановлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 року №868 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги", Правил надання послуг з централізованого опалення та постачання холодної та горячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року №630, виконавець послуг був зобов"язаний повідомити споживачів послуг про перелік послуг, їх вартість,загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, нормативи (норми) споживання, режим надання послуг, їх спживчі властивості, якісні показники надання послуг, гранічні строки усунення аварій або інших порушень порядку надання послуг.

Судом встановлено, що ПАТ "КИЇВЕНЕРГО" було відомо про засіб обліку теплової енергії SKS-3 №015411(9164) встановлений у житловому буднинку за адресою АДРЕСА_1 для діапазону квартир 1-125 та його непрацездатність з грудня 2017 року, не вжио жлдних заходів по його ремоту,або заміні, про що не повідомив споживачів послуг за адресою місця проживання позивача, доказів суду таких не надав.

Судом встанволено, що у корпусах "б", "в" АДРЕСА_1 лічильники обліку теплової енергії були працездатними та вартість обігріву в корпусі "б"та "в" за лютий 2018 року склала 23,85грн, та 27,29грн. за один квадратний метр опалювальної площі, а вартість обігріву в корпусі "б" та "в" 24,50грн. та 27,12 грн, натомість було нараховіано у корпусі "а" за місцем проживання позивача 38,00 грн. за один квадратний метр опалювальної площі у лютому 2018 року та 33,5 грн. за березень 2018 року, будинку, який занходится на одному фундаменті за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджено квитанціями ( а.с.12-13,15)

Відповідно до ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Крім того, статтями 20 та 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені права та обов`язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг, відповідно до яких споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов`язком виконавця - є надання таких послуг вчасно та відповідної якості.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

Згідно зі ст. 162 ЖК України, плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Частиною 2 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 21, 22 Закону України «Про захист прав споживачів» вважається, що для цілей застосування цього Закону та пов`язаного з ним законодавства про захист прав споживачів права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо ціну продукції (вартість послуги) визначено неналежним чином. Захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

А тому суд дійшов висновку, що оскільки ПАТ "Київенеого" не повідомили споживача послуг-позивача у справі, про те що засіб обліку теплової енергії SKS-3 №015411(9164) встановлений у житловому буднинку за адресою АДРЕСА_1 для діапазону квартир 1-125 є непрацездатним з грудня 2017 року, не вжили заходів щодо його ремноту або заміни, проводили нарахування послуг ЦО по завищеним тарифам, згідно з установленими нормативами (нормами) споживання з розрахунку за 1 кв.м опалювальної площі та з урахуванням фактичної температури зовніщнього повітря і фктичної кількості днів наданих цієї послуги в місяці, який є розрахунковим,але таких доказів споживачу послугг також не надали, при цьому у цьому з будинку, але в корпусах "б" та "в", де працював лічильник обліку теплової енергії та розразунок було проведено з урахуванням встановленого тарифу за 1 кв.м, та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 року №868 "Про забезпечення единого підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги", Правил надання послуг з централізованого опалення та постачання холодної та горячої воли і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року №630, де виконавець послуг був зобов"язаний повідомити споживачів послуг про перелік послуг, їх вартість,загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів, нормативи (норми) споживання, режим надання послуг, їх спживчі властивості, якісні показники надання послуг, гранічні строки усунення аварій або інших порушень порядку надання послуг, позов підлягає задоволенню частково, в частині зобовязання провести коригування нарахувань виходячи із нарахоаної суми боргупозивача 2486,39 грн., .відповідно щодо фактично наданих послуг та відповідно зменшення суми заборгованості, в решті позовних вимог позов не доведений та задоіоленню не підлягає.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України суд присуджує до стягнення з відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в сумі 352 грн. 20 коп. які сплачено позивачем за подання позову до суду, виходячи із суми позовних вимог, які задоволено судом.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 81, 258, 259, 263-265, 268, 352, 354, 355 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Позов задовольнити частково.

Зобов"язати ПАТ "Київенерго" код ЄДРПОУ 00131305 здійснити коригування нарахувань за період з лютого 2018 року по квітень 2018 року, згідно п.3 ст.9 Розділу 3 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водо постачання" від 22 06.2017 року по квартирі АДРЕСА_1 з опалювальною площею 77,7 кв.м, за місцем проживання позивача, виходячи із нарахованої суми 2486,39 грн.

Зобов"язти КП "Київтеплоенерго" код ЄДРПОУ 40538421 з врахуванням сум коригування заборгованості за період лютого 2018 року по квітень 2018 року, по квартирі АДРЕСА_1 з опалювальною площею 77,7 кв.м, за місцем проживання позивача, зменшити суму заборгованості у розмірі згідно фактично наданих послуг.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з ПАТ "Київенерго" код ЄДРПОУ 00131305 на користь держави судовий збір у розмірі 352 грн. 20 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом 30 днів з часу проголошення.

Суддя Т.О. Величко